مطالب حوزه فناوری

سمینار آموزشی سراسری مدیریت مسمومیت با قارچ های سمی برگزار شد

در راستای اجرای بند (ر) ماده 74 قانون برنامه ششم توسعه و با توجه به احتمال گسترش مسمومیت با قارچ های سمی در فصل بهار و برای ارتقای آمادگی‎های دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور و احتمال افزایش مراجعین در این ایام، وبینار مدیریت مسمومیت با قارچ های سمی در ستاد پدافند غیر عامل وزارت بهداشت با حضور خانم دکتر میر کتولی برگزار شد.

فعالیت دو میلیون سفیر سلامت دانش آموزی در سراسر کشور

معاون کل وزارت بهداشت گفت: سلامت آینده و نسل بعدی کشور با رفتارهای دوران نوجوانی شکل می‌ گیرد. عمده رفتارهای مربوط به سلامتی نیز در دوران دانش آموزی و نوجوانی شکل می‌ گیرند و بسیاری از رفتارهای پرخطر در همین سن ایجاد می‌ شوند.

کمبود فضاهای درمانی در تهران

استان تهران با توجه به جمعیتی که دارد با کمبود بیمارستان مواجه است و برخی شهرستان‌های تهران هیچ بیمارستانی ندارند

رونمایی از سه سند جهانی در هفتمین نشست منطقه ای مجمع جهانی سلامت

دبیر هفتمین نشست منطقه ای مجمع جهانی سلامت، برگزاری نشست منطقه ای مجمع جهانی سلامت را حرکتی ملی با مشارکت سازمان ها و ذی نفعان مختلف خواند و تاکید کرد: منابع مالی برگزاری این همایش از خارج دانشگاه فراهم شده است.

۴۰ هزار نفر مبتلا به بیماری التهابی روده

رئیس کنگره بیماری‌های التهابی روده: بررسی‌ها نشان می‌دهد در حدود ۴۰ هزار نفر در کشور دچار بیماری‌های التهابی روده هستند

ثبت 11250 بیمار هموفیلی و سایر اختلالات خونریزی دهنده در وزارت بهداشت

رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر ۱۱ هزار و 250 بیمار هموفیلی و سایر اختلالات خونریزی‌دهنده در سامانه وزارت بهداشت ثبت شده‌اند و در ۸۳ مرکز درمانی در دانشگاه ها یا دانشکده های علوم پزشکی وابسته به وزارت بهداشت به بیماران هموفیلی خدمات ارائه می‌شود.

کشف سیاره فراخورشیدی به اندازه زمین

ماهواره نقشه‌بردار فراخورشیدی گذران ناسا موفق به کشف سیاره فراخورشیدی به اندازه زمین شد. ​

برگزاری نخستین نشست تخصصی پیشگیری و مقابله با قاچاق کالاهای سلامت محور در سال 98

نخستین نشست تخصصی پیشگیری و مقابله با قاچاق کالاهای سلامت محور در سال ٩٨ به منظور اجرای قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و پیگیری برنامه جامع پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور، برگزار شد.

کاهش 50 درصدی واردات مکمل در سال 97

مدیرکل فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو با اشاره به رونق تولید مکمل در داخل کشور از کاهش 50 درصدی واردات مکمل در سال 97 خبر داد.

حضور برترین های ایران و جهان در هفتمین نشست مجمع جهانی سلامت

معاون آموزشی دانشگاه و سرگروه پنل آموزش پزشکی در هفتمین نشست مجمع جهانی سلامت اظهار کرد: برترین های ایران و جهان برای حضور در هفتمین نشست مجمع جهانی سلامت گردهم می آیند.

نشست مجمع جهانی سلامت، عواید علمی ارزشمندی برای دانشجویان به همراه دارد

دبیر بخش دانشجویی هفتمین نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت، گفت: برگزاری این نشست در ایران بسیار مهم است و بی‌تردید فرصت ارزشمندی در اختیار دانشجویان قرار داده‌ شده تا با حضور در این نشست، عواید علمی بسیاری را کسب کنند.

رونمایی از ۱۱۴ طرح و دستاورد هسته‌ای

در ­سیزدهمین جشن روز ملی فناوری هسته‌ای از ۱۱۴ طرح و دستاورد با حضور رئیس جمهور رونمایی شد

شایعه آلودگی آب شهری شوشتر در پی وقوع سیل، کذب است

در پی طرح شایعاتی در فضای مجازی مبنی بر آلوده شدن آب شهری به دنبال وقوع سیل و ماندن لاشه حیوانات در آب، معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی شوشتر این شایعات را بی اساس و کذب محض خواند.

لزوم تقویت حوزه سلامت در تهدیدات و حوادث پرتوی

رییس دبیرخانه ستاد پدافند غیر عامل وزارت بهداشت با تاکید بر آشنایی بیشتر نظام سلامت با مباحث پرتوی و هسته‌ای، گفت: در راستای عملیاتی شدن برنامه‎ها و ایجاد نظام هماهنگ پاسخ به تهدیدات و حوادث پرتوی و هسته‎ای در کشور، حمایت سازمان پدافند غیر عامل، سازمان انرژی اتمی و مجلس شورای اسلامی و شورای عالی امنیت ملی بسیار ضروری است.

بهترین گجت‌های سال گذشته از نگاه نشریه تایم

در سالی که گذشت در دنیای فناوری گجت‌های بسیاری به تولید رسید که ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند.

کارآمدترین روش تصفیه آب ابداع شد

محققان دانشگاه 'نیو ساوث ولز'(UNSW) موفق به ساخت دستگاهی شده‌اند که از حباب‌های داغ کربن دی‌اکسید برای نابودی ویروس‌ها و باکتری‌های آب به منظور تصفیه آن استفاده می‌کند.

در سال ۲۰۱۸ پژوهشگران در زمینه‌های گوناگون، فناوری‌های مختلفی را توسعه دادند.

به گزارش جهانی خبر از ایسنا، پژوهشگران سراسر جهان با فناوری‌های خود سبب تسهیل زندگی بسیاری از افراد شده‌اند در این خبر قصد داریم ۴ اختراع پیچیده و در عین حال جالب سال ۲۰۱۸ را معرفی کنیم

توسعه بسترهای مجازی برای ارتباط مستمر دانشگاه های کلان مناطق آمایشی

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به لزوم ارتباط دانشگاه های مناطق و کمک به توسعه یکدیگر گفت: می توانید برای این امر از بسترهای مجازی بهره برداری مناسبی داشته باشید.

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری اداره کل تجهیزات پزشکی با نهاد تایید اعتبار هند NABL در زمینه اعتباربخشی آزمایشگاه‌ها با استاندارد ایزو 17025

دکتر افروز لطیفی از امضای تفاهم‌نامه همکاری اداره کل تجهیزات پزشکی با نهاد تایید اعتبار هند در زمینه اعتباربخشی آزمایشگاه‌های تست تجهیزات پزشکی با استاندارد ایزو 17025 خبر داد.

جراحی مغز بدون بیهوشی در سنندج

نخستین عمل جراحی بدون بیهوشی بر روی بیمار تومور مغز در بیمارستان کوثر سنندج انجام شد.