صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
معاون گردشگری در نشست با رییس سازمان هواپیمایی کشوری مطرح کرد:

رعایت معیشت فعالان گردشگری در تصمیمات و سیاست‌های مرتبط با اجزای بسته سفر

معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در نشست با رییس سازمان هواپیمایی کشوری با در نظر گرفتن بحران انتشار ویروس کرونا و خسارت‌های وارده در صنعت گردشگری کشور، بر رعایت وضعیت معیشت فعالان گردشگری در تصمیمات و سیاست‌های مرتبط با اجزای بسته سفر ، تاکید کرد.

به گزارش جهانی خبر از روابط‌عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی «ولی تیموری» معاون گردشگری کشور در نشست با «تورج دهقانی زنگنه» رییس سازمان هواپیمایی کشوری که صبح امروز با هدف مطرح کردن موضوعات روز حوزه گردشگری مرتبط با بخش حمل و نقل هوایی برگزار شده بود؛ گفت: در حال حاضر صنعت گردشگری کشور متحمل آسیب شدیدی ناشی از انتشار ویروس کووید – 19 شده است و فعالان این حوزه با توجه به بسته بودن مرزهای کشور تنها از بخش ترددهای داخلی ارتزاق می‌کنند؛ لذا نیاز است در هر گونه تصمیم‌گیری مرتبط با این حوزه و اتخاذ سیاست‌های مرتبط با اجزای بسته سفر ، موضوع معیشت بخش خصوصی گردشگری را لحاظ کنیم.
وی با بیان اینکه تصمیم گیری پیرامون موضوعات هر یک از زنجیره خدمات صنعت گردشگری بر کل این حوزه تاثیرگذار خواهد بود؛ گفت: تعاملات فرابخشی در این حوزه در بستر هماهنگی و وحدت مدیریت سبب خواهد شد تا بازار محدود و جان بی‌رمق صنعت آسیب‌دیده گردشگری کشورمان از حیات باز نایستد. 
معاون گردشگری همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع روند بازنگری و اصلاح «آیین‌نامه نظارت بر تاسیس و فعالیت دفترهای خدمات مسافرتی، سیاحتی – جهانگردی و زیارتی» مصوب 27/3/1380 هیات وزیران اشاره کرد و گفت: نیاز است به منظور جمع‌بندی تغییرات و نهایی شدن آیین‌نامه مذکور نشستی با حضور تمامی نهادهای فرابخشی و مرتبط با حوزه گردشگری از جمله سازمان هواپیمایی کشوری برگزارشود تا نسخه مورد توافق جهت تسریع در فرآیند خدمت‌گزاری این حوزه برای تصویب به دولت ارائه شود.
تیموری در ادامه با مطرح کردن موضوع تهیه پیش‌نویس پروتکل ورود گردشگران خارجی به کشور از سوی معاونت گردشگری وزارت متبوع تصریح کرد: اغلب کشورها با هدف آماده‌سازی و احیای دوباره صنعت گردشگری خود علیرغم بسته بودن و یا تدارک برای بازگشایی مرزها اقدام به تهیه ضوابط ورود گردشگران خارجی کرده‌اند؛ لذا اقدام صورت گرفته از سوی معاونت گردشگری شامل تهیه پروتکل ورود گردشگران خارجی به کشور می‌تواند با همکاری نهادهای فرابخشی مرتبط از جمله سازمان هواپیمای کشوری در مسیر اجرا قرار گیرد.
وی افزود: ستاد ملی کرونا ضمن بررسی وضعیت موجود کشور در خصوص انتشار ویروس کووید – 19 موضوع پروتکل‌های ورود گردشگران خارجی به کشور را بررسی خواهد کرد تا ضمن اخذ نظرات ارگان‌های مرتبط و تصمیم‌گیری نهایی وارد فاز اجرایی شود؛ از این رو مشارکت و حمایت سازمان هواپیمایی می‌تواند در تسریع روند مربوطه موثر واقع شود.
گفتنی است در این نشست «تورج دهقانی زنگنه» رییس سازمان هواپیمایی کشوری نیز ضمن استقبال از موضوعات مطرح شده از سوی معاون گردشگری به تشکیل کارگروهی مشترک با هدف تسریع در پیشبرد مباحث اشاره شده؛ تاکید کرد.
وی همچنین با تشریح تلاش‌های صورت گرفته به منظور مذاکره با شرکت‌های هواپیمایی خارجی و از سرگیری پروازها، بر همکاری هر چه بیشتر در روند تایید و اجرای پروتکل ورود گردشگران خارجی به کشور تاکید کرد. 
 

شناسنامه


کدخبر: ۲۳۶۲۰۴
تاریخ: ۱۳۹۹/۷/۲۳     ساعت: ۱۵ : ۱۰
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: هنر و اندیشه       زیرسرویس: هنر و اندیشه
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۹ شنبه ۳ آبان
  • ٧ ربيع الاول ١٤٤٢
  • Oct 24 2020