صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر؛

کشف ۴۰۰ تن انواع مواد مخدر در ۵ ماهه نخست امسال

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف ۴۰۰ تن انواع مواد مخدر در کشور در ۵ ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: این میزان کشفیات نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۲ درصد افزایش داشته است.

به گزارش جهانی خبر- روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر؛ دکتر اسکندر مومنی در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیمای اصفهان گفت: در ۵ ماه گذشته، کشفیات مواد مخدر در کشور ۴۰۰ تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۱۲ درصد افزایش داشته است، همچنین میزان کشفیات در استان اصفهان طی این مدت، بیش از ۲۰ تن بوده که نسبت مدت مشابه به سال گذشته، ۳۰ درصد افزایش یافته است.

وی افزود: در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر اصفهان، تصمیماتی در سطوح استانی و ملی اتخاد شد که یکی از آن‌ها، راه‌اندازی کمپ درمان و بازتوانی وی‍ژه بانوان بود؛ زنان در حوزه اعتیاد بیشترین صدمه را متحمل می‌شوند که در نظر داریم کمپی مختص آنان در این استان راه‌اندازی کنیم.

دبیرکل ستاد همچنین راه‌اندازی مرکز نگهداری، ‌درمان و کاهش آسیب معتادان توسط شهرداری و ایجاد اردوگاه کاردرمانی از سوی سپاه پاسداران در این استان را از دیگر مصوبات این جلسه برشمرد و گفت: این اردوگاه تا یک ماه آینده آماده بهره‌برداری می‌شود و کمپ شهرداری نیز ۷۰ درصد پیشرفت داشته که قرار است امروز از آن بازدیدی داشته باشیم و امیدواریم در راه‌اندازی این دو کمپ و اردوگاه تسریع شود و موضوع معتادان متجاهر در اصفهان تا پایان سال به ساماندهی برسد.

مومنی همچنین ایجاد یک ایستگاه ایست - بازرسی در خروجی بویین بعد از شهرستان داران و تقویت ایستگاه ایست- بازرسی جندق را از دیگر مصوبات این جلسه ذکر کرد و گفت: برای اجرای مجموعه‌ی این طرح‌ها ۲ میلیارد تومان اعتبار از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر اختصاص خواهد یافت.

وی افزود: در حوزه ملی نیز امسال چند فروند پهپاد را به استان‌های شرق کشور اختصاص خواهیم داد تا کویر پوشش داده شود و در صورت لزوم سال آینده پهپادها توسعه خواهند یافت.

 
شناسنامه


کدخبر: ۲۳۵۶۴۳
تاریخ: ۱۳۹۸/۶/۱۷     ساعت: ۱۲ : ۸
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اجتماعی       زیرسرویس: اجتماعی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۸ شهريور
  • ١٩ محرم ١٤٤١
  • Sep 19 2019