صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
در جمع خبرنگاران مطرح شد؛

انتخابات شورایاری‌ها در تهران، بعد از رمضان

رئیس شورای عالی استان‌ها از تعویق انتخابات شورایاری‌ها در تهران خبر داد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، مرتضی الویری در حاشیه برگزاری هفدهمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به برگزاری جلسه فوق‌العاده مجلس خبرگان در روز آتی تصمیم گرفته شد که جلسه شورای عالی استان‌ها امروز برگزار شود.

وی گفت: همچنین با توجه به در پیش بودن ماه مبارک رمضان، هفدهمین اجلاس شورایعالی استان‌ها دو هفته زودتر از موعد همیشگی برگزار شده است.

رئیس شورای عالی استان‌ها همچنین در ارتباط با دستور جلسات امروز افزود: از دستور جلسات می‌توان به طرح راه‌اندازی مرکز پژوهش‌های شورای عالی استان‌ها اشاره کرد در حالیکه هنوز این مرکز راه‌اندازی نشده است، با تصویب راه‌اندازی این مرکز به زودی فعالیت مرکز پژوهش‌های عالی شورای استان‌ها همانند مرکز پژوهش‌های مجلس فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

وی گفت: البته در نوبت اول جلسه امروز اعضا به سایر مواد راه‌اندازی مرکز پژوهش‌های شورای عالی استان‌ها رای دادند و در نوبت بعدی در جلسه امروز به موضوع ترکیب هیئت امنا و چارچوب این طرح پرداخته خواهد شد.

الویری افزود: برگزاری انتخابات شورایاری‌ها در مراکز استان‌ها و کلانشهر‌ها موضوع دیگری است که در دستور کار امروز شورایعالی استان‌ها قرار دارد و با توجه به اینکه ۴ دوره از این انتخابات در تهران برگزار شده است؛ سازمان بازرسی کل کشور ایراداتی را در ارتباط با فرآیند برگزاری انتخابات داشته است که با تصویب این طرح قاعدتا این ایردات نیز برطرف خواهد شد.

رئیس شورای عالی استان‌ها گفت: انتخابات شورایاری‌ها در محلات برگزار خواهد شد و افرادی که انتخاب می‌شوند هیچ هزینه‌ای را دریافت نمی‌کنند و در تهران نیز با توجه به مصوبه شورای شهر تهران، انتخابات شورایاری‌ها توسط مدیریت شهری صورت می‌پذیرد.

الویری افزود: یکی از ایراداتی که بازرسی کل کشور نسبت به برگزاری انتخابات شورایاری‌ها داشته است این بوده که در قانون مصوب ۱۳۷۵ شورا‌ها اشاره‌ای به انتخابات شورایاری‌ها نشده، از این رو شورای عالی استان‌ها اصلاحاتی را در این خصوص انجام داده است.

وی با اشاره به زمان برگزاری انتخابات شورایاری‌ها در تهران گفت: هفته گذشته جلسه‌ای با حضور تعدادی از نمایندگان مردم تهران در شورای شهر تهران و همچنین ستاد هماهنگی شورایاری‌ها و مسئولان استانداری و فرمانداری برگزار و قرار بر این شد که انتخابات شورایاری‌ها در اواخر خرداد و یا اوایل تیر کلید بخورد که به نظر می‌رسد زمان این انتخابات به تعویق بیفتد.

الویری افزود: طرح انتخابات شورایاری‌ها در مراکز استان‌ها و کلانشهر‌ها هنوز به تصویب نرسیده است و پیش‌بینی می‌شود پس از تصویب در شورایعالی استان‌ها حدود یک ماه نیز برای تصویب نهایی در دولت بررسی شود به همین جهت انتخابات شورایاری‌ها در تهران با تأخیر یک ماه تا یک ماه و نیم و پس از ماه مبارک رمضان برگزار شود.

شناسنامه


کدخبر: ۲۱۵۸۰۴
تاریخ: ۱۳۹۸/۲/۱۱     ساعت: ۱۳ : ۱۷
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اجتماعی       زیرسرویس: اجتماعی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۹ ارديبهشت
  • ١٤ رمضان ١٤٤٠
  • May 19 2019