۱۳۹۸/۷/۲۴ - ۱۱ : ۱۹

هند مشکلی با قیمت فعلی نفت خام ندارد

هند مشکلی با قیمت فعلی نفت خام ندارد

 دارمندرا پرادهان، وزیر نفت و گاز هند گفت این کشور با قیمت فعلی نفت خام مشکلی ندارد.

وی در گفتگو با خبرنگاران در سومین مجمع انرژی هند گفت:« بهتر است تغییرات ژئوپلیتیکی جدید را قبول کنیم. این شرایط جدید است. قیمت نفت حالا حدود 60 دلار در هر بشکه است و همواره بین محدوده 58 تا 61 دلار در هر بشکه بوده است. در حال حاضر این یک واقعیت است و اطمینانی است از طرف کشور مصرف کننده. نفت خام بسیاری از آمریکای شمالی به بازار جهانی می رسد».

 وی اضافه کرد:« در واقعیت امروز یک محدوده قیمت برای نفت وجود دارد و این قیمت برای هند مناسب است».

 پرادهان در مورد تولید و تقاضای داخلی گاز گفت:« بررسی های معمول نشان می‌دهد برخی میادین نفت و گاز از سطح فعلی خالی تر خواهند شد. تغییر اساسی اضافه کردن منابع جدید است. شراکت بریتیش پترولیوم و ریلاینس گاز طبیعی بیشتری پس از یک مدت طولانی در حوزه KG در سه ماهه دوم سال آینده میلادی تولید می کند. شرکت نفت و گاز طبیعی هند از آنها تبعیت می کند و تولید مقادیر بالایی را از منطقه واشیشت آغاز کرده است. از میدان بارمر هم گاز تولید خواهد شد».

وی گفت:« تمام اصلاحات ما اساساً در حوزه گاز متمرکز شده است. بنابراین من مطمئنم رشد خوبی در تولید داخلی گاز خواهیم داشت و مقدار قابل توجهی هم ال ان جی وارد می کنیم». وی اضافه کرد یک قیمت منطقه‌ای جدید برای گاز در بازار داخل وجود خواهد داشت چون عرضه بیشتر تقاضای بالاتر را تامین می کند.

پرادهان در مورد قیمت داخلی گاز گفت:« دولت هیچ نقشی در قیمت گذاری ندارد، بازار قیمت را تعیین می کند».

 

منبع: خبرگزاری تسنیم به نقل از هیندو بیزینس لاین،