آخرين مطالب

تاثیر طراحی محیطی بر کاهش سرقت از خودرو

نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد طراحی محیطی بر پیشگیری از سرقت داخل خودرو در پارکینگ‌ها و معابر تاثیرگذار است.

قامت خمیده مستأجران زیر فشار اجاره‌های نجومی

مهمترین ابزار مالیاتی که در بسیاری کشورهای دنیا در بازار مسکن بکار گرفته می‌شود، مالیات بر عایدی سرمایه است که متاسفانه دولت مدت‌هاست وعده آن را داده اما در عمل اقدامی مشاهده نشده است.

کوچ ۱۵۰ هزار میلیارد تومان از سپرده‌های بلندمدت به کوتاه‌مدت

رئیس اتاق بازرگانی تهران از کوچ سپرده‌های بلندمدت بانکی به حساب‌های کوتاه‌مدت مطابق با آمارهای بانک مرکزی خبر داد و گفت: خطر ورود ۱۵۰ هزار میلیارد تومان به بازارهای سوداگرایانه وجود دارد.

عبدولی: مربی اجازه نداد خدافظی کنم

دارنده مدال برنز کشتی فرنگی قهرمانی جهان گفت: مدال برنز برای من ارزشی نداشت و دوست نداشتم روی سکو بروم، چون زحمت زیادی در این 8 ماه کشیده بودم.

کارشناس مسائل بین الملل: اروپا کماکان در پی فشار حداکثری بر ایران است

کارشناس مسائل بین الملل گفت: اروپا کماکان در چارچوب تفکرات رئالیستی در پی فشار حداکثری بر ایران است. اما تنها در شیوه خلع سلاح هسته‌ای ایران بین اروپا و آمریکا اختلاف نظر وجود دارد نه در اصل قضیه.

بیانیه وزارت دادگستری: دولت کانادا عذرخواهی رسمی و استرداد اموال کند

وزارت دادگستری در پی فروش بخشی از اموال ایران در کانادا به بهانه حمایت از قربانیان تروریسم بیانیه صادر کرد.

اتهام‌زنی ترامپ به ایران با هدف دوشیدن عربستان؟!

رئیس جمهور آمریکا با اتهام‌زنی به ایران درخصوص حمله به آرامکو مدعی شد که گزینه دیپلماسی با ایران هنوز پایان نیافته و آمریکا به دنبال جنگ با هیچ کسی نیست.

اگر کانادا اموال ما را مصادره کند، مقابله به مثل می‌کنیماگر کانادا از قصد خود برای مصادره غیرقانونی اموال ایران دست برندارد، مقابله به مثل خواهیم کرد

متلاشی شدن باند سارقان اماکن متبرکه و مساجد

اعضای باند 3 نفره سرقت اماکن متبرکه و مساجد در عملیات نیروی انتظامی به دام افتادند.

ناسیونالیسم فناورانه به استراتژی برخی قدرت‌ها تبدیل‌ شده است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران در اجلاس اتحادیه وزرای ارتباطات کشورهای مشترک‌المنافع بابیان اینکه ناسیونالیسم فناورانه به استراتژی برخی قدرت‌های بزرگ تبدیل‌شده است تأکید کرد که انحصار فناوری هوش مصنوعی چالشی جدی برای همه ملل دنیا خواهد بود. ​

آخرین تغییرات احتمالی در اینکوترمز ۲۰۲۰ در حوزه حمل و نقل اعلام شد

اتاق بازرگانی بین المللی(ICC) در حال تهیه پیش‌نویسی برای اینکوترمز (اصطلاحات تجارت بین المللی) جدید در سال ۲۰۲۰ است.

انتقال ایمن ۲۴۳ هزار مسافر و گردشگر دریایی

مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه گفت: بیش از ۳ میلیون تن انواع کالا در منطقه غرب هرمزگان جابجا شد.

آغاز فعالیت شرکت هواپیمایی سپهران در فرودگاه کرمانشاه

سپهران با 6 پرواز برنامه ای هفتگی در مسیر کرمانشاه -مشهد و بالعکس فعالیت خود را از 26 شهریور ماه در فرودگاه کرمانشاه آغاز خواهد کرد.

مجوزهای توسعه گردشگری در تاسیسات آبی چگونه صادر می‌شود؟

با ابلاغ شیوه‌نامه اجرایی فعالیت‌های گردشگری و تفریحی در منابع و تاسیسات آبی، سرمایه‌گذاری برای ایجاد مراکز اقامتی و سکونتگاهی در اطراف مخزن سدها و حاشیه رودخانه با طی فرآیندهای قانونی پیش‌بینی شده در این نظام‌نامه میسر شده است.

رشد 23 درصدی تولید برق در نیروگاه بیستون

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق بیستون از تولید ناخالص بیش از 2 میلیون و 170 هزار مگاوات ساعت انرژی در واحدهای بخار نیروگاه بیستون طی شش ماه نخست سال جاری خبر داد و گفت: میزان انرژی تولید شده نسبت به مقدار مشابه سال گذشته رشد 23 درصدی داشته است.

خط انتقال برق گرین – نورآباد لرستان افتتاح شد

همزمان با سفر معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی به استان لرستان، خط 63 کیلوولت انتقال برق گرین – نورآباد افتتاح و کلنگ آغاز عملیات اجرایی پست برق نورآباد در این استان به زمین زده شد.

اتمام پوشش عایقی 5 پست برق در خوزستان

به منظور جلوگیری از اثرات مخرب ریزگردها و مقاوم‌سازی سطوح عایقی تجهیزات برق در برابر رطوبت، پنج پست انتقال و فوق توزیع شرکت برق منطقه‌ای خوزستان در شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان پوشش عایقی شدند.

اتمام پوشش عایقی 5 پست برق در خوزستان

به منظور جلوگیری از اثرات مخرب ریزگردها و مقاوم‌سازی سطوح عایقی تجهیزات برق در برابر رطوبت، پنج پست انتقال و فوق توزیع شرکت برق منطقه‌ای خوزستان در شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان پوشش عایقی شدند.

افت شدید آب در مرودشت فارس بر اثر برداشت‌های بی‌رویه کشاورزی و صنعتی

مدیرعامل آبفای روستایی استان فارس گفت: برداشت‌های بی‌رویه در مرودشت برای مصارف کشاورزی و صنعتی، منابع آب‌های زیرزمینی این شهرستان را با افت بسیار شدید مواجه کرده است.

لهجه، نشانه هویت و پیشینه فرهنگی هنرمندان است

اصغر گروسی معتقد است صحبت کردن با لهجه و گویش‌های مختلف نه تنها نشانه عقب‌افتادگی هنرمندان نمایشی نیست بلکه نشانه هویت، اصالت و پیشینه فرهنگی آنهاست و باید به آن افتخار کنند.