صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
ییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت خبر داد:

جزء فنی اعمال پیوند اعضا از ابتدای سال ۹۸ توسط وزارت بهداشت پرداخت می شود

رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت گفت: هزینه های جزء فنی اعمال پیوند اعضا با هدف جلوگیری از ضرر و زیان مراکز درمانی و تا زمان اجرای دستورالعمل های ارسالی به بیمه ها به صورت علی الحساب توسط معاونت درمان وزارت بهداشت به این مراکز پرداخت می شود.

به گزارش  جهانی خبر_وبدا، دکتر مهدی شادنوش، رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت با بیان اینکه پیوند اعضا در کشور ایران از  شرایط مناسبی برخوردار است گفت: یکی از مشکلات موجود در مسیر پیوند اعضا عدم حمایت های کافی از این حوزه بوده است، علی رغم اینکه در بسیاری از موارد، پیوند یک انتخاب نیست بلکه ضرورتی برای ادامه حیات بیمار است و یا در مواردی مانند بیماری های کلیه که فرد از دیالیز استفاده می کند زندگی سختی را می گذراند در حالیکه با یک پیوند کلیه می تواند به زندگی عادی خود بازگردد.
 
دکتر شادنوش با اشاره به اینکه یکی از موانع موجود بر سر راه پیوند عدم حمایت مالی کافی بیمه ها از مراکز پیوند است بیان داشت: دستورالعمل پوشش هزینه های پیوند و جزء فنی بیمار که شامل هتلینگ، پاراکلینیک، دارو و لوازم مصرفی بخش می شود مردادماه سال 95 جهت اجرا به بیمه ها ابلاغ شده که تاکنون عملیاتی نشده است. 
 
رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت گفت: هزینه های جزء فنی اعمال پیوند اعضا با هدف جلوگیری از ضرر و زیان مراکز درمانی و تا زمان اجرای دستورالعمل های ارسالی به بیمه ها به صورت علی الحساب توسط معاونت درمان وزارت بهداشت به این مراکز پرداخت می شود. این پرداخت ها از ابتدای سال 98 از محل بسته یارانه طرح تحول سلامت برای تکمیل هزینه های پیوند و کمک به بیماران به صورت ویژه استفاده می شود و پرداخت های جزء حرفه ای نیز همانند گذشته و به موقع توسط وزارت بهداشت در حال انجام است.
شناسنامه


کدخبر: ۲۱۵۷۷۱
تاریخ: ۱۳۹۸/۲/۱۱     ساعت: ۱۱ : ۷
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: فناوری       زیرسرویس: فناوری
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۹ ارديبهشت
  • ١٤ رمضان ١٤٤٠
  • May 19 2019