مطالب حوزه اجتماعی

ترجمه دائرة المعارف جنبشهای دینی نوظهور برگزار می شود

نشست رونمایی و نقد و بررسی کتاب دایرة المعارف جنبشهای دینی نوظهورنوشتهٔ پیتر بی. کلارک و ترجمه هادی وکیلی 29 شهریور ماه برگزارمی شود.

کمک 75 میلیون تومانی حامی طرح اکرام ایتام و محسنین به دانش آموزان دماوندی

معاون امور توانمندسازی کمیته امداد شهرستان دماوند از کمک 75 میلیون تومانی یکی از حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین در قالب پویش شور عاطفه ها خبر داد.

دانشگاه آزاد اسلامی قم به وزارت علوم عراق معرفی می‌شود

رایزن فرهنگی سفارت عراق در ایران از معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم به وزارت علوم عراق برای ادامه تحصیل دانشجویان عراقی در این دانشگاه خبر داد.

لزوم مشارکت اساتیددرتوسعه رشته های پزشکی دانشگاه آزاداسلامی قم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قم بر مشارکت اساتید و اعضای هیات علمی دانشکده علوم پزشکی در توسعه رشته های پزشکی و پیراپزشکی این دانشگاه تاکید کرد.

جاماندگان پیاده‌روی اربعین هزینه‌ سفر خود را به خانواده‌های نیازمند و آزادی زندانیان اختصاص دهند

نماینده ولی ‌فقیه در امور حج و زیارت گفت: جاماندگان پیاده‌روی اربعین بخشی از هزینه‌های سفر خود را به خانواده‌های نیازمند و آزادی زندانیان اختصاص دهند.

پخش از 31 شهریورماه در شبکه قرآن

با پایان مرحله راستی‌آزمایی پانزدهمین دوره آیین تجلیل از نوگلان حسینی ضبط تلویزیونی این برنامه در فرهنگسرای اندیشه آغاز شد.

جمعیت‌ پنهانی که می‌توانند کانون‌ جدی عفونت کرونایی شوند!/ گروه اولویت‌دار برای دوز سوم

هر چند که در روزهای اخیر واکسیناسیون جمعی علیه ویروس کرونا در کشور سرعت گرفته است ولی محققان بر واکسیناسیون جمعیت پنهان و آشکار اتباع خارجی ساکن در کشور تاکید دارند؛ چرا که آنها معتقدند این جمعیت پنهان و آشکار در صورت عدم واکسیناسیون، می‌توانند به عنوان کانون‌های شروع عفونت‌های جدی محسوب شوند.

آغاز ترم تحصیلی جدید ۱۴۰۰ دانشگاه آزاداسلامی قم از ۲۷ شهریور ماه

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی با اعلام اینکه شروع ترم تحصیلی جاری شنبه بیست و هفتم شهریور ماه می باشد تاکید کرد: ساختار اولیه برگزاری کلاس ها فعلا به صورت مجازی خواهد بود و در صورت واکسیناسیون حداکثری در جامعه، عدم شکل گیری موج های جدید کرونا شرایط برگزاری کلاس های حضوری در همه ی مقاطع تحصیلی فراهم خواهد شد.

نماینده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در هیئت نظارت بر تشکل‌های دانشگاهی قم معرفی شد

نماینده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در هیئت نظارت بر تشکل‌های دانشگاهی قم با حضور مسئولان معرفی شد.

خطر شیوع مجدد آنفلوآنزا / صحبت درباره بازگشایی مدارس زود است

رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری با تاکید بر لزوم ادامه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فصل سرد سال و خطر شیوع آنفلوآنزا، گفت: سال گذشته از آنجاکه رعایت‌ نکات بهداشتی بیشتر بود و مردم بیشتر ماسک می‌زدند، آنفلوآنزا چندان شایع نشد؛ اما اگر قرار باشد امسال ساده انگاری صورت گیرد و رعایت‌ها کاهش یابد، احتمال شیوع مجدد آنفلوآنزا هم وجود دارد.

وزارت کشورعراق شرایط ورود زائران ایرانی را اعلام کرد

وزیر کشورعراق در بیانیه‌ای شرایط ورود زائران ایرانی به این کشور برای مشارکت در مراسم اربعین را اعلام کرد.

آغاز سال تحصیلی و دانشجویانی که روی دانشگاه را ندیده‌اند

سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ بسیاری از دانشگاه ها و مراکز آموزشی کشور در حالی از امروز آغاز می‌شود که علی رغم اظهار نظرهای مسئولان ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت بهداشت برای واکسیناسیون دانشجویان تا پایان شهریورماه و بازگشایی حضوری دانشگاه ها، خبری از آموزش حضوری در ترم جدید نیست.

ضرورت توسعه اشتغال روستایی با هدف کاهش مهاجرت به شهرها

عضو کمیسیون بودجه مجلس شورای اسلامی بر ضرورت توسعه اشتغال روستایی با هدف کاهش مهاجرت روستائیان به شهرها تاکید کرد.

پیشنهادات کمیته امداد برای مدیریت فقر در برنامه هفتم توسعه کشور

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد از ارائه پیشنهادات این نهاد برای مدیریت فقر در کشور، برای تدوین برنامه هفتم توسعه کشور خبر داد.

تشریح هزینه‌کرد کمک ۲۵ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به نفع جامعه هدف بهزیستی

رئیس سازمان بهزیستی کشور از کمک ۲۵ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به نفع جامعه هدف بهزیستی خبر داد و گفت: ۵ میلیارد تومان از این اعتبار برای تهیه اقلام پیگشیری از کرونا بر روی کارت بانکی مراکز نگهداری شبانه‌روزی معلولین و سالمندان سراسر کشور واریز و ۲۰ میلیارد تومان برای ۵۰ هزار خانوار تحت پوشش خواستار حمایت هزینه شد.

توزیع تبلت میان دانش‌آموزان مددجوی اسلامشهری

رئیس کمیته امداد شهرستان اسلامشهر از توزیع 80 دستگاه تبلت میان دانش آموزان تحت حمایت این اداره خبر داد.

بررسی احداث باغ تایلندی و ادامه روند بازسازی سفارت تایلند

شهردار منطقه 12 طی بازدید از سفارت تایلند از بررسی احداث باغ تایلندی در این منطقه و ادامه روند بازسازی این سفارتخانه خبر داد.

راهبرد آموزش و پرورش بازگشایی تدریجی مدارس

رئیس سازمان آموزش وپرورش استثنایی درباره «آموزش مجازی یا آموزش حضوری» گفت: راهبرد وزارت آموزش وپرورش بازگشایی تدریجی مدارس با رویکرد حفظ سلامت دانش‌آموزان است.

پایش بیش از ۶۱۳ هزار مسافر در مرز‌های ورودی به کشور

رئیس سازمان امداد و نجات از غربالگری و پایش سلامت ۶۱۳ هزار و ۱۱۴ مسافر ورودی در مبادی مرزی رسمی کشور به منظور کنترل شیوع بیماری کرونا خبر داد.

ضرورت پشتیبانی نهادهای حمایتی از جوانان با استعداد در مناطق محروم

علیرضا، جوان با استعدادی است که با وجود محدودیت‌های مادی خانواده، در کنکور سراسری امسال موفق به کسب رتبه دو رقمی در گروه علوم تجربی شده و مصمم است در رشته پزشکی موفقیت‌های خود را تداوم بخشد.