صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

پاییزی سالم در رادیو

برنامه‌های منتخب حوزه سلامت فصل پاییز معاونت صدا در رادیو اعلام شد.

به گزارش جهانی خبر، برنامه‌های «کافه سلامت »،« مجله پزشکی»،«کوچه سلامت پلاک 102» ،«مثبت تربیت»  از رادیو سلامت و «تهران کلینیک» از رادیوتهران  به عنوان برنامه‌های منتخب  معاونت صدا در پاییز سالجاری معرفی شده‌اند.
 در برنامه «کافه سلامت» به موضوعات سبک زندگی سالم با قالب هایی جدید وجذاب پرداخته می شود.

یکی از موضوعات مهارت های زندگی است که  در قالب نمایش درابتدای برنامه طرح می شود و به وسیله گوینده و شخصیت نمایشی طنز، موضوع شرح وبسط داده می شود ودر انتها  با توضیحات کارشناس جمع بندی می شود.
درقسمت دوم با حضور شخصیت طنز موضوعات سلامت جسم در قالب مسابقه طرح می شود که درانتهای مسابقه ضمن اعلام برنده با کارشناس پزشکی ، ارتباط تلفنی گرفته شده و به طورمختصر موضوع مسابقه شرح داده
 می شود.
 سایربخش های برنامه شامل من وفرزندم، بوق ، گزارش با موضوع گردشگری سلامت، زیبا بمانیم، خوراکی های طلایی است.
این برنامه در ساختار« ترکیبی-نمایشی » و با موضوع سبک زندگی سالم شنبه تا چهارشنبه ساعت 17 به طور زنده     
به تهیه کنندگی  نازیلا نظمی، گویندگی  سیما رستگاران،بازیگری اردشیر منظم و کارشناسی دکترگلبن سهراب
پخش می شود.
در برنامه« مجله پزشکی»  با حضور کارشناسان خبره به موضوعات مرتبط با مصرف الکل پرداخته می شود. اگاهی بخشی درگروههای سنی مختلف در مورد علل ریشه ای مصرف الکل ، افزایش اگاهی در مورد عوامل خطر وعوارض مصرف الکل وافزایش اگاهی در مورد عوارض جسمانی الکل ونقش آن درایجاد بیماری های گوناگون وهم چنین عوارض روانی  ان، از اهداف برنامه است.
این برنامه در ساختار «کلامی- پیامی- آوایی»  و با موضوع    اطلاع رسانی- پزشکی دوشنبه ها به طور زنده ساعت 15 به تهیه کنندگی فرانک ترابی پخش می شود.
«کوچه سلامت پلاک 102 »تنها مجله ترکیبی نمایشی صبح روز جمعه که دارای بخش‌های  متنوع و موضوعی است که بازیگران به صورت زنده به ایفای نقش در بخش های نمایشی می‌پردازند و اشعار موزیکال موضوعی که از قبل به شاعر سفارش داده شده به همراه اجرای موسیقی زنده اجرا می‌شود 
این برنامه در ساختار«ترکیبی-نمایشی» با موضوع نمایش جمعه ها به صورت زنده ساعت 9 صبح به  تهیه کنندگی  محسن کریمی گویندگی  مسعود خواجه وند و  ندا خواجه نوری و کارشناسی دکتر جواد نوفرستی پخش می شود.
« مثبت تربیت »   با هدف تربیت فرزندانی شاد آموزه های لازم در حوزه تربیت جنسی برای والدین ارائه می شود تا از مسائل و مشکلاتی پیشگیری شود که به سبب نا آگاهی در این حوزه ایجاد می شود. آموزش حریم رفتاری و بدنی به کودکان، قانگذاری در تربیت جنسی و مروری بر آسیب ها و آزارهای جنسی و راه های پیشگیری از موضوعات برنامه است.
این برنامه در ساختار «کلامی، پیامی، روایی»  با موضوع تربیت فرزندان روزای سه شنبه ساعت 9:10 صبح
تهیه کنندگی  سارا شریفی ،گویندگی  دکتر ریاحی و کارشناسی دکتر آذین پخش می شود
مجله پزشکی، سلامتی و روانپزشکی "تهران کلینیک"با بخش های  کوتاه و پرریتم، تکنیک های فوری برای سلامتی به شنوندگان ارائه می کند.
گفت و گوی زنده  با  دو متخصص در حوزه پزشکی و ارائه  اطلاعات موثری درباره مسائل مختلف و متنوع در این حوزه به مخاطبان ،توجه به سیاستگذاری های پزشکی و پرداختن به موضوعات مهم و داغ در عرصه سلامت از بخش های این برنامه است.
چگونگی تربیت کودکان و بیان راه حل های تجربی و موثر در این زمینه، همچنین افزایش اطلاعات پزشکی و روانپزشکی خانم های خانه دار، دو بخش ثابت و پرمخاطب است.بخش تعاملی این برنامه به طرح سوالات پزشکی مخاطبان و ارائه پاسخ توسط کارشناسان می پردازد.
این برنامه در ساختار«کلامی- پیامی»  و با موضوع سلامتی- پزشکی  شنبه تا چهارشنبه ساعت 10 صبح به طور زنده به  تهیه کنندگی مریم السادات آصفی و سید امیر بنی هاشمی و گویندگی الهام شوقی و فاطمه نیرومند پخش
 می شود.

شناسنامه


کدخبر: ۲۰۰۵۳۵
تاریخ: ۱۳۹۸/۷/۲۱     ساعت: ۱۳ : ۴۶
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: هنر و اندیشه       زیرسرویس: هنر و اندیشه
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۰ آبان
  • ٢٣ ربيع الاول ١٤٤١
  • Nov 21 2019