صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

معلوم نیست واکسن 'کرونا' چه قدر موثر باشد

مدیر انستیتو ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا گفت: ما نمی‌دانیم که کارایی واکسن 'کووید-۱۹' می‌تواند تا چه اندازه باشد. نمی‌دانیم که ۵۰ یا ۶۰ درصد خواهد بود. دوست دارم که این کارایی ۷۵ درصد به بالا باشد.

به گزارش جهانی خبر از ایسنا، کارشناسان ارشد بیماری‌های عفونی آمریکا هشدار دادند که یک واکسن تاییده شده "کووید-۱۹" ممکن است ۵۰ درصد مواقع موثر باشد.

"آنتونی فائوچی" مدیر انستیتو ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا می‌گوید: شانس تاثیر ۱۰۰ درصدی یک واکسن کووید-۱۹ "خیلی زیاد" نیست.

وی ادامه داد، ما هنوز نمی‌دانیم که تاثیر و کارایی واکسن چه اندازه خواهد بود. نمی‌دانیم شاید ۵۰ درصد باشد یا ۶۰ درصد. من دوست دارم که این میزان ۷۵ درصد یا بیشتر باشد.

دکتر فائوچی هشدار داد که "رویکرد بهداشت عمومی هرگز نباید از بین برود" زیرا ممکن است تقریبا غیرممکن باشد که واکسنی تولید شود که تا ۹۸ درصد موثر است.

این به این معناست که مردم باید فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند و همچنان در فضاهای عمومی از ماسک استفاده کنند تا از شیوع کروناویروس جلوگیری شود.

فائوچی اخیرا گفته بود که انتظار دارد دهها میلیون دوز از واکسن کووید-۱۹ در اوایل سال ۲۰۲۱ میلادی در دسترس قرار بگیرد و تا آخر آن سال هم این میزان به یک میلیارد دوز برسد.

سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرد که متخصصان مستقل باید هر واکسن را قبل از تایید، بررسی کنند.

هم‌اکنون نزدیک به یک چهارم از قربانیان کروناویروس آمریکایی‌ها هستند که پس از آن برزیل، مکزیک و انگلیس در جایگاه‌های دوم تا چهارم قرار دارند.

شناسنامه


کدخبر: ۲۱۸۰۷۱
تاریخ: ۱۳۹۹/۵/۱۹     ساعت: ۱۰ : ۱۸
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اجتماعی       زیرسرویس: اجتماعی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۹ شنبه ۲۹ شهريور
  • ١ صفر ١٤٤٢
  • Sep 19 2020