مطالب حوزه اختصاصی جهانی پرس

مش تقی و هنر بی بدیل یک آذری زبان

می گویند مشکین شهر و یک مش تقی، مشکین شهر و یک رستوران، مشکین شهر و هزار بهانه های دیگر که سرآمدش مش تقی است که نام آور تر شده است.

جایزه‌های برنده باش به دو نفر دهه هفتادی رسید

شب گذشته برنامه برنده باش با اجرای محمدرضا گلزار در حالی پخش شد که دختری متولد 76 توانست مبلغ صد میلیونی را از آن خود کند.

نقاشی های پشت شیشه از جنس پرواز

سعید رضاخان هنرمند نقاشی است که موضوع آثارش پرندگان ایران هستند و از این نظر به خوبی شناخته می شود. او که پدر معنوی نقاشی پشت شیشه لقب گرفته است؛ در طول سال های اخیر توانسته این هنر را از رکود خارج کند و افراد بسیاری را با آن آشنا سازد. از جمله خدمات برجسته این هنرمند کشورمان، ایجاد گفتمان های تازه در عرصه نقاشی پشت شیشه است. به نحوی که با شکستن حصارها و میدان دادن به هنرمندان جوان، مخاطبین بسیاری را به این هنر جذب کند.

جالب است راى میدهم تا دولتها به ما ظلم کنند!!

سوسن صفاوردی: قرار بود با راى مردم دولت هاى در رأس قرار بگیرند ،که امنیت روانى ، اقتصادى، عزت ملى و بین اللملى ملت ها را در سایه مدیریت کارامد و دلسوز ومتعهد تامین کنند.

کتاب هایی که قرار نیست چاپ شوند

مستند «غیر قابل چاپ» با موضوع تاثیر فضای مجازی بر روند مطالعه در سطح بین المللی، شنبه 10 شهریور از شبکه افق پخش می شود.

«حریم یاس» در جوار بارگاه علوی

مستند «حریم یاس» درباره مراحل توسعه حرم علوی و ساخت صحن و شبستان حضرت زهرا(س)، چهارشنبه 7 شهریور از شبکه افق پخش می شود.

خانم 80 ساله ایرانی نویسنده شد

المیرا اکار خانم 80 ساله ایرانی که این روزها کتاب فیروزه به نویسندگی اش وارد بازار شده درباره شرایط نگارش آن به خبرنگار جهانی خبر توضیح داد.

نشست اجرای «سمفونی پیروزی» با حضور مدیر بنیاد رودکی برگزار شد

صبح امروز در تالار رودکی نشست اجرای «سمفونی پیروزی» باحضور خبرنگاران، اعضای این کنسرت و میر این تالار برگزار شد.

فرادرس موفق به جذب بیشترین سرمایه در تاریخ آموزش آنلاین ایران شد

«فرادرس» مجموعه‌ای است که در آستانه ۱۰ سالگی قرار دارد و تقریباً در تمام این سال‌ها، تمرکز خود را بر حوزه‌ آموزش آنلاین قرار داده و کوشش کرده تا بحث آموزش در کشور را مدرن و مهارت‌محور کند.

اشوان و مهدی جهانی هم به کمپین برگزاری کنسرت رایگان پیوستند

تهیه کننده و کنسرت گذار از پیوستن فرزاد فرزین ، اشوان و مهدی جهانی به کمپین برگزاری کنسرت رایگان خبر داد.

لزوم بهینه سازی تولید چادر وسایراقلام امدادی در کشور براساس استانداردهای بین المللی

حمیدرضا رعنا کارشناس استاندارد در رشته نساجی مقاله ای با عنوان لزوم بهینه سازی تولید چادر وسایراقلام امدادی در کشور براساس استانداردهای بین المللی به طور اختصاصی به دفتر این رسانه ارسال کرده است که در پی می خوانید.

نقشهای چالش برانگیز برایم جذاب تر است

پادینا رهنما بازیگر جوان سینما که این روزها مشغول بازی در فیلم ماموریت غیر ممکن استدر آثاری همچون فیلم سینمایی «خانه پدری»و فیلم سینمایی «لالاکن» حضور داشته است.

راست و دروغ‌های سریال پدر

سریال پدر که این شب‌ها از شبکه دو سیما پخش می شود به دنبال سوژه‌ای رفته که شاید داستانش را در ژانرهای مختلف دیگر سریالهای تلویزیونی مثل تنهایی لیلا یا فیلم سینمایی دلشکسته می بینیم و به نوعی برای مخاطب باورپذیر نیست. عشق در آنها یکی است آنهم عشق شدید دختری پولدار به پسری مومن.

«هاراگیری» خدا و مذهب را با رنگ ملموس‌تری تصویرگری می‌کند

نمایش«هاراگیری» به کارگردانی افشین واعظی با پرداختن به موضوع خودکشی سعی دارد وجود خدا درزندگی انسان را به گونه ملموس تر به تصویربکشد.

امضای تفاهمنامه همکاری موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با کانونهای گردشگری/ ساخت موزه ای با موضوع نشان دادن قدرت بانوان ایران

354 نفر از دبیران گردشگری مناطق تهران به سرپرستی سیف رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران و مقدم نیا مدیر گردشگری مناطق تهران در گردهمایی سراسری دبیران کانونهای گردشگری شهر تهران شرکت کردند.

ناگفته‌های بسیاری از دوران دفاع مقدس باقی مانده که باید بازگو شوند

معاون فرهنگی هنری موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تلاش ما این است که بسیاری از ناگفته‌ها به کمک هنرمندان حوزه هنرِ نمایشی بیان کنیم.

تاثیرات رسانه و جرم

یکی از ماندگارترین بحث‌ها (هم در محافل دانشگاهی و هم در محافل عمومی)مربوط به رسانه های جمعی ،است که می توان گفت که رسانه مسبب رفتار ضد اجتماعی، منحرف یا مجرمانه است .

گزارش تصویری نمایش آن 23 نفر

گزارش تصویری نمایش آن 23 نفر به روایت امیرساسان هنرجویی

10 هزار دانش‌آموز شهر و استان تهران میهمان برنامه فرهنگی «طعم جبهه»

مدیر فرهنگی و هنری موزه دفاع مقدس گفت: در ویژه برنامه‌های تابستانی سعی شده تا آینده‌سازان کشور با آسیب‌های فضای مجازی آشنا شوند و این فرصت به جوان‌ها داده می‌شود تا صمیمیت بیشتری با ارزش‌های انقلاب اسلامی بدست آورند.

«آن 23 نفر» به موزه دفاع مقدس رفتند

نمایش آن 23 نفر در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به نمایش درآمد.