صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته صورت گرفت:

افزایش ۳۸۰ درصدی ورودی آب به سدهای مازندران

دبی ورودی به سدهای استان حدود ۱۸ متر مکعب بر ثانیه است که این رقم در مقایسه با ورودی ۴.۵ متر مکعب برثانیه مدت مشابه سال گذشته ۳۸۰ درصد افزایش را به ثبت رسانده است.

به‌گزارش جهانی خبر_ وزارت نیرو (پاون)، مدیر دفتر بهره‌برداری و نگهداری از تاسیسات آبی و برق‌آبی شرکت آب منطقه‌ای مازندران با اشاره به پرشدگی 98 درصدی مخازن سدهای استان گفت: ورودی سدهای استان موجب شد تا از 380 میلیون متر مکعب حجم ذخیره استان هم اکنون بیش از 321 میلیون متر مکعب آب در سدها ذخیره شود، این درحالی‌است که این رقم در مدت مشابه سال قبل حدود 172 میلیون متر مکعب بوده است.
"منصور رضایی کلانتری" بیشترین دبی ورودی سدها را مربوط به سد شهیدرجایی دانست و افزود: هم‌اکنون بیش از 13 متر مکعب بر ثانیه ورودی آب به این سد است که در مدت مشابه سال گذشته این رقم کمتر از 2 متر مکعب بر ثانیه بوده است.
وی در پایان با اشاره به تدوین برنامه رهاسازی آب برای بخش کشاورزی و شرب از سدهای استان و ضرورت همراهی مردم در بهره‌برداری بهینه از آب رهاسازی شده تصریح کرد: ان‌شاءالله امسال نیز ضمن رعایت الگوی مصرف تلاش خواهد شد تا مردم  برای تامین آب زراعی خود نگرانی نداشته باشند.

شناسنامه


کدخبر: ۲۱۶۹۲۳
تاریخ: ۱۳۹۸/۲/۱۷     ساعت: ۱۱ : ۹
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اقتصادی       زیرسرویس: اقتصادی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


شميم عاطفي

اميدوارم همين وزارت نيرو در تابستان به همه شهروندان گير نده که آب ندار يم و کم مصرف کنيد و از اين حرفا بعدش هم قطعي آب داشته باشيم

۰
۰
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۹ ارديبهشت
  • ١٤ رمضان ١٤٤٠
  • May 19 2019