صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

دکتر متقی: ادبیات انقلاب و امام خمینی(ره) متفاوت بود

دبیر علمی کارگروه انقلاب اسلامی همایش ملی بازنمایی گفتمان انقلاب اسلامی با بیان اینکه ادبیات انقلاب و امام خمینی(ره) متفاوت بود، گفت: گفتمان ها در فضای اجتماعی برخاسته، باز تولید و بازنمایی می شوند.

به گزارش جهانی خبر از روابط عمومی و امور بین الملل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس؛ دکتر ابراهیم متقی دبیر علمی کارگروه انقلاب اسلامی همایش ملی بازنمایی گفتمان انقلاب اسلامی امروز 10 اردیبهشت ماه در مراسم اختتامیه این همایش اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران اقتدار پست مدرنیستی است و به لحاظ تکنیک، تاکتیک، مبانی هنجاری با دیگر انقلاب ها متفاوت است.

وی ادامه داد: همه انقلاب ها در چارچوب ایدئولوژی لیبرالی یا در قالب ایدئولوژی سوسیالیستی نقش ایفا کردند اما انقلاب براساس معیارهای ارزشی و معنوی اصلاً وجود نداشت.

دکتر متقی افزود: انقلاب ایران و رهبری آن الگوی رفتاری اش با تمامی مولفه های انقلاب های دیگر متفاوت بود زیرا مبتنی بر کنش سازمانی و کنشی برای قدرت نبود.

دبیر علمی کارگروه انقلاب اسلامی همایش ملی بازنمایی گفتمان انقلاب اسلامی با بیان اینکه ادبیات انقلاب و امام خمینی(ره) متفاوت بود، گفت: گفتمان ها در فضای اجتماعی برخاسته، باز تولید و بازنمایی می شوند.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در امتداد هم هستند، بیان کرد: در تمامی انقلاب های همواره جنگ وجود داشته است و جنگ در برابر انقلاب اسلامی ایران نیز شکل گرفت و قالب های ایدئولوژیک انقلاب در روند دفاع مقدس بازتولید شد.

دکتر متقی اظهار کرد: اگر پتانسیل دفاع مقس نبود، سرنوشت دفاع مقدس متفاوت می شد.

دبیر علمی کارگروه انقلاب اسلامی همایش ملی بازنمایی گفتمان انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه 53 مقاله برای این بخش ارسال شده است، افزود: بازنمایی را باید براساس درک واقعی جامعه، نخبگان، ایدئولوژی و رهبری بازتولید کنیم.

وی تأکید کرد: گام دوم انقلاب تمدن سازی است که دو ویژگی اساسی دارد، که این دو ویژگی گسترش حوزه جغرافیایی و به موازات هنجارسازی گذشته، نهادسازی و ارائه خدمات عمومی است.

شناسنامه


کدخبر: ۲۱۶۹۲۲
تاریخ: ۱۳۹۸/۲/۱۷     ساعت: ۹ : ۳۲
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: هنر و اندیشه       زیرسرویس: هنر و اندیشه
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۹ ارديبهشت
  • ١٤ رمضان ١٤٤٠
  • May 19 2019