صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

ترخیص ۴.۲ میلیون تن کالای مواد اولیه از گمرکات

وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: طی هفته‌های اخیر با ابلاغی که از سوی ستاد اقتصادی دولت صورت گرفت، ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تن کالای اولیه در حوزه تأمین کارخانجات از گمرکات ترخیص شد.

به گزارش جهانی خبر_آقای رزم حسینی که امروز (دوشنبه) در کمیسیون جهش و رونق تولید در مجلس شورای اسلامی حضور یافته بود، در گفتگو با  صدا و سیما، افزود: همچنین تاکنون حدود ۴۰۰ هزار تن ترخیص کالا از گمرکات صورت گرفته و این کار به تدریج در حال انجام است که این امر می‌تواند به رونق تولید در سال جهش تولید کمک کند.

وزیر صنعت معدن و تجارت در ادامه با بیان اینکه تا پایان سال صادرات کشور افزایش می‌یابد، تصریح کرد: رفع تعهد صادرکنندگان ارزی که پرونده‌های قضایی برای آن‌ها تشکیل شده بود با مصوبه دولت به اجرا درآمد و وارد کنندگانی که از سوی وزارت صمت اولویت بندی شده اند. می‌توانند واردات انجام دهند و رفع تعهد ارزی نمایند.
وی همچنین گفت: این کار بزرگی بوده و تسهیلات خوبی هم برای صادرات و وارداتِ کارخانجات صورت گرفته است.

وزیر صمت افزود: کار دیگری که در این حوزه انجام شده این است که ۵۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای کارخانجات در کمیسیون جهش تولید دولت به ریاست معاول اول رئیس جمهور تصویب شد که در هفته‌های گذشته برای اجرا به بانک‌ها ابلاغ گردید.

آقای رزم حسینی در ادامه به بازدید روز جمعه گذشته خود از بنادر امام و بندرعباس اشاره کرد و گفت: ۸۰۰ هزار تن کالا اخیراً از این گمرکات ترخیص شده است و عملیات ترخیص همچنان ادامه دارد.

وی افزود: فکر می‌کنم تا یک ماه آینده در تمام بنادر کشور کالا‌ها تخلیه و به مراکز تولیدی و کارخانجات ارسال شود.

وزیر صمت همچنین با اطمینان به مردم برای وفور کالا‌های اساسی در فروشگاه‌ها در دوران کرونا و محدودیت‌های مربوط به این دوران، تصریح کرد: ما در زمان کرونا در مقایسه با دیگر کشور‌های جهان به هیچ وجه کمبود کالا در تمام فروشگاه‌ها نداشتیم و اصلاً جای هیچ گونه نگرانی نیست.

وزیر صنعت معدن و تجارت همچنین گفت: هم اکنون ۴۹۰ هزار تن کالا در بندرگاه‌ها و بر روی کشتی‌ها آماده تخلیه است.
 
شناسنامه


کدخبر: ۲۳۹۱۰۳
تاریخ: ۱۳۹۹/۸/۲۶     ساعت: ۱۲ : ۴۸
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اقتصادی       زیرسرویس: اقتصادی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۹ شنبه ۱۵ آذر
  • ١٩ ربيع الثاني ١٤٤٢
  • Dec 05 2020