صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
دبیر هنری نهمین جشنواره بین‌المللی «دف، نوای رحمت»:

جشنواره «دف، نوای رحمت» برای مردم و موسیقی اقوام است

مهدی احمدی، دبیر هنری نهمین جشنواره بین‌المللی «دف، نوای رحمت»، در حاشیه مراسم «آوای دوست» آیین عنوان کرد: «دف، نوای رحمت» جشنواره‌ای برای و متعلق به عموم مردم و موسیقی اقوام مختلف است.

به گزارش جهانی خبر_حوزه هنری، مهدی احمدی مدیر هنری نهمین جشنواره بین‌المللی «دف، نوای رحمت» با اشاره به تلاش این رویداد برای گردهمایی موسیقی اقوام مختلف کشور در یک فضای فرهنگی و هنری بیان کرد: در این دوره تلاش کرده‌ایم موسیقی اقوام مختلف کشور در جشنواره حضور داشته باشند و بهتر و بیشتر معرفی شوند. ضمن اینکه مردم نیز در این رویداد حضور دارند و همیشه سعی کرده‌ایم اجراها در اماکن و فضاهای عمومی برگزار شود تا همه عموم مردم و علاقه‌مندان بتوانند از برنامه‌ها لذت ببرند و استفاده کنند. «دف، نوای رحمت» جشنواره‌ای برای و متعلق به عموم مردم و موسیقی اقوام مختلف است.

وی در پاسخ به اینکه آیا همنوازی نوازندگان دف در آیین آوای دوست با تمرین قبلی صورت گرفت یا نه، ادامه داد: نه، این اتفاق در لحظه می‌افتد. همچنین گروه قوالی در این مراسم به اجرا پرداختند که بر موسیقی افغان و پاکستان و هندوستان تاکید داشتند. این گروه موسیقی عرفانی به دلیل اینکه با موسیقی مذهبی و مولودی‌خوانی مرتبط است، به جشنواره دعوت شده و در بخش جنبی اجرا می‌کند. 

احمدی با ارزیابی آثار این دوره از جشنواره بیان کرد: آنچه به دبیرخانه فرستاده شده از نظر کمی و کیفی نسبت به دوره‌های گذشته رشد داشته است؛ اما به طور کلی باید صبر داشته باشیم و ارزیابی جشنواره را به بعد از برگزاری موکول کنیم. خوشبختانه جشنواره بین‌المللی «دف، نوای رحمت» در طی این سال‌ها رشد خوبی داشته است و امیدواریم این روند همچنان ادامه‌دار باشد.

نهمین جشنواره بین‌المللی «دف، نوای رحمت» به همت حوزه هنری استان کردستان و موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر، 22 تا 25 مردادماه در شهر سنندج در حال برگزاری است. امین مرادی مدیریت، مهدی احمدی دبیری هنری و کژوان ضیاءالدینی دبیری علمی این رویداد را برعهده دارند.

شناسنامه


کدخبر: ۲۳۳۰۸۶
تاریخ: ۱۳۹۸/۵/۲۳     ساعت: ۱۱ : ۶
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: هنر و اندیشه       زیرسرویس: هنر و اندیشه
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ جمعه ۲۹ شهريور
  • ٢٠ محرم ١٤٤١
  • Sep 20 2019