صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
با حضور رئیس کمیته امداد انجام شد؛

آغاز ساخت مجتمع مسکونی هزار واحدی برای خانواده‌های نیازمند حاشیه شهر مشهد

با حضور رئیس کمیته امداد ساخت مجتمع مسکونی هزار واحدی برای مددجویان و خانواده‌های نیازمند حاشیه شهر مشهد آغاز شد.

به گزارش جهانی خبر از پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری در مراسم آغاز عملیات ساخت مجتمع مسکونی هزار واحدی امام رضا(ع) برای مددجویان کمیته امداد گفت: مسکن مددجویان پرهزینه و مهمترین بخش خدمات کمیته امداد تلقی می‌شود و با خانه‌دار شدن مددجویان، علاوه بر کمک به اقتصاد خانواده موجب آرامش افراد می‌شود.
وی با اشاره به مشکلات فراوان خانواده‌های حاشیه‌نشین شهر مشهد، ادامه داد: این مجتمع مسکونی با اولویت خانواده‌های ایتام، خانواده‌های سه نفره به بالا و خانوارهای مددجو و نیازمندان فاقد مسکن ساکن در حاشیه شهر مشهد واگذار خواهد شد.

رئیس کمیته امداد تاکید کرد: مجتمع مسکونی هزار واحدی امام رضا(ع) با همکاری کمیته امداد، آستان قدس رضوی، استانداری خراسان رضوی و شهرداری مشهد احداث می‌شود و امیدواریم تا پایان سال ۱۴۰۰ یا اوایل ۱۴۰۱ این مجتمع به بهره‌برداری برسد.

بختیاری حاشیه‌نشینی را بزرگترین چالش شهر مشهد عنوان کرد و گفت: بیشتر ساکنان حاشیه شهر مشهد، مهاجران از روستاها و شهرستان‌های اطراف هستند که کمیته امداد آمادگی دارد در صورت مهاجرت معکوس، مشکل مسکن و اشتغال آنان را مرتفع کند.

وی با تاکید بر اینکه توانمندسازی با رعایت تکریم در صدر برنامه‌های این نهاد قرار دارد، ادامه داد: رویکرد کمیته امداد از حمایتی به سمت توانمندسازی تغییر کرده است و باید تلاش کنیم زمینه توانمندسازی برای مددجویان فراهم شود و در همین راستا تامین مسکن و اشتغال را به عنوان ابعاد توانمندسازی مورد توجه قرار داده‌ایم.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه سال گذشته۳۰ درصد اشتغال کشور توسط مددجویان کمیته امداد ایجاد شد، اظهار کرد: ۶ هزار دانش‌آموز و دانشجوی نخبه تحت حمایت کمیته امداد هستند که آینده کشور با کمک خیران و مردم نیکوکار، در دستان همین جوانان و نوجوانان افتخارآفرین است.


شایان ذکر است میانگین واحدهای مسکونی در مجتمع امام رضا(ع) ۷۵ متر مربع پیش‌بینی شده است و برای فاز اول ساخت این مجتمع ۲ هکتار زمین در نظرگرفته شده است.

براساس این گزارش، در ادامه سفر رئیس کمیته امداد به خراسان رضوی، ضمن افتتاح ۱۷ واحد روستایی برای خانواده‌های تحت حمایت، ساخت ۴۰۰ واحد مسکن مددجویی در شهرستان چناران آغاز شد. با اتمام ساخت این واحدهای مسکونی، هیچ مددجویی فاقد مسکن در این شهرستان نخواهد بود.

شناسنامه


کدخبر: ۲۴۹۶۵۰
تاریخ: ۱۳۹۹/۱۰/۲۴     ساعت: ۱۶ : ۳۹
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اجتماعی       زیرسرویس: اجتماعی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۹ يکشنبه ۲۸ دي
  • ٣ جمادي الثانيه ١٤٤٢
  • Jan 17 2021