مطالب حوزه فناوری

ابررایانه قدرتمند سیمرغ سال آینده آماده می شود

وزیر ارتباطات با اعلام آماده شدن ابررایانه ایرانی سیمرغ تا سال آینده خبر داد که این ابررایانه صد برابر قدرتمند تر از نمونه های قبلی است .

بازدید سرزده معاون درمان وزارت بهداشت از بیمارستان های سورنا و فارابی تهران

معاون درمان وزارت بهداشت صبح امروز به صورت سرزده از بیمارستان خصوصی سورنا و بیمارستان چشم پزشکی فارابی تهران بازدید کرد.

خط جدید تولید داروهای انسانی و مکمل های غذایی شرکت مهبان دارو افتتاح شد

با حضور وزیر بهداشت خط جدید تولید داروهای انسانی و مکمل های غذایی دارویی شرکت مبهان دارو و خط تولید تحقیقاتی پیشرفته و مجهز این شرکت در شهرک صنعتی کاوه ساوه به بهره برداری رسید.

وزیر بهداشت وارد استان مرکزی شد

وزیر بهداشت به منظور افتتاح خط جدید تولید داروهای انسانی شرکت مبهان دارو در شهرک صنعتی کاوه ساوه و بازدید از مراکز بهداشتی و درمانی استان مرکزی، وارد ساوه شد.

ویژگی‌های گوشی تاشوی شیوآمی لو رفت +عکس

علاوه بر سامسونگ و هواوی، شرکت شیوآمی هم درصدد تولید گوشی با نمایشگر تاشو است که دارای ویژگی های منحصر به فردی است.

کارگروه میز دولت در وزارت ارتباطات تشکیل شد

کارگروه میز دولت با هدف کارشناسی موضوعات مطرح در هیئت دولت، در وزارت ارتباطات تشکیل شد.

جلسه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه برگزار شد

یکصد و ششمین جلسه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه برگزار شد

تلاش برای رفع نواقص سامانه تیتک

رییس سازمان غذا و دارو از تعامل با شرکت های پخش دارو برای اتصال به سامانه تیتک خبر داد و گفت: انتقال اطلاعات شرکت های پخش به سامانه تیتک در دست پیگیری است و تلاش می کنیم که نواقص سامانه تیتک به مرور برطرف شود.

افرادی که برای ادامه تحصیل از کشور خارج می شوند نباید جزو مهاجرت تحصیلکردگان محسوب شوند

باتوجه به مطلبی که چندی پیش در رسانه ها به نقل از معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص فرار مغزها از کشور درج شده بود، معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی اطلاعیه ای آمار درج شده درخصوص خروج سالانه شماری از تحصیل کردگان از کشور را مخدوش، اعلام و عنوان کرد افرادی که برای تحصیل از کشور خارج می شوند در حین یا پس از اتمام تحصیل به کشور باز می گردند.

وزارت ارتباطات مسئول همه ابعاد تحول دیجیتال نیست

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سفر به استان مرکزی در اراک نسبت به برخی از انتقادات به فضای مجازی و شبکه ملی اطلاعات در عصر دیجیتال پاسخ داد و گفت: وزارت ارتباطات مسئول همه ابعاد تحول دیجیتال نیست.

سلامت جامعه پزشکی و مردم با فعالیت ورزشی منظم محقق می شود

دبیر جشنواره ورزشی جامعه پزشکی سراسر کشور گفت: این جشنواره با شعار سلامت جامعه پزشکی و مردم با فعالیت ورزشی منظم از یکم تا هشتم شهریور 98 برگزار می شود.

رونمایی از دو خودروی زرهی رعد و تاکتیکی ارس 2باحضور وزیر دفاع وفرمانده نیروی زمینی ارتش از خودروی رعد رونمایی وخودرو تاکتیکی ارس 2 تحویل نیروهای مسلح شد

خبرنگاران با فناوری «بلاک چین» آشنا می شوند

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دوره آموزش آشنایی خبرنگاران با «فناوری بلاک چین»، برگزار می کند.

المپیادهای علمی فرصت خوبی برای شناسایی استعدادهای درخشان حوزه علوم پزشکی است

معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با اشاره به المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی که در هفته گذشته برگزار شد، از شرکت 10 هزار نفر در این المپیاد خبر داد و اظهار داشت: المپیادهای علمی فرصتی برای بسترسازی گفتمان در رابطه با موضوعاتی ضروری خارج از برنامه درسی متداول در حوزه علوم پزشکی است.

دکتر جهانپور به عنوان عضو اصلی شورای سیاستگذاری سلامت صدا و سیما، منصوب شد

دکتر محمدمهدی قاسمی، مدیر شبکه سلامت سیما و رییس شورای سیاستگذاری سلامت سازمان، طی حکمی، دکتر کیانوش جهانپور را به عنوان عضو اصلی شورای سیاستگذاری سلامت سازمان صدا و سیما، منصوب کرد.

راهکارهایی برای تشخیص کیلومتر کارکرد واقعی اتومبیل

دستکاری کیلومتر کارکرد خودرو یکی از شیوه‌های رایج برای گران‌تر فروختن خودروهای کار کرده است و از طرفی روش‌های مختلفی برای تشخیص میزان کارکرده خودرو وجود دارد.

٨درصد افراد بی سواد کاربر اینترنت هستند/وضعیت مدرک تحصیلی مشترکان

آخرین وضعیت سواد و مدرک تحصیلی کاربران فناوری اطلاعات و ارتباطات نشان می‌دهد که بیش از ٨ درصد افراد بی‌سواد در کشور کاربر اینترنت هستند.

هواوی در آمریکا لابی گر استخدام کرد

اسناد فاش شده در سنای آمریکا نشان می دهد هواوی یک شرکت حقوقی را استخدام کرده تا درباره تحریم های تجاری آمریکا لابی گری کند.

اعلام جدول تعداد مدال و کاپ‌های چهاردهمین المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان دختر وزارت بهداشت

تعداد مدال‌ها و کاپ‌های چهاردهمین المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در نه رشته ورزشی مشخص شد.

افتتاح 10 بانک شیر مادر در سال جاری در سراسر کشور

مدیرکل دفتر جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت از افتتاح سه بانک شیر در اهواز، یزد و شیراز خبر داد و گفت:10 بانک شیر در سال جاری و 16 بانک شیر دیگر نیز در سال آینده افتتاح خواهد شد.