صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

اجرای سی و سومین لایه از بتن RCC بدنه سد باغان استان بوشهر

نماینده مجری طرح سد باغان گفت: عملیات بتن ریزی بدنه سد باغان از هفته اول مهرماه سال جاری شروع شده و در چند روز اخیر سی و سومین لایه از بتن RCC بدنه این سد اجرا شد و همچنان ادامه دارد.

به‌گزارش جهانی خبر_ وزارت نیرو (پاون)، "سید مرتضی راد" با بیان اینکه شروع عملیات بتن‌ریزی از مهرماه آغاز شده، اظهار کرد: سی و سومین لایه از بتن RCC بدنه سد باغان نیز اجرا شد و هم اکنون 10 متر از ارتفاع 58 متری این سد ساخته شده است.

وی افزود: حجم کل بتن‌ریزی بدنه سد 193 هزار مترمکعب است که شامل 30 هزار مترمکعب بتن CVC و 163 هزار مترمکعب بتن RCC است.

نماینده مجری طرح سد باغان با اشاره به روند مطلوب اجرای پروژه در طول 50 روز اخیر گفت: علاوه بر بتن ریزی بدنه سد، تزریقات پرده آب بند و تزریقات تحکیمی زیربدنه سد نیز به صورت همزمان در حال انجام است.

راد ابراز امیدواری کرد: در صورت تامین مالی به هنگام، این پروژه قابلیت آبگیری در پایان سال 1400 و بهره‌برداری در شش ماهه نخست سال 1401 را دارد.

نماینده مجری طرح سد باغان همچنین با اشاره به روند عملیات اجرایی خط لوله انتقال آب از سد باغان گفت: تا کنون عملیات لوله‌گذاری 12 کیلومتر، از این خط لوله 27 کیلومتری، به طور کامل اجرا شده است.

وی اضافه کرد: مجموع عملیات خاکی این پروژه که شامل 700 هزار مترمکعب خاکبرداری و سنگ‌برداری بود که پیش از این به اتمام رسیده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه پیشرفت فیزیکی سد باغان 36 درصد و پیشرفت خط انتقال آن 55 درصد برآورد می‌شود، اظهار کرد: ابنیه فنی این طرح (مخزن 5 هزار، مخزن هزار و دو ایستگاه پمپاژ) دارای پیشرفت 70 درصدی است.

این گزارش می‌افزاید، سد باغان جهت تامین آب شرب، صنعت و کشاورزی دو شهرستان جم و دشتی در حال ساخت است.

شناسنامه


کدخبر: ۲۴۱۲۳۴
تاریخ: ۱۳۹۹/۹/۱     ساعت: ۱۲ : ۴۱
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اقتصادی       زیرسرویس: اقتصادی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۹ سه شنبه ۱۱ آذر
  • ١٥ ربيع الثاني ١٤٤٢
  • Dec 01 2020