صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
همزمان با «روز عصای سفید»؛

شبکه سحر با «محسن رمضانی» «رنگ خدا» می گیرد

به مناسبت روز جهانی نابینایان یا «قانون عصای سفید» مخاطبان کانال آذری شبکه سحر با «محسن رمضانی» بازیگر روشندل فیلم سینمایی ماندگار «رنگ خدا» دیدار می کنند.

به گزارش جهانی خبر از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، در این برنامه 45 دقیقه ای محسن رمضانی هنرمند و بازیگر نابینای فیلم «رنگ خدا» ساخته مجید مجیدی حضور می یابد و از خاطرات خوش ساخت این فیلم و حال و احوال این روزهایش با مخاطبان و بینندگان کانال آذری شبکه سحر هم کلام می شود.
رامتین امن گستر مجری برنامه «سیز و سحر» سپس با برشمردن سابقه و پیشینه ای از قوائد و قوانین متداول کشورهای مختلف جهان و ایران در ارتباط با احترام به قانون عصای سفید از فعالیت های اخیر کشورمان در زمینه اقدامات حمایتی از این گروه از شهروندان سخن خواهد گفت.
«شما و سحر» در بخش انتهایی با شرحی کوتاه از تازه های کانال و شبکه و پاسخ به سوالات و درخواست های مخاطبان و بینندگان آذری به پایان می رسد.
«سیز و سحر» چهارشنبه بیست و سوم مهر ساعت 17:00 به وقت تهران با تهیه کنندگی معصومه ظهیر و دستیار تهیه سهیل مس چی بر روی آنتن کانال آذری شبکه سحر است.

در ایام سوگواری پایان ماه صفر؛
شبکه سحر با «محبان اهل بیت (ع)» در شبه قاره و جمهوری آذربایجان همراه است
به مناسبت رحلت رسول اکرم (ص)، شهادت امام حسن (ع) و امام رضا (ع)، ویژه برنامه ای برای بینندگان کانال های آذری و اردوی سحر تدارک دیده شده است.
این ویژه برنامه های زنده با عنوان «اهل بیت عاشیقلری» و «محبان اهل بیت (ع) » به ترتیب در کانال های آذری و اردوی سحر از امشب بر روی آنتن است.
این برنامه های مناسبتی با مدت زمان 55 دقیقه شامل بخش هایی همچون: حضور کارشناسان مذهبی و بیان سجایای اخلاقی و سیره نبوی پیامبر(ص) و امامان (ع)، مداحی و شعرخوانی، بیان احادیث و وله مناسبتی، کلیپ، صلوات خاصه امام رضا (ع) و پخش گزارش هایی از سطح شهر و مصاحبه و گفت و گو با زائران حرم رضوی (ع) در شهر مشهد و حرم حضرت معصومه (س) در شهر قم خواهد بود.
اجرای این برنامه را در کانال آذری معین عبازاده و در کانال اردو ساجد حسین رضوی برعهده دارند.
ویژه برنامه های «محبان اهل بیت(ع)» از چهارشنبه بیست و سوم مهر از ساعت 21:40 به وقت تهران برای بینندگان آذری زبان و از ساعت 18:30 برای مخاطبان اردو زبان به مدت چهار شب بر روی آنتن شبکه سحر است.
نوروز پورمند تهیه کننده ویژه برنامه مناسبتی «محبان اهل بیت (ع)» برای دو کانال اردو و آذری سحر است.
 

در شبکه سحر؛
بیژن امکانیان «فرمول مرگ» را می داند
فیلم سینمایی «فرمول مرگ» به کارگردانی بهداد آوند امینی و بازی بیژن امکانیان برای مخاطبان اردو زبان شبکه سحر پخش خواهد شد.
«فرمول مرگ» داستان دکتر پرویز فرجامی، استاد شیمی است که با وجود افسردگی شدید، تنها مظنون به قتل دانشجویی است که جسدش در آزمایشگاه دانشگاه پیدا می شود .
تحقیقات افسر ویژه آگاهی ادامه پیدا می کند و ماجراهایی را رقم می زند که گره اصلی داستان را می گشاید.
علاوه بر بیژن امکانیان، فرامرز روشنایی، طوفان مهردادیان، سیدصادق هاتفی، مجید جعفری، اکبر احمدی و صدف احمدی از نقش آفرینان این فیلم هستند.
«فرمول مرگ» محصول سال 1391 به تهیه کنندگی عباس رافعی و ترجمه و زیرنویس زهرا فراهانی، 27 مهر ساعت 21 به وقت تهران از کانال اردوی شبکه سحر پخش خواهد شد.

شبکه الکوثر در سایه سار «ولایت عشق»
فیلم تلویزیونی «ولایت عشق» از شبکه الکوثر پخش می شود.
 پس از پخش سریال «ولایت عشق» با خلاصه شدن آن در قالب یک فیلم تلویزیونی 185 دقیقه ای، «غریب طوس» با محوریت زندگی علی ابن موسی الرضا (ع) با نویسندگی و کارگردانی مهدی فخیم زاده ساخته شد.
موضوع و داستان این تله فیلم در رابطه با زندگی امام رضا (ع)، آوردن ایشان به «مرو»، دوران سخت نیابت حضرت و شهادت شان است.
نمایش چهره به صورت نور و پخش صدای معصوم به صورت دیالوگ مستقیم از نوآوری های «ولایت عشق» بوده است که مخاطبان شبکه الکوثر در این تله فیلم شاهد آن خواهند بود.
در «ولایت عشق» که در مرکز بیروت به زبان عربی زبانگردانی و دوبله شده است، فرخ نعمتی، زنده یاد داوود رشیدی، محمد صادقی، لادن طباطبایی، اکبر زنجانپور، بیتا فرهی، مریلا زارعی، دانیال حکیمی، بیژن امکانیان، عنایت بخشی، و مهدی فخیم زاده نقش آفرینی کرده اند.
تله فیلم «ولایت عشق» (غریب طوس) شنبه بیست و ششم مهر ساعت 10:15 به وقت تهران بر روی آنتن شبکه الکوثر است.

«میزگرد سیاسی» از شبکه سحر می پردازد؛
موضع ایران در تقبیح بمباران مناطق مسکونی کشور آذربایجان
محکومیت کشتار غیر نظامیان در جنگ قره باغ به ویژه شهر «گنجه» و عواقب خطرناک بمباران مناطق مسکونی و کشتار غیر نظامیان توسط طرفین مناقشه قره باغ، امشب در برنامه «میزگرد سیاسی» (کمپاس) از کانال آذری شبکه سحر بررسی و مکاشفه می شود.
حقوق غیرنظامیان در زمان جنگ براساس مقررات بین المللی، امکان مجازات عاملان کشتار غیر نظامیان در محاکم بین المللی و تشکیل گروه های حقیقت یاب و راهکارهای موثر برای حفظ آتش بس و برپایی مذاکرات سازنده از محورهایی است که در این برنامه 55 دقیقه ای مطرح می شود.
الیاس واحدی کارشناس مسائل سیاسی در استودیوی برنامه و افشار سلیمانی از طریق ارتباط اسکایپ با برنامه «کمپاس» بر ادامه رایزنی ها برای تشویق طرفین درگیر به رعایت آتش بس و چشم انداز حل مناقشه به صورت اساسی پس از حصول توافق درباره آتش بس انساندوستانه، بحث و تبادل نظر خواهند کرد.
«میزگرد سیاسی» (کمپاس) چهارشنبه بیست و سوم مهر ساعت 20:40 به وقت تهران با اجرای غلامرضا صفوی بر روی آنتن کانال آذری شبکه سحر است.
قهرمان نورانی تهیه کننده «کمپاس» است.

در کانال کردی شبکه سحر بررسی می شود؛
تحولات ترکیه و سیاست خارجی آن
چالش ها و تنش های ترکیه با جهان غرب در این برنامه از «شبانه سیاسی» بررسی می شود.
 مسائل مربوط به سیاست داخلی و خارجی ترکیه و و تنش ها و چالش های این کشور با غرب با حضور محمد علی دستمالی؛ کارشناس سیاسی امور منطقه در برنامه «شبانه سیاسی» بررسی خواهد شد.
عدم دعوت از الهام علی اف به مذاکرات قره باغ، دلایل اصرار احزاب مخالف در داخل ترکیه برای برگزاری انتخابات پیش از موعد، و پیش بینی ها از وضعیت آینده این کشور از جمله مباحثی است که به آن پرداخته خواهد شد.
«شبانه سیاسی» به تهیه کنندگی رستم نادری، دستیاری تهیه علی اکبر اسماعیل زاده و اجرای رسول شیخکانلو امشب 23 مهر ساعت 20:30 دقیقه به وقت تهران به طور زنده به روی آنتن کانال کردی شبکه سحر خواهد رفت.
 

شناسنامه


کدخبر: ۲۳۶۲۰۱
تاریخ: ۱۳۹۹/۷/۲۳     ساعت: ۱۴ : ۳۷
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: هنر و اندیشه       زیرسرویس: هنر و اندیشه
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۹ شنبه ۳ آبان
  • ٧ ربيع الاول ١٤٤٢
  • Oct 24 2020