صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

مشکلات معیشتی و درمانی رانندگان تاکسی از دغدغه‌های شورای ششم است

عضو شورای اسلامی شهر تهران در دو تذکر در صحن شورا خواستار حل مشکلات بیمه‌ای و شفاف شدن مسائل حقوقی قرارداد تاکسیرانی با شرکت هاتف و چگونگی انتفاع رانندگان تاکسی از این قرارداد شد.

به گزارش جهانی پرس از صدا و سیما؛ حبیب کاشانی در دوازدهمین جلسه شورا با اشاره به دغدغه‌های قشر زحمتکش تاکسیرانی گفت: یکی از دغدغه‌های شورای ششم بحث معیشت و درمان کارکنان است که البته اعضای شورا هم به این مسایل توجه می‌کنند.
وی ادامه داد: اخیرا دو قرارداد در تاکسیرانی در حال انعقاد یا در حال اتمام است که یکی در رابطه با بیمه تکمیلی تاکسیرانان، بیمه عمر و حوادث رانندگی است که ۳۱ شهریور به اتمام می‌رسد و کار این عزیزان شبانه روزی است و اتفاقاتی که در هر دقیقه و ثانیه ممکن است بیفتد و لذا غفلت و کوتاهی کردن در بیمه این عزیزان و خانواده هایشان می‌تواند مشکلاتی برای آنان به وجود بیاورد.
کاشانی افزود: متاسفانه حمایت‌های تکمیلی خاصی از راننده‌های محترم به عمل نمی‌آید و خواهشم این است با توجه به زمان کم باقی مانده تا اتمام قرارداد بیمه گزار این قضیه پیگیری شود تا دغدغه‌ای برای این قسر زحمتکش ایجاد نشود.
حبیب کاشانی افزود: موضوع دیگر یک قرارداد طولانی مدت سازمان تاکسیرانی با شرکت هاتف شهر در حال انعقاد است که پیش نویس آن تهیه شده، اما سهم مالی و معیشت راننده‌ها و موارد فنی به صورت شفاف مشخص نشده است.
وی اظهار داشت: خواهشم این است که، چون این قراداد‌ها طویل المدت است حتما می‌بایست مسایل حقوقی آن رعایت شود و چه بهتر کمیسیون نظارت حقوقی شورا در این زمینه مذاکره کنند تا این حقوق برای رانندگان محترم حفظ شود چرا که رانندگان نیز می‌بایست از تبلیغات محیطی و بصری که استفاده می‌شود، منافعی برایشان ایجاد شود.

شناسنامه


کدخبر: ۲۷۲۰۵۵
تاریخ: ۱۴۰۰/۶/۲۳     ساعت: ۱۱ : ۲۷
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اجتماعی       زیرسرویس: اجتماعی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۴۰۰ يکشنبه ۲۸ شهريور
  • ١١ صفر ١٤٤٣
  • Sep 19 2021