صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
وزیر بهداشت عراق اعلام کرد:

تحریم های آمریکا بر همکاری ما با ایران اثری نخواهد گذاشت

وزیر بهداشت و محیط زیست عراق تاکید کرد که تحریم های یکجانبه آمریکا بر روند همکاری های بهداشتی بین عراق و جمهوری اسلامی ایران اثر گذار نخواهد بود.

به گزارش جهانی خبر_وبدا _دکتر علاء الدین علوان وزیر بهداشت و محیط زیست جمهوری عراق شامگاه دوشنبه بعد از پایان دور نخست مذاکرات با دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران در نشست خبری مشترک گفت که تحریم های یکجانبه آمریکا به هیچ وجه بر روی همکاری های بهداشتی و درمانی بین عراق و جمهوری اسلامی ایران اثر گذار نخواهد بود.

وی اضافه کرد که همکاریهای بهداشتی و درمانی بین دو کشور هرگز متاثر از اینگونه مسائل سیاسی نمی شود بلکه عراق برای گسترش و هماهنگی بیشتر همکاری ها بین دو کشور در این حوزه تلاش می کند.

وی با اشاره به یادداشت تفاهم همکاری که قبلا بین وزارتخانه های بهداشت دو کشور امضا شده و پروتکل های الحاقی آن، افزود که این مسائل ارتباطی به تحریم های یکجانبه آمریکا ندارد بلکه دو کشور اصرار دارند که مناسبات را بیش از پیش بین همدیگر توسعه دهند.

وزیر بهداشت عراق تاکید کرد: ایران در زمینه بهداشتی موفقیت های بزرگی کسب کرده و در منطقه جزو پیشرفته ترین کشورها است البته عراق در حال حاضر در مرحله اصلاح نظام بهداشتی قرار دارد و در این زمینه همکاری با ایران می تواند به عراق فرصت استفاده از تجربیات ایران بدهد.

شناسنامه


کدخبر: ۲۱۵۵۶۵
تاریخ: ۱۳۹۸/۲/۳     ساعت: ۱۰ : ۵۳
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: فناوری       زیرسرویس: فناوری
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۹ ارديبهشت
  • ١٤ رمضان ١٤٤٠
  • May 19 2019