صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

نگاهی به نفوذ غرب در فرهنگ هند در «شبه قاره» پرس تی وی

برنامه این هفته «شبه قاره» (The Subcontinent) در شبکه پرس تی وی، تغییرات ارزش های فرهنگی و نفوذ غرب در فرهنگ هند را مورد بحث و بررسی قرار می دهد.

به گزارش جهانی خبر از روابط عمومی شبکه پرس تی وی، این برنامه با نگاهی به تغییرات ارزش های فرهنگی و سبک لباس در هند به نقد و تبادل نظر درخصوص غربی شدن لباس ها و دور شدن آنها از هویت فرهنگی هند، نفوذ غرب در فرهنگ هند و تغییر گرایش های فکری مردم، جزم زدایی از همجنسگرایی و قانونی شدن پورنوگرافی در این کشور می پردازد.
نقش صنعت سرگرمی بالیوود در تغییرات فرهنگی هند و گسترش تجاوز و بی بندباری به دلیل الگو گرفتن از تولیدات جدید و غربی شده در سینمای هند از دیگر محورهای مورد بررسی در این برنامه است.
«شبه قاره» به تهیه کنندگی حسین مهدیان و با اجرای محمد جان حسین جمعه 25 مهر ساعت 17:00 به مدت 25 دقیقه از شبکه پرس تی وی پخش خواهد شد. تکرار این برنامه شنبه ساعت 10:00 و 16:00 ، یکشنبه ساعت 00:05 بامداد، 07:00 و 18:00 و دوشنبه ساعت 11:00 روی آنتن خواهد رفت.
 

نگاهی به «نابرابری کربنی» در شبکه پرس تی وی

میزان انتشار گازهای آلاینده ای همچون دی اکسید کربن توسط کشورهای مختلف جهان در برنامه این هفته «شکاف اقتصادی» (Economic Divide) در شبکه پرس تی وی مورد بحث و گفت و گو قرار می گیرد.
این برنامه به تهیه کنندگی کاوه تقوایی با اشاره به افزایش 60 درصدی میزان انتشار گاز دی اکسید کربن طی 25 سال اخیر به بررسی سهم سه برابری کشورها و افراد ثروتمند در این زمینه که تنها یک درصد از جمعیت جهان را تشکیل می دهند می پردازد.
این برنامه ضمن مروری بر اقدامات صورت گرفته یا در دست اقدام در سطح جهان برای مقابله با انتشار بی رویه گاز دی اکسید کربن، نقش وسایل حمل و نقل زمینی و هوایی در انتشار گاز دی اکسید کربن به جو را مورد بررسی قرارداده و به واکاوی راهکارهایی که در زمینه حمل و نقل برای رفع این معضل اندیشیده شده است خواهد پرداخت.
بحران رو به وخامت تغییرات اقلیمی در جهان، فجایع طبیعی ناشی از تغییرات اقلیلی در بخش های مختلف جهان طی سال های اخیر و تاثیر همه گیری ویروس کرونا در انتشار گازهای آلاینده به جو نیز از جمله مباحث مورد بررسی در این برنامه است.
«شکاف اقتصادی» ساعت 00:05 بامداد جمعه 25 مهر از شبکه پرس تی وی پخش می شود. تکرار این برنامه نیز شنبه ساعت 00:03 بامداد، یکشنبه ساعت 08:00 و 19:00 و دوشنبه ساعت 11:00 روی آنتن خواهد رفت.
 

شناسنامه


کدخبر: ۲۳۶۲۰۰
تاریخ: ۱۳۹۹/۷/۲۳     ساعت: ۱۴ : ۳۴
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: هنر و اندیشه       زیرسرویس: هنر و اندیشه
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۹ شنبه ۳ آبان
  • ٧ ربيع الاول ١٤٤٢
  • Oct 24 2020