صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
معاون امور هنری:

باید به جای افزایش کمی رویدادها سعی در افزایش کیفیت آنها داشته باشیم

معاون وزیر ارشاد از اجرای نزدیک به هفت هزار عنوان تئاتر در سال گذشته خبر داد و گفت: افزایش کیفیت رویدادها در دستور کار وزارت ارشاد است.

به گزارش جهانی خبر_روابط عمومی معاونت هنری، محمد مجتبی حسینی در گفت و گو با خبرگزاری مهر، با بیان اینکه صرف درخواست الزام آور برای ثبت رویداد نیست، اظهار داشت: وزارت ارشاد در منظومه رویدادهای خود بیش از ۲۶۰ رویداد را به ثبت رسانده است که این حجم بسیار زیادی برای یک کشور است و بر همین اساس ما باید به جای افزایش کمی رویدادها سعی در افزایش کیفیت آنها داشته باشیم.

وی با بیان اینکه گاهی اوقات برگزاری رویدادها در یک زمان فرصت استعدادیابی را از افراد می گیرد، افزود: افزایش کمیت رویدادهای هنری ما را در کشف استعدادهای ناب هنری کمک می دهد و بر همین اساس  لازم است تا با افزایش کیفیت رویدادهای هنری در کشف استعدادهای ناب نقش بسزایی داشته باشیم.

معاون وزیر ارشاد با بیان اینکه این وزارت خانه نهادی به نام صندوق اعتباری هنر دارد، ابراز داشت: این نهاد بخشی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی محسوب شده که موضوع بیمه هنرمندان اعم از بیمه تامین اجتماعی، بیمه تکمیلی، خدمات کمک مستمری و طرح تکریم را دنبال می کند و تمام تلاش خود در ارائه هر چه بیشتر خدمات توسط این نهاد به کار گرفته است.

وی با بیان اینکه گسترش رویدادهای و هنرهای نمایشی برای توسعه هنر انجام می شود، گفت: امروزه بیش از ۱۴۵ تئاتر در تهران هر شب به روی صحنه می رود و در سال گذشته نیز نزدیک به هفت هزار عنوان تئاتر در کشور به روی صحنه رفته است که نشان دهنده حجم بالایی از تئاترهای های به روی صحنه رفته در کشور است

شناسنامه


کدخبر: ۲۳۳۰۳۳
تاریخ: ۱۳۹۸/۵/۲۲     ساعت: ۱۱ : ۵۶
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: هنر و اندیشه       زیرسرویس: هنر و اندیشه
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۸ شهريور
  • ١٩ محرم ١٤٤١
  • Sep 19 2019