صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
صالحی در پیامی به آیین پایانی نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی:

جشنواره کتابخوانی رضوی تجلّی امید به آینده روشن و کتابخوان ایران است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به آیین پایانی جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی تجلّی امید به آینده روشن و کتابخوان ایران بصیر و ولایت مدار است.

 

به گزارش جهانی خبر_ روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، متن پیام سیدعباس صالحی به آیین پایانی این جشنواره به شرح زیر است:

 

بسم ­الله الرحمن الرحیم

بوستان سرسبز کتاب، آن هنگام که نسیم جانفزای معارف اهل­ بیت(ع) در آن می­ پیچد و جلوه­ای از ظرایف سیره و سنّت آن عزیزان خدا  را متبلور می ­سازد، برکتی صدچندان می ­یابد، بدان گونه که عطر آسمانی آن از جسم و جان خوانندگان استشمام و در رفتار عملی آنان متجلّی می­ شود.

جشنواره­ های مروج کتابخوانی، فرصتی ارزشمند برای پیوند عموم مردم با "یار مهربان" اندیشه ­های بشری است و زمانی که با آموزه­ های اصیل مذهبی آمیخته شوند، شکوه صدچندان می­ یابند.

«جشنواره کتابخوانی رضوی» که مفتخر و معطّر به نام و یاد نورانی هشتمین اختر تابنده آسمان امامت و ولایت حضرت علی­ بن­ موسی ­الرضا(علیه آلاف التحیه و الثناء)، خواهر گرانقدرشان حضرت فاطمه معصومه(سلام­الله علیها) و فرزند برومندشان حضرت جواد(علیه­السلام) است، در قلوب ارادتمندان و عاشقان اهل­بیت(ع) در سراسر ایران اسلامی جایگاهی ویژه یافته است.

پشتوانه پرافتخار شرکت عاشقان آن امام همام به­ ویژه کودکان، نوجوانان و جوانان در ادوار مختلف این جشنواره به ویژه نهمین دوره با مشارکت بیش از یک میلیون و سیصد هزار نفر، بیانگر اوج ارادت و میهمان نوازی شایسته ایرانیان از اهل­ بیت پیامبر(ص) است و نشان از اشاعه سیره فرهنگی و علمی ایشان دارد.

نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، تجلّی امید به آینده روشن و کتاب­خوان ایران بصیر و ولایت­مدار است.

یکایک دست­ اندرکاران برگزاری این جشنواره، بالاخص کتابداران عزیز در اقصی نقاط کشور، شایستگی آن را داشته­ اند که در شهر و دیار خویش به افتخار خدمتگزاری حضرت ثامن ­الحجج(ع) نائل شوند و در دایره بزرگ خادمان فرهنگ رضوی قرار گیرند. به همه شما عزیزانم در نهاد کتابخانه­ های عمومی کشور خدا قوت می­ گویم و ضمن تبریک دهه امامت و ولایت، که آغاز آن مظهر عبودیت و شکوفایی ایمان و خاتمه آن ثمره نبوت و اکمال دین است، برایتان در این مسیر نورانی، عزّت و سربلندی آرزومندم.

 

شناسنامه


کدخبر: ۲۳۴۱۴۹
تاریخ: ۱۳۹۸/۵/۲۴     ساعت: ۱۱ : ۱۷
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: هنر و اندیشه       زیرسرویس: هنر و اندیشه
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۸ شهريور
  • ١٩ محرم ١٤٤١
  • Sep 19 2019