صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
فعال حوزه ارتباطات:

امروز به‌ شدت با موج طلاق دختران در سن پایین مواجه هستیم

یک فعال در حوزه ارتباطات و رسانه گفت: امروز به‌شدت با موج طلاق دختران در سن پایین مواجه هستیم.

به گزارش جهانی خبر؛ آرزو قاسمی در گفتگو با خبرنگار حوزه زنان، جوانان و خانواده گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، در باره کودک همسری اظهار کرد:  متاسفانه در برخی مناطق در کشور هنوز شاهد این مسائل هستیم که دخترانشان در سن کم ازدواج می کنند که این موضوع به چرخه فقر برمی‌گردد. فقر یک متغیر کلیدی در کودک‌ همسری است. دخترانی که نتوانند تحصیل کنند ازدواج مناسبی نخواهند داشت؛ بنابراین عموماً با فردی ازدواج می‌کنند که در همین چرخه وجود دارد. در نتیجه باز تولید فقر به‌شدت کلید می‌خورد. آسیب دیگر در این رابطه طلاق است. ما امروز به‌شدت با موج طلاق دختران در سن پایین مواجه هستیم.

وی افزود: کودک همسری نوعی کودک آزاری است، این کودکان اغلب به دلیل فرهنگ، سنت و مشکلات اقتصادی و یا بعضاً عرفی خانواده، محکوم به ورود زودهنگام به دنیای بزرگسالان هستند. شرایطی که آسیب‌های جسمی و روحی متنوعی را به آنها وارد می‌کند و باعث می‌شود از لحاظ جسمی و روحی آسیب‌های متنوعی را تحمل کنند.

این فعال در حوزه ارتباطات و رسانه ادامه داد: سن ازدواج یک مرز دارد که باید رعایت شود نه سن بالا و نه کودک همسری توصیه می شود. دخترانمان را برای ازدواج آماده کنیم یعنی اینکه آموزش‌های لازم در مورد مسائل خانواده و خانه‌داری را به آنها آموزش داده همچنین فواید صبر و بردباری در زندگی را به آنها تفهیم کنیم چون یک دختر حتی اگر در جامعه در سطح اجتماعی خوبی قرار بگیرد باز یک زن و یک مادر است و مهمترین وظیفه او تحکیم خانواده است.

کارشناس ارشد علم اطلاعات و دانش شناسی بیان کرد: به پسرانمان نیز صداقت و پشتکار را بیاموزیم و اینکه از شکست دلسرد نشوند و برای تحکیم خانواده تلاش کنند و از زیر بار مسئولیتی که به عنوان مرد خانواده بردوش دارند شانه خالی نکنند.

شناسنامه


کدخبر: ۲۱۸۰۳۵
تاریخ: ۱۳۹۸/۲/۲۹     ساعت: ۹ : ۹
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اجتماعی       زیرسرویس: اجتماعی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ پنج شنبه ۶ تير
  • ٢٣ شوال ١٤٤٠
  • Jun 27 2019