صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
رئیس گنجینه ملی آب ایران در اصفهان:

موزه آبفای استان اصفهان با نگاه ملی راه‌اندازی شود

رئیس گنجینه ملی آب ایران بر ایجاد موزه صنعت آب و فاضلاب استان اصفهان با نگاه ملی و در شأن پایتخت فرهنگی جهان اسلام تاکید کرد.

به‌گزارش جهانی خبر_ وزارت نیرو (پاون)، "رضا راعی" در جریان بازدید از خانه فرهنگ آب اصفهان بر انتخاب مکانی مناسب برای راه‌اندازی گنجینه صنعت آبفای استان اصفهان تاکید کرد و گفت: استان اصفهان ظرفیت داشتن موزه تخصصی آب و آبفا را دارد و گنجینه ملی آب ایران از اقدام‌های سازنده فرهنگی حمایت می‌کند.
وی افزود: هم‌اکنون کار احداث موزه یا پارک موزه آب در استان‌های مرکزی، آذربایجان شرقی(تبریز) و خوزستان در حال انجام است و در شهر شاهرود نیز بخش خصوصی اقدام به راه‌اندازی موزه آب کرده که 70 درصد آن مربوط به صنعت آب و فاضلاب است.
وی با اشاره به فعالیت خانه فرهنگ آب در اصفهان اظهار کرد: انتظار می‌رود فعالیت این مرکز که در آن اقشار مختلف جامعه تحت آموزش مصرف بهینه قرار می‌گیرند، با قوت ادامه یابد و در این راستا موسسه گنجینه ملی آب نهایت همکاری را با خانه فرهنگ آب در دستور کار قرار داده است.
رئیس گنجینه ملی آب ایران تاسیس موزه آب را در اصفهان ضروری دانست و خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بیش از نیم قرن از فعالیت صنعت آب و فاضلاب در اصفهان می‌گذرد، به‌نظر می‌رسد تاسیس موزه آب در اصفهان بسیار حائز اهمیت باشد.

شناسنامه


کدخبر: ۲۲۲۵۲۵
تاریخ: ۱۳۹۸/۳/۲۱     ساعت: ۱۲ : ۲۷
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اقتصادی       زیرسرویس: اقتصادی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ پنج شنبه ۶ تير
  • ٢٣ شوال ١٤٤٠
  • Jun 27 2019