۱۳۹۹/۸/۸ - ۱۲ : ۱۴

افتتاح طرح بزرگ انتقال نفت از گوره به جاسک؛ فروردین ۱۴۰۰

افتتاح طرح بزرگ انتقال نفت از گوره به جاسک؛ فروردین ۱۴۰۰
به گزارش جهانی خبر_ صدا و سیما؛ آقای روحانی امروز در مراسم افتتاح و بهره برداری از طرح‌های وزارت نیرو که به صورت ویدیو کنفرانس انجام شد، افزود: این خط انتقال نفت طرح استراتژیک بسیار مهم و کم نظیر در تاریخ ایران است که مقصد آن استان هرمزگان است.
 
آقای روحانی همچنین افزود: بسیار خوشحالیم که واحد دوم نیروگاهی که امروز در قشم افتتاح می‌شود، مردم عزیز در استان هرمزگان و منطقه قشم می‌توانند برای فعالیت‌های مختلف صنعتی خود و همچنین برای تحول در خدمات از این نیروگاه استفاده کنند.
 آقای روحانی در ادامه سخنان خود در مراسم افتتاح طرح‌های ملی وزارت نیرو با اشاره به اینکه در این زمینه کار‌های بزرگی در حال انجام است تصریح کرد: همان طور که ما در این روز‌ها سختی‌ها داریم به خاطر فشار تحریم بر مردم؛ در عین حال کار‌های بزرگی نیز انجام می‌گیرد.

وی افزود: تحریم نتوانسته است ما را بشکند، ولی مردم را اذیت کرده و در فشار قرار داده است. 

رئیس جمهور گفت: در بخش کشاورزی و آب و برق تقریبا می‌توان گفت تحریم بی تاثیر بوده و در طول این هفت سال ما طرح‌های مهمی را که مدنظر بوده هر چند با سختی و فشار و با تاخیر، اما به افتتاح رساندیم و این افتخار بزرگی برای صنعت آب و برق است.

آقای روحانی اضافه کرد: در صنایع معدنی کاری عظیم براساس برنامه ریزی ما پیش رفته است و دراین مدت در زمینه تحول در راه آهن، جاده، بندر و مسکن طبق چارچوب‌هایی که مدنظر ما بوده با سختی پیش رفته ایم.
رئیس جمهور افزود: مردم ما بدانند تحریم نتوانسته است ما را تسلیم کند و نتوانسته است مارا وادار کند که طرح‌های توسعه‌ای را زمین بگذاریم ما با سختی این طرح‌ها را ادامه دادیم و مطمئنم مردم عزیز ما از این مشکلات عبور خواهند کرد.

وی گفت: امروز بالاترین خیانت به مردم ایران در وسط میدان جنگ در برابر آمریکا، صهیونیسم و ارتجاع منطقه، سخنانی است که بخواهد مردم را ناامید و مایوس یا روحیه مردم را تخریب کند. 

رئیس جمهور افزود: همه باید به همدیگر یاری و کمک کنیم و دولت در خط مقدم و وسط میدان است و این کار عظیم و بزرگ را انجام می‌دهد و آن‌هایی که به دولت ایراد و نقدی دارند حتما خدمات دولت را مد نظر قرار دهند ممکن است دولت اشکال یا ایرادی داشته باشد، ولی فراموش کردن خدمات نمی‌تواند با انصاف و اخلاق سازگاری داشته باشد.