صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
یک زندانی سابق و یک استاد دانشگاه میهمانان «جریان خاورمیانه»؛

فرار زندانیان فلسطینی و دولت جدید لبنان

فرار زندانیان فلسطینی و دولت جدید لبنان موضوعات محوری برنامه «جریان خاورمیانه» (Midea Stream) شبکه پرس تی‌وی را تشکیل می‌دهند.

به‌گزارش جهانی پرس از روابط‌عمومی شبکه پرس تی وی، برنامه این هفته «جریان خاورمیانه» به بهانه فرار قهرمانانه شش بازداشتی فلسطینی از زندان اسرائیل در شمال سرزمین‌های اشغالی، به اثرات و بازتاب این اقدام به خصوص بر وجهه و اقتدار اقتدار پوشالی رژیم اشغالگر قدس می‌پردازد.
در این برنامه تشریح می‌شود که در حال حاضر بیش از 7 هزار زندانی فلسطینی در حدود 17 زندان اسرائیل محبوس هستند که ده‌ها نفر از آنها چندین بار حبس ابد را تحمل کرده‌اند.
 سیدقی آل ماکت، زندانی آزاد شده سوریه به عنوان میهمان بخش اول ابعاد فرار زندانیان فلسطینی و تأثیرش بر اقتدار پوشالی اسرائیل را در داخل و در خارج از این رژیم مورد نقد و بررسی قرار می‌دهد.
 بخش دوم برنامه «جریان خاورمیانه» نیز نگاهی دارد به دولت جدید لبنان به ریاست نجیب میقاتی و میزان اعتماد عمومی به این دولت. به نظر می رسد این دولت منافع سیستمی را که عامل فروپاشی کشور بوده و این بار فاجعه‌بار را بر دوش جامعه لبنان تحمیل کرده است، نمایندگی می‌کند.
مروه عثمان، مجری «جریان خاورمیانه» از دکتر جمال وکیم، نویسنده و استاد دانشگاه بیروت به عنوان مهمان این بخش درباره کابینه جدید لبنان سوال می‌کند و پیش بینی او از توفیق این دولت را جویا می‌شود.
برنامه «جریان خاورمیانه» سه‌شنبه ساعت 21:00 به وقت تهران از شبکه پرس تی‌وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه نیز چهارشنبه ساعت 10:00، 17:00 و 23:00، پنج‌شنبه ساعت 18:00، 03:00، جمعه ساعت 12:00 و شنبه ساعت 05:00 خواهد بود.

شناسنامه


کدخبر: ۲۷۲۰۸۱
تاریخ: ۱۴۰۰/۶/۲۳     ساعت: ۱۶ : ۳۲
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: هنر و اندیشه       زیرسرویس: هنر و اندیشه
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۴۰۰ يکشنبه ۲۸ شهريور
  • ١١ صفر ١٤٤٣
  • Sep 19 2021