مطالب حوزه سیاسی

گزارش تلویزیونی فرمانده قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا از یک هفته اجرای محدودیتهای کرونایی

دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی فرمانده قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا امشب در یک برنامه زنده تلویزیونی گزارشی از یک هفته اجرای محدودیتهای کرونایی در کشور را به مردم ارائه می کند.

اقدام جنایتکارانه دشمن بی پاسخ نمی‌ماندرئیس جمهور با اشاره به ترور شهید فخری زاده گفت: ملت ایران و مسئولان شجاع کشور این اقدام جنایتکارانه را بی پاسخ نمی‌گذارند.

شهید فخری زاده و سایر شهدای بزرگوار دانش هسته ای و دیگر علوم پیشرفته گواهان صادقی بر پیشرفت و قدرت علمی و اقتدار و صلابت دفاعی انقلاب اسلامی هستند

رئیس شورای امنیت کشور در پیام خود نوشت: شهید فخری زاده و سایر شهدای بزرگوار دانش هسته ای و دیگر علوم پیشرفته همانند سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی گواهان صادقی بر پیشرفت و قدرت علمی و اقتدار و صلابت دفاعی انقلاب اسلامی هستند و از همین جهت مورد سوء قصد استکبار جهانی قرار گرفته اند.

دعوت وزارت کشور از دانشگاهیان، فعالان سیاسی، حزبی و رسانه ای برای ارائه پیشنهادات مرتبط با کاهش تبعات و آثار همه‌گیری کرونا بر انتخابات

روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت کشور با توجه به برگزاری چهار انتخابات مهم در خرداد ۱۴۰۰، در فراخوانی از دانشگاهیان، فعالان سیاسی، حزبی و رسانه ای دعوت کرد تا دیدگاه‌ها و پیشنهادهای خود را در ارتباط با تمهیدات حقوقی و اجرایی برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ در شرایط شیوع ویروس کرونا ارائه کنند.

لزوم بازمهندسی وضعیت ناوگان حمل و نقل عمومی درون شهری در شرایط کرونا

جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با تاکید بر اینکه در شرایط کرونایی نیازمند فعال شدن بیشتر بخش حمل و نقل در کشور هستیم،گفت: واقعیت این است که بخشی از سیستم حمل و نقل کشور دچار فرسودگی شده و بایستی با توجه به مطالبات کنونی به بازسازی جدی این سیستم در کشور با تمام ظرفیت و توان کمک کنیم.

تذکر اکید قرارگاه نسبت به ایجاد هرگونه مانع در اجرای دقیق بخشنامه اداری و استخدامی مبنی بر کاهش حضور کارکنان در ادارات

قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا، در اطلاعیه شماره ۳ خود ضمن تقدیر از روشنگری ها و آگاهی بخشی رسانه های مختلف و تلاش اصحاب شریف رسانه، فعالان فضای مجازی و دست اندرکاران رسانه ملی در جهت نقش آفرینی آحاد افراد جامعه در مبارزه با ویروس منحوس کرونا، بر استمرار مشارکت مسئولانه همه گروه های مرجع در روند نفی و طرد این بیماری همه گیر از کشور عزیزمان ایران، تاکید کرد.

بررسی تمهیدات جدید حمل و نقل عمومی در شرایط کرونا در جلسه فردای شورای عالی ترافیک کشور

شورای عالی ترافیک کشور فردا تشکیل می شود و بررسی و برنامه ریزی تمهیدات ممکن بیش از پیش در حمل و نقل عمومی درون شهری برای مبارزه با کرونا را در دستور کار دارد.

تردد خودروها در دو روز گذشته ۳۹ درصد کاهش یافته است

ذوالفقاری رئیس کمیته امنیتی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا با اشاره به اینکه نظارت ها بر اجرای طرح جامع هوشمند بیماری کرونا بسیار جدی است؛ گفت: طی سه روز اخیر بیش از ۱۱ هزار خودرو در کشور جریمه شده و در حوزه اصناف هم ۶۹۷۶۹ مورد تذکر داده شده و ۷۳۹۸ مورد نیز پلمپ شده‌اند.

تناقض‌گویی در مورد کرونا باعث سلب اعتماد مردم می‌شود

امام جمعه سلطانیه گفت: تناقض‌گویی در مورد کرونا باعث سلب اعتماد مردم می‌شود.

تقدیر از مشارکت فعال مردم و صاحبان مشاغل در اجرای طرح

کمیته اطلاع رسانی قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا، در اطلاعیه شماره 2 قرارگاه، از ارزیابی مثبت از مرحله آغازین طرح جدید محدودیت ها، خبر داد.

کلمه ارزشمند بسیج به واقع بیانگر و تداعی کننده همبستگی ، اتحاد ، انسجام و اخلاص در جامعه است

دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در پیامی فرا رسیدن هفته بسیج را محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی، مردم شریف و رشید ایران ، بسیجیان عزیز و خانواده های آنها در سراسر کشور و به ویژه همکاران بسیجی در وزارت کشور ، سازمان های وابسته، استانداریها ، فرمانداریها ، بخشداریها، شهرداریها و دهیاریها تبریک و تهنیت گفت.

اطمینان خاطر به مردم از آمادگی دستگاه های عضو قرارگاه برای اجرای طرح جامع

قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا در اطلاعیه شماره یک خود، ضمن مرور اقدامات بعمل آمده در سه هفته اخیر، از آمادگی های کافی دستگاه‌های مختلف عضو قرارگاه برای اجرای طرح جدید محدودیت ها، به اقشار مختلف مردم اطمینان خاطر داد.

پیشنهاد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ۲ روز

رئیس ستاد انتخابات کشور از احتمال ۲ روزه شدن انتخابات ریاست‌جمهوری خبر داد و گفت: ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ انتخابات برگزار می‌شود.

سی میلیون نفر یارانه ۱۰۰ هزار تومانی می‌گیرند

رئیس جمهور از مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا برای پرداخت یکصد هزار تومان کمک معیشتی بلاعوض به حدود 30 میلیون نفر تا پایان امسال خبر داد.

اطلاعیه شماره (۲) کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا

در اجرای مصوبات ستاد ملی مدیریت کرونا و در پاسخ به پیگیری‌های مردمی و مطالبات افکار عمومی در راستای قطع زنجیره انتشار و انتقال ویروس منحوس کرونا، اطلاعیه شماره ۲ کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی در خصوص طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها متناسب با روند و وضعیت بیماری کووید ۱۹ در شهرها به استحضار ملت شریف ایران و اصحاب ارجمند رسانه می‌رسد و جزئیات مرتبط با هر یک از موضوع های مطرح شده، در اطلاعیه های بعدی اعلام می‌شود.

عملکرد مردم، مسئولان و دستگاه ها در اجرای این طرح دقیقاً رصد می شود

قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا در اطلاعیه شماره یک خود، ضمن مرور اقدامات بعمل آمده در سه هفته اخیر، از آمادگی های کافی دستگاه‌های مختلف عضو قرارگاه برای اجرای طرح جدید محدودیت ها، به اقشار مختلف مردم اطمینان خاطر داد.

هدف اصلی طرح؛ فاصله گذاری اجتماعی و جلوگیری از شیوع از بیماری از طریق رعایت پروتکلها و ممانعت از تردد بیماران در جامعه است

رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی وانتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص نحوه اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیتها توضیحاتی ارائه کرد.

مردم باید مراقب خود، خانواده خود و اطرافیانشان باشند

نشست قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا در آستانه اعمال محدودیت های جدید برگزار شد.

تاکید وزارت کشور در نظر گرفتن کرونا و موضوع ترافیک و حمل و نقل به صورت همزمان است

یکصد و شصت و دومین جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور صبح امروز چهارشنبه ۲۸ با حضور جمالی نژاد معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزارت کشور برگزار شد.

اطلاعیه شماره یک کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا

کلیات طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها متناسب با وضعیت و روند بیماری کووید ۱۹ در شهرهای کشور، از سوی کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، اعلام شد.