صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

گزیده برنامه های زمستانی رادیو در حوزه تاریخی و دفاع مقدس

برنامه‌های منتخب حوزه «تاریخی و دفاع مقدس»فصل زمستان معاونت صدا در رادیو اعلام شد.

برنامه‌های «کارگاه تیاتر » رادیو نمایش و «حکایت جاودانگی» رادیو قرآن به عنوان برنامه‌های منتخب تاریخی و دفاع مقدس معاونت صدا در زمستان سالجاری معرفی شده‌اند.
به گزارش جهانی خبر از روابط عمومی معاونت صدا، کارگاه تیاتر ، کارگاهی نمایشی است که در آن یک نفر کارشناس تئاتر در نقش استاد و به عنوان اجرا کننده ی برنامه ، به همراه پنج نفر بازیگر، در نقش هنرجویان کارگاه، تاریخ نمایش ایران را مرور و درباره آن گفتگو می کنند. همچنین هنرجویان زیرنظر استاد، بخش هایی از نمایشنامه های مهم تاریخ نمایش ایران را تمرین و اجرا می کنند.
این مستند نمایشی با شناخت شخصیت ها و متون نمایشی مهم ایران پنج شنبه ها ساعت 18 به تهیه کنندگی انسیه شمس الهی و گویندگی بهنود بهلولی از رادیو نمایش پخش می شود.
برنامه های رادیو نمایش از موج fmردیف 107.5 مگاهرتز شنیده می شود.
مجله رادیویی «حکایت جاودانگی » به معرفی الگوهای دفاع مقدس،پاسداشت شهدا، ترغیب مخاطب به ابعاد قرآنی زندگی شهدا بررسی ابعادی از زندگی علمی ، قرآنی و خانوادگی شهدا به عنوان الگویی برای نسل امروز پرداخته می شود . معرفی کتاب، گزارش از مزار شهدا، گفتگو با خانواده شهدا، پخش مستند های آرشیوی از زندگی شهدا و نگاه قرآنی به وصیت نامه شان از آیتم های این برنامه است.
این برنامه به تهیه کنندگی سمیرا قنبری گویندگی علیرضا کریمی و فضه سادات حسینی پنج شنبه ها ساعت 18 از رادیو قرآن پخش می شود.
برنامه های رادیو قرآن از موج fmردیف 100 مگاهرتز شنیده می شود.

 

شناسنامه


کدخبر: ۲۰۷۰۳۴
تاریخ: ۱۳۹۸/۱۲/۸     ساعت: ۲۱ : ۱۰
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: هنر و اندیشه       زیرسرویس: هنر و اندیشه
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۳ فروردين
  • ٧ شعبان ١٤٤١
  • Apr 01 2020