مطالب حوزه اجتماعی

اجرای طرح هایی چون رعد؛ امنیت آفرین است

رئیس پلیس پایتخت ضمن تشریح دستاوردهای اجرای طرح 'رعد'، از افزایش 30 درصدی رضایتمندی تهرانی ها از عملکرد پلیس خبر داد.

توقیف لنج حامل 100 میلیارد ریال کالای قاچاق در بندرلنگه

فرمانده دریابانی استان هرمزگان از توقیف یک فروند موتور لنج حامل بیش از 100 میلیارد ریال کالای قاچاق در مرزهای آبی شهرستان بندرلنگه خبر داد.

راهکارهایی برای کسب موفقیت/ کلید طلایی خلاقیت را فراموش نکنید

مشاور روانشناسی با اشاره به اینکه خلاقیت یک مهارت است که می توان با آموزش و یادگیری آن را در خود پرورش داد، گفت: به هر میزان افراد در تغییر امور روزمره خلاق تر باشند از نشاط ذهنی و ابراز رضایت مضاعفی در زندگی برخورداراند.

ثبت وقایع ناخواسته حیات در بیمارستان ها، تلاش در جهت رسیدن به نظام مراقبتی ایمن و پیشگیری از بروز مجدد خطا

مدیر کل نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت گفت: اعتباربخشی در بیمارستان ها بدون وقفه و طی بازدید های مدوام انجام می شود، همچنین، مدیریت، فناوری و استفاده از اطلاعات سلامت در اعتباربخشی محوریت اصلی نسل چهارم اعتباربخشی است.

ارتقای چشمگیر آموزش عالی سلامت با ۴ دهه تلاش در این حوزه

معاون آموزشی وزارت بهداشت در نشست مجازی روسای دانشگاه های علوم پزشکی به تشریح دستاوردهای ۴۰ ساله آموزش علوم پزشکی کشور در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت.

لزوم ترویج گفتمان صیانت از سازمان و نیروهای پلیس

رئیس سازمان عقیدتی و سیاسی ناجا با تأکید بر لزوم تلاش برای رسیدن به پلیس در تراز نظام و انقلاب اسلامی گفت: کانون مرکزی همه اقدامات و فعالیت های پلیس باید تحقق این مهم باشد.

لزوم تقویت معاونت اجتماعی ناجا در راستای تحقق اهداف کلان پلیس

فرمانده نیروی انتظامی با تأکید بر لزوم تقویت معاونت اجتماعی ناجا گفت: این معاونت در ارتقاء احساس امنیت در جامعه نقش موثر و محوری دارد.

آموزش و حساس سازی مردم در زمینه بیماری های غیر واگیر

مدیرکل دفتر مدیریت بیماری های غیر واگیر وزارت بهداشت، گفت: در ستاد وزارت بهداشت، پیگیر ارتقای چارت برنامه های حوزه بیماری های غیر واگیر هستیم و پس از پزشک خانواده و نظام ارجاع، بحث بیماری های غیر واگیر دومین اولویت وزارت در حوزه بهداشت است.

مدیریت منابع مالی و توزیع و تخصیص اعتبارات نظام مند از مزایای اجرای پروژه استحقاق سنجی است

مدیرکل دفترارزیابی فناوری، تدوین استاندارد و تعرفه سلامت وزارت بهداشت، گفت: داشبورد استحقاق سنجی در مورد تعداد مراکز متصل، تعداد بیماران پذیرش شده، میزان پرداختی، نوع بیمه و روند مراجعه بیماران برای مدیریت هزینه طراحی و راه اندازی شده است.

طوفان تهران خسارتی نداشت/ مشکل خاصی ایجاد نشد

مدیرکل خدمات شهری معاونت خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به وقوع طوفان تهران که همراه با بارش تگرگ بود گفت: این طوفان خسارتی در بر نداشته و در حال حاضر در پایتخت مشکل خاصی وجود ندارد.

نقش موثر شبکه فرهیختگان فرهنگی ناجا در گفتمان سازی و اولویت بندی ها

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا گفت: شکل گیری صحیح شبکه فرهیختگان فرهنگی ناجا و هدایت دقیق آن می تواند در گفتمان سازی و اولویت بندی های نیروی انتظامی نقش موثری ایفا کند.

سرقت؛ دومین جرم در کشور

دادستان کل کشور گفت: سرقت در ردیف دوم جرایم جامعه است و حدود 27 درصد از جرایم کشور را به خود اختصاص داده است.

خانه بهداشت روستای آبطویل شهرستان بوشهر افتتاح شد

با حضور معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رییس دانشگاه علوم پزشکی، فرماندار و دیگر مسئولان محلی شهرستان بوشهر، خانه بهداشت روستای آبطویل این شهرستان افتتاح شد.

قول مساعد حناچی به آتش نشانان

شهردار تهران در مورد سرانجام بیمه سخت و زیان‌آور محسوب شدن آتش‌نشانان خاطر نشان کرد: بسیاری از آتشنشانان بیمه تکمیلی هستند، اما در حال پیگیری بیمه سخت و زیان آور آنها هستیم و این مساله را پیگیری خواهیم کرد.

نگرانی «جین بیک‌اف» از کاهش سرمایه‌گذاری خارجی در قرقیزستان

رئیس جمهور قرقیزستان در دیدار با رئیس آژانس توسعه این کشور بر توجه بیشتر به موضوع سرمایه‌گذاران خارجی تأکید کرد.

مهم ترین عوامل رخ دادن ازدواج های هیجانی و در سنین پایین

یک کارشناس آسیب های اجتماعی، اجبار خانواده‌ها و اسرار طرفین را مهم ترین عوامل رخ دادن ازدواج های هیجانی و در سنین پایین برشمرد.

میزان اهدای عضو در کشور

مهدی شادنوش درباره میزان اهدای عضو در کشور بیان کرد: هم اکنون ۲۵۰ هزار نفر در لیست انتشار اهدای عضو داریم که زندگ یبسیار سختی به دلیل نیاز به پیوند دارند.

نیاز آموزش و پرورش به اعتبار 70 هزار میلیاردی/ وزارت نیرو برای معافیت مدارس از پرداخت قبوض برق همراهی نمی‌کند

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه اعتبارات آموزش و پرورش باید تا 70 هزار میلیارد تومان رشد کند اما عملا امکان تحقق آن از بودجه عمومی وجود ندارد، گفت: معافیت آب و گاز درباره مدارس عملیاتی شده است ولی وزارت نیرو برای برق همراهی نمی‌کند.

دانشجویان هم می توانند برای بیمه پردازی اقدام کنند

بخشنامه بیمه دانشجویان دانشگاهها از سوی محمد حسن زدا سرپرست سازمان تامین اجتماعی به تمامی واحدهای ستادی و ادارات کل استان های این سازمان ابلاغ شد.

نشست فرماندهان مرزبانی ایران و جمهوری آذربایجان در بیله سوار

فرمانده مرزبانی ناجا از برگزاری نشست دو کشور ایران و آذربایجان در بیله سوار خبر داد و گفت در این نشست همه فرماندهان مرزبانی میدانی دو کشور حضور خواهند داشت.