صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
معاون کل وزارت بهداشت عنوان کرد:

میزان بهره مندی از خدمات نظام سلامت و محافظت مالی، دو عنصر اصلی در پوشش همگانی سلامت

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در هفدهمین همایش گفتاردرمانی ایران در ارتباط با تعاریف و اهداف مختلف در نظام های سلامت، بر پوشش همگانی سلامت تاکید کرد.

به گزارش  جهانی خبر_وبدا، دکتر ایرج حریرچی در این خصوص گفت: پوشش همگانی سلامت در چشم انداز کلی نظام های سلامت دیده می شود به طوری که سازمان جهانی بهداشت نیز برای آن تعریف دارد و در کشور ما نیز در برنامه وزیر بهداشت به مجلس شورای اسلامی، برنامه ششم توسعه و سیاست های کلی سلامت، به آن توجه شده است.

وی افزود: هر شخصی در هر جا که زندگی می کند، تمام خدمات سلامت را اعم از ارتقا، پیشگیری، درمان، توانبخشی و طب تسکینی (حتی خدمات قبل از مرگ) به صورت با کیفیت و بدون توجه به نژاد، جنس، سن و قومیت دریافت می کند و در پوشش همگانی سلامت، پنج نوع این خدمات بدون مخاطره و سختی مالی برای گیرنده خدمت در نظر گرفته می شود.

دکتر حریرچی با اشاره به دو عنصر مهم و اصلی در پوشش همگانی سلامت، اظهار داشت: عنصر اول، میزان بهره مندی از خدمات نظام سلامت است که میانگین آن در دنیا، ۶۴ درصد است و در کشور ما کمی بیشتر از میانگین جهانی یعنی حدود ۶۵ درصد است، عنصر دوم نیز، محافظت مالی است که وضعیت کشور ما در این زمینه از متوسط دنیا پایین تر است.

وی افزود: همه توجه ما به این امر معطوف است که هر حرکتی می کنیم باید توجه کنیم که آیا قشر کم درآمد و فقرا می توانند از آن بهره مند شوند یا نه و خدمات گفتاردرمانی نیز با توجه به وسعت و اهمیت آن، از این موضوع مستثنی نیست.

گفتنی است، هفدهمین همایش "گفتاردرمانی ایران " به مدت سه روز به همت انجمن گفتاردرمانی ایران با همکاری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و اداره کل سلامت شهرداری تهران  و با حضور متخصصان، صاحبنظران، اعضای هیات علمی و دانشجویان رشته گفتاردرمانی و رشته های مرتبط با آن، در سالن اجتماعات شهید احمدی روشن دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد.

شناسنامه


کدخبر: ۲۱۵۸۱۲
تاریخ: ۱۳۹۸/۲/۱۴     ساعت: ۱۱ : ۰
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: فناوری       زیرسرویس: فناوری
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۹ ارديبهشت
  • ١٤ رمضان ١٤٤٠
  • May 19 2019