مطالب حوزه فناوری

فهرست جدید آزمایشگاه های تشخیص کووید 19 اعلام شد

از سوی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی فهرست جدید آزمایشگاه های تشخیص کووید 19 اعلام شد.

رایزنی با وزارت ارتباطات برای اینترنت رایگان

معاون آموزشی وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: رایزنی‌ها با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای اینترنت رایگان دانشجویان در حال انجام است.

نمایشگاه دستاورد‌های نوپدید و آینده‌نگر در هفته پژوهش

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: برگزاری نمایشگاهی از دستاورد‌های نو پدید، آینده‌نگر و فناوری‌هایی است که طی ۵ سال آینده تبدیل به محصول و خدمات می‌شوند از نوآوری‌های امسال نمایشگاه ۱۴۰۰ است.

رکورد تزریق واکسن کرونا در جهان را این هفته می‌شکنیم

وزیر بهداشت از افزایش حجم ورود واکسن در کنار تامین واکسن های داخلی کرونا خبر داد و گفت: این هفته ایران رکورد تزریق واکسن کرونا را در جهان خواهد شکست.

تکذیب دروغی دیگر درباره واکسن کُوو ایران برکت

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی ستاد اجرایی فرمان امام، ادعای پیش فروش میلیاردی واکسن کُوو ایران برکت را تکذیب کرد.

ورود محموله ۵ میلیونی واکسن کرونا تا فردا

سخنگوی جمعیت هلال احمر: طبق برنامه‌ریزی فردا بیست و یکمین محموله واکسن کرونا شامل ۵ میلیون واکسن سینوفارم وارد کشور خواهد شد.

خطر آپارتایدِ واکسن در کمین جهان

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دیدار با نماینده سازمان جهانی بهداشت درباره خطر آپارتاید واکسن در جهان هشدار داد و گفت: دنیا فقط با واکسیناسیون عمومی از ویروس کرونا ایمن می شود.

کرونا به کدام‌یک از اعضای بدن آسیب جدی وارد می‌کند؟

ویروس‌های جهش یافته کرونا ممکن است به اعضای مختلف بدن بیمار حمله کند. در این مطلب آسیب‌های بدنی ناشی از این بیماری را خوب بشناسید.

رکورد تزریق ۲۴۰ هزار دُز واکسن روزانه در تهران

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران از رکورد تزریق روزانه ۲۴۰ هزار دُز واکسن در تهران خبر داد و با توجه به کاهش امواج خیز پنجم، این روزها را بهترین زمان و بزنگاه استراتژیک برای بیماریابی، عنوان کرد.

تبخال چیست و چگونه درمان می‌شود؟

سازمان جهانی بهداشت (WHO) تخمین زده است که نزدیک به ۶۷ درصد از جمعیت جهان به ویروس هرپس دهانی که موجب تبخال می‌شود، مبتلا هستند.

بازدید سرزده وزیر بهداشت از بیمارستان شهید لبافی نژاد

دکتر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صبح امروز به صورت سرزده از بیمارستان شهید لبافی نژاد بازدید کرد.

جشنواره طب ایرانی؛ فرصتی مغتنم برای معرفی این مکتب طبی به جامعه پزشکی رایج

عضو هیات‌علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، جشنواره طب ایرانی را بهترین فرصت برای معرفی ماهیت علمی این مکتب طبی و‌شناساندن آن به جامعه پزشکی رایج دانست.

پویش «مجاهدین واکسیناسیون» کلید خورد

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از راه‌اندازی پویش «مجاهدین واکسیناسیون» خبر داد و عنوان کرد: وزیر بهداشت در بازدیدهای مختلفی که در روزهای اخیر داشته‌اند همواره به نقش دانشجویان در جهت واکسیناسیون عمومی تاکید کرده‌اند. در همین راستا در روزهای اخیر پویش «مجاهدین واکسیناسیون» را راه‌اندازی کردیم که با استقبال خوبی از سوی دانشجویان مواجه شد.

تشکیل تیم های بازرسی به منظور نظارت بر روند واکسیناسیون مراکز تحت پوشش دانشگاه

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اهمیت نظارت بر مراکز تجمیعی واکسیناسیون، بر ضرورت تشکیل تیم های بازرسی تاکید کرد.

بهترین واکسن را در کشور تولید خواهیم کرد

وزیر بهداشت با بیان اینکه به واکسن های داخلی خود اطمینان داریم، اظهار کرد: با اطمینانی که مقام معظم رهبری به وزارت بهداشت و مجموعه دانشمندان ایرانی دارند با افتخار اعلام میکنیم که بهترین واکسن را در کشور تولید خواهیم کرد.

آسیب های روانی کرونا را چگونه مهار کنیم؟

یک روانپزشک با بیان اینکه پیامد‌های کرونا در جامعه باقی خواهد ماند، گفت: می‌توان آسیب‌های روانی ناشی از کرونا را با چند راهکار به حداقل رساند.

تزریق واکسن اسپوتنیک بجای دُز دوم آسترازنکا

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان از تزریق واکسن آسترازنکا برای افرادی که دز اول واکسن اسپوتنیک تزریق کردند، خبر داد.

کارگروه پشتیبانی از آموزش مجازی دانش آموزان تشکیل شد

به پیشنهاد سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش و موافقت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کارگروه پشتیبانی از آموزش مجازی دانش آموزان تشکیل شد.

بهره برداری از ظرفیت سینما و فعالین آن در تولید آثار فاخر برای ارتقای «سواد سلامت» جامعه

دکتر بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در یادداشتی به مناسبت روز ملی سینما، بر بهره برداری از ظرفیت سینما و فعالین آن در تولید آثار فاخر برای ارتقای «سواد سلامت» جامعه و همچنین معرفی الگوهای مناسب رفتاری، تاکید کرد.

ایران در جایگاه سوم از نظر حجم بالای تزریق واکسن کرونا بعد از آلمان و فرانسه

در مقایسه آمار بالای یک میلیون تزریق واکسن هفتگی در کشورهای اروپایی با ایران، کشورمان بعد از آلمان و فرانسه قرار دارد و رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.