صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

هنگام گردش در طبیعت چه نکات زیست محیطی را رعایت کنیم؟

رییس اداره محیط زیست شهرستان فیروزکوه ضمن بیان نکات زیست محیطی هنگام گردش در مناطق طبیعی این شهرستان تاکید کرد: به طبیعت در فصل رویش آن آسیب نزنیم.

به گزارش جهانی خبر، محمد فریدی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه گردشگرانی که به شهرستان فیروزکوه سفر می‌کنند عموما قصدشان طبیعت‌گردی است، اظهار کرد: بزرگترین معضل گردشگری طبیعی در بخش محیط زیست پسماند است.

وی ادامه داد: متاسفانه گردشگران عموما پلاستیک، ظروف یکبار مصرف و سایر زباله‌های خود را در طبیعت باقی می‌گذارند اما بهتر است گردشگران شهرستان فیروزکوه هنگام ترک منطقه زباله‌های خود را جمع کنند و همراه خود ببرند.

رییس اداره محیط زیست شهرستان فیروزکوه با بیان اینکه زباله‌های باقی‌مانده از گردشگری سالیان طولانی در طبیعت باقی می‌ماند، تصریح کرد: این زباله‌ها علاوه بر اینکه چهره‌ منطقه را زشت می‌کنند سبب آلودگی آب و خاک آن می‌شوند.

فریدی با تاکید بر اینکه گردشگران به درختان و بوته‌ها آسیب نرسانند، گفت: هنگام گردشگری طبیعی حواسمان به درختان باشد و شاخ و برگ‌ آن‌ها را نشکنیم همچنین اگر آتش در مناطق طبیعی روشن می‌کنیم باید حتما پیش از خروج از منطقه از خاموش بودن آن مطمئن شویم تا همان شعله کوچک آتش باعث حریق در مراتع نشود.

وی در پایان بر آلوده نکردن آب تاکید و اظهارکرد: متاسفانه گاهی اوقات گردشگران زباله‌های خود را جمع می‌کنند و آن‌ها را داخل آب می‌ریزند. باید توجه داشته باشیم که این‌ آب برای شرب و کشاورزی استفاده می‌شود و آلوده شدن آن صدمات جدی در پی دارد.
 

شناسنامه


کدخبر: ۱۹۳۲۱۴
تاریخ: ۱۳۹۷/۱/۱     ساعت: ۹ : ۵۹
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اجتماعی       زیرسرویس: اجتماعی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۷ سه شنبه ۳۰ مرداد
  • ٩ ذو الحجه ١٤٣٩
  • Aug 21 2018