مطالب حوزه فناوری

دورهمی‌های خانوادگی، عامل مهم شیوع کرونا

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا: متاسفانه عده‌ای با رعایت نکردن شیوه نامه‌ها زحمات دیگران را هدر می‌دهند، زیرا ۱۰ درصد مبتلایان که توجه نمی‌کنند، باعث ۸۰ درصد ابتلا‌ها می‌شوند و دورهمی‌های خانوادگی مهم‌ترین عامل شیوع است.

اقناع‌سازی جامعه در مسیر مهار کرونا اهمیت بسیاری دارد

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اقناع‌سازی جامعه را بسیار مهم دانست و خاطر نشان کرد: ما باید سرمایه اعتماد مردم را داشته باشیم، هجمه ویروس کرونا قابل دیدن و لمس شدن نیست در این بین تنها راه برای نشان دادن اهمیت مراقبت در برابر شیوع و ابتلا به بیماری کویید ۱۹، اقناع‌سازی مردم است که باید از همه پتانسیل‌ها در مسیر اقناع سازی جامعه استفاده کنیم.

ساخت دستگاه اندازه‌گیر تشعشعات هسته‌ای در کشور

محققان یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید دستگاه اندازه گیری تشعشعات هسته‌ای شدند.

موفقیت تعطیلی‌های کرونایی در گرو همکاری مردم است

عبدالرضا رحمانی فضلی فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد مبارزه با کرونا به طرح جدید محدودیت‌ها و تعطیلی‌های کرونایی اشاره کرد و گفت: این طرح تنها با همکاری مردم و کار رسانه‌ای برای تغییر در شیوه زندگی مردم در دوران کرونا میسر خواهد بود.

ضرورت مصرف پرل 50 هزار واحدی ویتامین D در بزرگسالان

دکتر عبدالهی، مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت بر مصرف ماهیانه یک عدد پرل 50 هزار واحدی ویتامین D در بزرگسالان 18 سال تاکید کرد.

رونمایی از خط تولید کیت تشخیص سریع کرونا

مراسم رونمایی از نخستین خط تولید کیت سریع آنتی ژن کووید ۱۹ (کرونا) با حضور معاون اول رئیس جمهور در محل مجتمع دستاورد‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) و ارتباط تصویری با شرکت سازنده آغاز شد.

آخرین وضعیت تولید واکسن کرونا در ایران

نخستین جلسه بررسی پیشرفت تولید واکسن کرونا در ایران با حضور ارتباط تصویری نمایندگان ارشد سازمان بهداشت جهانی و وزیر بهداشت در ستاد اجرای فرمان حضرت امام (ره) برگزار می شود.

توصیه ای برای حفاظت از ریه‌ها در هوای آلوده

با سرد شدن هوا و کاهش دما، آلودگی هوا افزایش پیدا می‌کند و افت کیفیت هوا در این فصل از سال در بسیاری از افراد منجر به بروز مشکلات تنفسی می‌شود.

ضرورت همراهی و همکاری روابط عمومی ها در اقناع و تغییر نگرش مردم برای مقابله صحیح با کرونا

سخنگوی وزارت بهداشت با تاکید بر ضرورت همراهی و همکاری روابط عمومی ها در اقناع و تغییر نگرش مردم برای مقابله صحیح با کرونا، گفت: روابط عمومی ها باید با سرعت، دقت و صراحت برای اعتمادسازی در بین مردم با هوشمندی و هنرمندی از انتشار شایعات نادرست در بین مردم که در رگ های جامعه گسترش می یابد و رگ ها را مسدود می کند، نقش و رسالت خود را انجام دهند.

اولین گامی که باید برداشت، نظارت بر اجرای پروتکل ها است

وزیر بهداشت خطاب به مدیران دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: اولین گامی که باید بردارید تا بارتان را سبک کنید، نظارت بر اجرای پروتکل ها است. اگر پروتکل ها رعایت نمی شود و شما سکوت کنید، مسئولیت عمده گردن شما است.

برای اولین بار در تاریخ کشور، امسال 10 هزار و 600 تخت بیمارستانی به ظرفیت کشور افزوده می شود

وزیر بهداشت گفت: امسال در تاریخ ایران اولین سالی است که 10 هزار و 600 تخت بیمارستانی به ظرفیت تخت های بیمارستانی کشور خواهیم افزود و چنین سالی را قبل و بعد از انقلاب اسلامی، هیچ کسی در خاطر ندارد که در اوج تحریم و بستن دست و پا در شرایط سخت اقتصادی بتوانیم چنین حرکت های عظیمی را برای آینده ایران سرافراز انجام دهیم.

اجرای برنامه مکمل یاری ویتامین A کودکان برای پیشگیری از کرونا

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اجرای برنامه مکمل یاری با مگادوز ویتامین A برای کودکان دو تا پنج سال برای پیشگیری از کرونا خبر داد.

66 پروژه بهداشتی و درمانی استان کرمانشاه به طور همزمان افتتاح شد

همزمان با سالگرد زلزله استان کرمانشاه و در نهمین آیین پویش ره سلامت با حضور وزیر بهداشت، 66 پروژه بهداشتی و درمانی استان کرمانشاه به طور همزمان افتتاح شد.

66 پروژه بهداشتی و درمانی استان کرمانشاه به طور همزمان افتتاح شد

همزمان با سالگرد زلزله استان کرمانشاه و در نهمین آیین پویش ره سلامت با حضور وزیر بهداشت، 66 پروژه بهداشتی و درمانی استان کرمانشاه به طور همزمان افتتاح شد.

بهره‌گیری از آموزه‌های طب ایرانی برای کمک به کاهش آمار روزانه بیماران کرونایی

سرپرست دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت در آیین افتتاح نخستین مرکز خدمات طب سنتی ایران ویژه بیماران کرونایی، بر ظرفیت‌های غنی طب ایرانی برای ورود به فاز پیشگیری و کمک به کاهش آمار روزانه مبتلایان جدید کوید 19، تاکید کرد.

گام چهارم بسیج ملی مبارزه با کرونا در کشور آغاز شد

چهارمین گام بسیج ملی مبارزه با کرونا با شیوه محله محور و خانواده محور در کشور که به منظور مدیریت و کنترل کووید19 مبتنی بر برنامه 'هر خانه یک پایگاه سلامت' اجرایی خواهد شد از امروز به صورت رسمی در کشور با حضور وزیر بهداشت در استان کرمانشاه، کلید خورد

جزئیات کشف داروی گیاهی موثر بر درمان کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی : با نگاه عمیق پزشکان و متخصصان طب سنتی و نوین خبر‌های خوشی را خواهیم داشت به طوری که تاکنون ۴ داروی گیاهی برای مقابله با کرونا مجوز لازم را گرفتند.

نشانه بیماری قلبی

نشانه‌های بیماری قلبی را بدانید و جدی بگیرید.

اصلاح شیوه زندگی مردم در مدرسه شکل می گیرد

وزیر بهداشت گفت: اعتقاد دارم که باید یک تحول بنیادین در عرصه آموزش ابتدایی کشور را دنبال کنیم و یکی از رسالت های ما، جامعه محور و آشنا کردن دانش آموزان با مسائل اجتماعی است

وزارت بهداشت، محور اصلی تعیین محدودیت‌های کروناییوزیر بهداشت: تامین اعتبارات و نیروی انسانی نظام سلامت و پرداخت موارد باقیمانده سهم صندوق از دستورات مهم رهبر انقلاب در نشست با ستاد ملی مقابله با کرونا بود و تاکید شد که وزارت بهداشت باید محور اصلی مصادیق اصلی محدودیت‌ها باشد.