صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
نماینده مردم نهبندان در مجلس بیان کرد:

کاهش نرخ بیکاری در خراسان جنوبی در پی اجرای طرح‌های مسکن محرومان توسط کمیته امداد

نماینده مردم نهبندان در مجلس شورای اسلامی گفت: با اجرای طرح‌های مسکن محرومان توسط کمیته امداد، نرخ بیکاری در استان خراسان جنوبی به زیر ۱۰ درصد رسیده است.

به گزارش جهانی خبر از پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، مصطفی نخعی با بیان اینکه اولویت نمایندگان در مجلس یازدهم مشکلات اقتصادی و فرهنگی جامعه است، افزود: طرح‌های خوبی از سوی نمایندگان در حال پیگیری است اما با وجود همه این تلاش‌هایی که شده، هنوز به یک طرح عملیاتی و کارآمد که مشکلی را از دوش اقتصاد کشور بر دارد نرسیده‌ایم.

وی با تاکید بر اهمیت نظارت مجلس بر اجرای درست قوانین در حوزه محرومیت‌زدایی خاطرنشان کرد: در همه ابعاد کشور قانون داریم اما در بحث نظارت، ضعف‌هایی وجود دارد که باید به آن بیشتر توجه شود. یک سنت خوب که از ابتدای مجلس یازدهم باب شده، انجام سفرهای منطقه‌ای و نظارت میدانی و حضور در مناطق محروم است، که کمک می‌کند نمایندگان با واقعیت‌های جامعه بیشتر آشنا شوند.
 
عضو کمیسیون انرژی مجلس با تقدیر از اقدامات کمیته امداد در مناطق محروم به ویژه فعالیت‌های این نهاد در استان خراسان جنوبی، گفت: ساخت مسکن محرومان در خراسان جنوبی، طرح بسیار قابل توجهی در راستای محرومیت‌زدایی است و به دلیل پتانسیل بالقوه مسکن به عنوان یک صنعت مادر در تحول اقتصاد منطقه‌ای و ملی و اثرات آن بر رشد تقاضای کار، با اجرای طرح ساخت مسکن محرومان در سه سال اخیر، نرخ بیکاری استان به زیر ۱۰ درصد رسیده است.
 
نماینده مردم نهبندان در خانه ملت همچنین به اجرای طرح پنل‌های خورشیدی برای مددجویان اشاره کرد و گفت: طرح پنل‌های خورشیدی کمیته امداد یک بستر بسیار خوب برای خانواده‌های نیازمند است که درآمد پایداری را برای آنان به دنبال دارد. علاوه بر این اقدام ویژه‌ای که از سوی کمیته امداد در خراسان جنوبی در حال پیگیری است، بحث محرومیت‌زدایی در شهرستان سربیشه است که اقدامات عمرانی خوبی شروع شده و مردم را امیدوار کرده است.

شناسنامه


کدخبر: ۲۲۹۶۸۴
تاریخ: ۱۳۹۹/۶/۲۵     ساعت: ۱۸ : ۵۵
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اجتماعی       زیرسرویس: اجتماعی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۹ جمعه ۲۸ شهريور
  • ٣٠ محرم ١٤٤٢
  • Sep 18 2020