صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
معاون صدا در دیدار با نمایندگان ایثارگران سازمان:

باید تمام قد در خدمت ایثارگران باشیم

معاون صدای رسانه‌ی ملی با اشاره به مشکلات فراوان جامعه ایثارگران تاکید کرد: ایثارگران با عشقی رو به رو هستند که همراه با زخم و جراحت است و همه ما باید تمام قد در خدمت ایثارگران عزیز کشورمان باشیم.

به گزارش جهانی خبر، علی بخشی زاده، معاون صدای رسانه‌ی ملی، در جلسه با نمایندگان ایثارگران سازمان صدا و سیما، حضورش در معاونت صدا را فرصتی برای خدمت عنوان کرد و گفت: امیدوارم در این شرایط حساس کشور خدا به ذهن ما برکتی در راستای خدمت و کمک به مردم عزیزمان عنایت فرماید.
بخشی‌زاده خطاب به میهمانان این جلسه با یادآوری جایگاه ایثار و شهادت گفت :
زمانی که نام ایثار، جهاد و شهادت می آید ناخودآگاه ذهن انسان به سمت قرآن و احادیث                  می رود که هدایت را به انسان اهدا کرده اند. در سوره مائده آیه ۱۱ ،"خدا امر می کند یاد کنید نعمتهای خدا را بر خود، چون زمانی که قومی به سمت شما دست ستم دراز کرد خداوند دستشان را از شما کوتاه کرد" در اصل دست خدا ایثارگران بودند که در مقابل تمام دنیا ایستادند و دست ستم را کوتاه کردند. پس باید این نعمت را یاد کرد؛ یا حضرت امیرالمومنین در خطبه ۲۶ نهج البلاغه می فرماید:  "جهاد دری است از درهای بهشت؛ خداوند این در را برای خاص اولیای خودش گشوده است." اولیای خدا اهل عبادت و راز و نیاز در خلوت و جلوت هستند و همیشه به یاد خدا، اما خاص ایشان که شامل این روایت میشوند اهل جهاد و شهادتند همان اهل ایثارند. در برابر این قشر چه باید کرد؟ باید تمام قد در خدمت آنها بایستیم و من این توفیق خدمت شما را به ایثارگران تبریک عرض می کنم.

وی در ادامه خطاب به نمایندگان ایثارگران سازمان صدا و سیما گفت:
زنده نگه داشتن جایگاه شهید و مقام شهادت و ایثار بسیار سخت است و هرکس هر کاری انجام دهد کم است.گرچه این عزیزان درخواست و ادعایی ندارند.  اما در این راستا دو نوع کار باید انجام داد اول زنده نگه داشتن جایگاه شهید و مقام شهادت و ایثار در آحاد مردم که کاری محیطی محسوب میشود و دوم تلاش محاطی است یعنی این افراد را بشناسیم و شرایط رشد این افراد را فراهم کنیم و این یعنی کار عملی و حرکت برای ارتقاء به صورت عملیاتی که تلاش فراوان نیز می‌طبد.
وی با اشاره به اینکه ریاست سازمان آقای دکتر علی عسگری نیز از این قشر برخاسته است گفت: من هم با افتخار کامل مسائل و خواسته های شما را به محضر ریاست سازمان خواهم برد و کاملاً در خدمت این جریان هستم.
معاون صدای رسانه ملی در پایان ضمن خداقوت مجدد به مهمانان این جلسه خاطر نشان کرد: در این راه نباید خسته شوید و باید با تمام توان حرکت کنید تا با همت تک تک اعضا، جریانی قوی شکل گیرد.

در گزارش سال ۹۹ جزء دستگاه های برتر در حوزه اهتمام به امور ایثارگران معرفی شده ایم

در ادامه عباس قره تپه مدیر امور ایثارگران سازمان صدا و سیما ضمن تبریک انتصاب جناب آقای بخشی زاده، گزارشی از وضعیت سازمان در بین دیگر نهادها ارائه کرد و گفت: رتبه سازمان از بین ۳۱ دستگاه ۲۱ بود که به لطف خدا در گزارش سال ۹۹ جزء دستگاه های برتر در حوزه اهتمام به امور ایثارگران معرفی شده ایم. این دستاورد به خاطر همکاری و مساعدت ایثارگران و علاقه مندان به حوزه ایثار و شهادت در سازمان است.
 وی در ادامه آماری از ایثارگران رادیو ارائه کرد و گفت: در جمع خانواده معاونت صدا ۱۶ نفر فرزند شهید، ۱۴ نفر جانباز، ۳۵ نفر رزمنده، برادر یا خواهر دو شهید ۲ نفر، برادر و خواهر یک شهید، ۲ نفر همسر شهید سه نفر و از عزیزان آزاده ۲ نفر شرف حضور دارند.

تلاش ها برای ایثارگران پیشرفت خوبی داشته است

حمیدرضا گلدوزی، از دیدار با مهندس ضرغامی اشاره کرد: از زمانی که ایجاد اتاق فکر برای ایثارگران و اولین فعالیت آن مجموعه برای طرح تکریم ایثارگران شکل و طی سال‌های اخیر زیر مجموعه معاونت منابع انسانی قرار گرفت، پیشرفت بسیار خوبی در اهداف داشته و جایگاه ویژه ای در بین دیگر دستگاه‌های کشور پیدا کرده است.

فرهنگ ایثار و شهادت هیچ خلاء مبنایی ندارد

 در ادامه دکتر عین الله خنجری با اشاره به جایگاه فرهنگ ایثار و شهادت در نظام جمهوری اسلامی و با بیان سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه ایثار و شهادت، شورای عالی انقلاب فرهنگی و طرح شاهد این شورا تاکید کرد: خوشبختانه فرهنگ ایثار و شهادت هیچ خلاء مبنایی ندارد و باید در جامعه به صورت عملی و اجرایی آن را مورد تاکید قرار داد.
خنجری گفت: خوشبختانه این دو محور در صدا و سیما پیگیری می شود به ویژه با همت و همراهی جناب آقای شهریاری معاون محترم اداری مالی سازمان رو به پیشرفت حرکت می‌کند.
 وی در ادامه به طرح وظایف رسانه‌ای و فرهنگی سازمان در حوزه ایثار و شهادت اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد: این طرح در سازمان مصوب شده و انشاالله با کمک جناب آقای بخشی زاده به عنوان یکی از معاونین ارشد سازمان که افتخار ایثارگری هم دارند، به اجرا گذاشته خواهد شد.

رسیدگی به مسایل درمانی ایثارگران باید در اولویت قرار گیرد

آقای لونی یکی دیگر از حاضرین در جلسه ضمن تبریک به معاون صدا گفت: رسیدگی به مسایل درمانی ایثارگران باید در اولویت قرار گیرد و اینجانب به عنوان خدمتگزار در مرکز بهداشت سازمان، پیگیری این امر را جزء واجبات امور ایثارگران می دانم.


روحیه و انگیزه بالای ایثارگران بزرگترین نیروی محرکه در بین نیروهای جامعه است

از دیگر میهمان این جمع یکی از ایثارگران رادیو جناب آقای پورکمالی بود که به روحیه نیروهای بالای ایثارگران و انگیزه آنان به عنوان بزرگترین نیروی محرکه در بین نیروهای جامعه ایثارگر به ویژه اهالی رادیو اشاره کرد.
وی ضمن تشکر از معاون محترم صدا به خاطر برگزاری این جلسه به افتخار آزادگی و جانبازی، معاون صدا اشاره کرد و یکی از افتخارات بزرگ سازمان را حضور جامعه ایثارگر و نقش آفرینی ایشان در پست‌ های کلیدی این مجموعه دانست.
پورکمالی گفت: به یقین جامعه ایثارگر با تعهد بیشتر می‌توانند مسئولیت ها را به سرانجام برسانند چرا که آنان همیشه خود را در خط مقدم ولایت و نظام می‌دانند .

شناسنامه


کدخبر: ۲۴۱۲۶۱
تاریخ: ۱۳۹۹/۹/۱     ساعت: ۱۵ : ۴۴
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: هنر و اندیشه       زیرسرویس: هنر و اندیشه
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۹ سه شنبه ۱۱ آذر
  • ١٥ ربيع الثاني ١٤٤٢
  • Dec 01 2020