صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
با حضور دبیر شورای راهبری بسیج ملی کنترل فشار خون بالا برگزار شد:

اولین جلسه کمیته اجرایی «بسیج ملی کنترل فشار خون بالا»

اولین جلسه «کمیته اجرایی بسیج ملی کنترل فشار خون بالا» با حضور معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دبیر شورای راهبری «بسیج ملی کنترل فشار خون بالا» در دفتر معاونت بهداشت برگزار شد.

به گزارش  جهانی خبر_وبدا، در این جلسه که نمایندگان معاونت های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی حضور داشتند، معاون بهداشت به تشریح وظایف کمیته اجرایی و کارگروه ها پرداخت.
 
دکتر علیرضا رییسی گفت: بسیج ملی کنترل فشار خون بالا یک کمپین بزرگ ملی و عمومی است که به ریاست وزیر بهداشت، به عنوان رییس شورای راهبری و دستور رییس جمهور به تمام دستگاه ها برای همکاری با آن تشکیل شده و دبیری این شورا را معاون بهداشت بر عهده دارد.
 
وی افزود: درخصوص همکاری سایر دستگاه ها نیز نامه ای به وزارت کشور ارسال شده تا همه استانداران برای فراگیر شدن کمپین و اجرای بهتر برنامه ها به این کار بزرگ ملی ورود کنند.
 
معاون بهداشت وزارت بهداشت در ادامه با اشاره به اینکه اعضای شورای راهبری «بسیج ملی کنترل فشار خون بالا» معاونان وزارتخانه هستند و علاوه بر این شورای امنیت غذایی استان ها در این عرصه فعال خواهند شد، افزود: شورای راهبری یک کمیته اجرایی به ریاست معاون بهداشت و 7 کارگروه تخصصی دارد که ریاست آن ها را اعضای اصلی شورای راهبری یعنی معاونان وزارتخانه یا نمایندگان تام الاختیار آنها بر عهده خواهند داشت.
 
دکتر رییسی همچنین با بیان اینکه «بسیج ملی کنترل فشار خون بالا» از 27 اردیبهشت رسما کار خود را شروع می کند و زمانبندی اجرای طرح تا 15 تیرماه 98 است، افزود: 7 مهرماه همزمان با روز جهانی قلب نیز گزارش نهایی کمپین اعلام خواهد شد.
 
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: از بین 20 میلیون نفر از افراد بالای 30 سال جامعه که فشار خون آنها پایش می شود افراد دارای فشار خون بالا برای دریافت خدمات درمانی به سطوح بالاتر معرفی می شوند.
 
وی در ادامه با اشاره به اینکه نحوه مدیریت و اجرای برنامه، خروجی ها و پایش و ارزشیابی برنامه ها در کارگروه ها مشخص می شود و هر دانشگاه باید یک ناظر مستقل به کمیته اجرایی معرفی کند که این فرد ناظر اجرای برنامه در هر قطب خواهد بود، افزود: 70 مورد استاندارد اجرایی تدوین شده که به همراه فرم خوداظهاری به دانشگاه های علوم پزشکی کشور ارسال خواهد شد.
 
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: در کنار همه این عوامل، یک تیم هم از سازمان بهداشت جهانی یا نماینده آن در ایران، از خارج ارزیابی و پایش کلی برنامه «بسیج ملی کنترل فشار خون بالا» را انجام خواهد داد.
 
وی در پایان با اشاره به اینکه کارگروه درمان باید چگونگی ارجاع بیمارانی که غربال می شوند را به مراکز درمانی ارائه کند، بیان داشت: در همه استان ها ستاد اجرایی «بسیج ملی کنترل فشارخون بالا» تشکیل خواهد شد و امیدواریم اجرای این بسیج ملی فتح بابی برای ورود به سایر ریسک فاکتورها و کنترل آنها باشد.

 

 

 

شناسنامه


کدخبر: ۲۱۵۸۱۴
تاریخ: ۱۳۹۸/۲/۱۴     ساعت: ۱۱ : ۴
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: فناوری       زیرسرویس: فناوری
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۹ ارديبهشت
  • ١٤ رمضان ١٤٤٠
  • May 19 2019