صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

هفته فرهنگی ترکمنستان در ایران برگزار می‌شود

معاون سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در دیدار سفیر ترکمنستان در تهران از گشایش هفته فرهنگی ترکمنستان در ایران به میزبانی این سازمان و با همکاری وزارت فرهنگ ترکمنستان خبر داد.

به گزارش  جهانی خبر_سید محمدحسین هاشمی در دیدار سفیر ترکمنستان در تهران از گشایش هفته فرهنگی ترکمنستان در ایران به میزبانی این سازمان و با همکاری وزارت فرهنگ ترکمنستان خبر داد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، سید محمدحسین هاشمی، معاون همکاری‌های علمی و فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ١٢ خردادماه با احمد قربان اُف، سفیر ترکمنستان در تهران و فرهاد، دبیر اول سفارت ترکمنستان در تهران دیدار و پیرامون برگزاری هفته فرهنگی ترکمنستان در ایران بحث و تبادل نظر کردند.

هاشمی در سخنانی، با اشاره به سوابق دوستی و همکاری‌های فرهنگی خوب بین دو کشور ایران و ترکمنستان اظهار کرد: سفر مقامات فرهنگی و امضای اسناد فرهنگی بین ایران و ترکمنستان که البته موافقتنامه‌های فرهنگی هم شامل آن می‌شود، منجر به بسط و توسعه روابط فی مابین شده است.

معاون همکاری‌های علمی و فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی افزود: برگزاری هفته‌های فرهنگی نشان از تعاملات و ارتباطات گسترده بین ایران و ترکمنستان دارد که منجر به آشنایی دو ملت در زمینه زبان و فرهنگ یکدیگر می‌شود.

وی هدف از برگزاری هفته‌های فرهنگی را شناخت و درک مشترک دو ملت از یکدیگر دانست و گفت: فرهنگ نقش بسیار عمده‌ای در ارتباطات بین‌الملل ایفا می‌کند و به عنوان مقوله بنیادین در روابط بین‌الملل محسوب می‌شود.

هاشمی با اشاره به برگزاری هفته فرهنگی ترکمنستان در ایران گفت: این هفته فرهنگی (٢٦ تا ٢٨ خردادماه) با همکاری اداره‌کل همکاری‌های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور، رایزنی فرهنگی ایران در ترکمنستان و وزارت فرهنگ ترکمنستان با اجرای برنامه‌های موسیقی، شعر، ادب و نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای تجسمی در تهران برگزار خواهد شد.

وی تأکید کرد: وزیر فرهنگ ترکمنستان به همراه هیأتی متشکل از ٥٠ تن از هنرمندان برجسته این کشور روز شنبه، ٢٥ خردادماه به تهران می‌آیند و به مدت سه روز با همکاری سفارت ترکمنستان در تهران و به میزبانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در کشورمان حضور دارند.

هاشمی در ادامه سخنانش، به اهم برنامه‌های هفته فرهنگی ترکمنستان در ایران اشاره کرد و گفت: در این رویداد فرهنگی از تمامی حوزه‌های هنری و فرهنگی چون کتاب، فیلم، موسیقی، تئاتر، صنایع دستی و ... بهره گرفته می‌شود.

وی نمایشگاهی از آثار هنرمندان ترکمنی در تهران، هفته فیلم، میزگرد هنرمندان ایران و ترکمنستان با موضوع «راه ابریشم» و اجرای موسیقی سنتی این کشور در تهران را از دیگر برنامه‌های این هفته فرهنگی برشمرد.

هاشمی افزود: این هیأت فرهنگی و در رأس آن وزیر فرهنگ ترکمنستان در برنامه سفر خود به کشورمان علاوه بر دیدار با مقامات و مسئولان، بازدیدی از کتابخانه ملی کشورمان خواهند داشت.

در ادامه این دیدار، احمد قربان اُف، سفیر ترکمنستان در تهران با ابراز خرسندی از روند رو به رشد مناسبات میان ترکمنستان و جمهوری اسلامی ایران گفت: ظرفیت‌های بسیاری در دو کشور برای توسعه ارتباطات فرهنگی وجود دارد که باید با برنامه‌ریزی مناسب در راستای منافع دو ملت بهره برد.

وی همچنین، اظهار امیدواری کرد این رویداد فرهنگی طبق سه سال گذشته با شکوه و موفقیت هرچه بیشتر در تهران برگزار شود.

شناسنامه


کدخبر: ۲۲۱۳۷۹
تاریخ: ۱۳۹۸/۳/۱۸     ساعت: ۱۳ : ۴۶
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: هنر و اندیشه       زیرسرویس: هنر و اندیشه
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ پنج شنبه ۶ تير
  • ٢٣ شوال ١٤٤٠
  • Jun 27 2019