۱۳۹۹/۸/۸ - ۱۲ : ۱۷

کشف یک تن و 432 کیلو مواد افیونی در سیستان و بلوچستان

کشف یک تن و 432 کیلو مواد افیونی در سیستان و بلوچستان

به گزارش جهانی خبر_سردار "احمد طاهری" در گفت و گو با  پایگاه خبری پلیس، در تشریح این خبر گفت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان های "مهرستان" و "ایرانشهر" با پشتیبانی فنی و اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان، اعضای یک باند مسلح و سازمان یافته قاچاق مواد افیونی را که قصد انتقال 2 محموله بزرگ مواد افیونی از شهرستان "مهرستان" به شهرستان "ایرانشهر" و سپس انتقال آنها به مرکز کشور را داشتند، شناسایی کردند.

وی گفت: در این رابطه عصر روز گذشته مأموران انتظامی "مهرستان" در قالب چند تیم عملیاتی با رصد منطقه و انجام یک سری اقدامات تخصصی، یک تیم از اعضای این باند قاچاق را که با 2 دستگاه وانت تویوتا، در حال جابه جایی محموله مواد مخدر در حوالی روستای "پیرآباد" این شهرستان بودند، شناسایی و به آنها دستور ایست دادند.

جانشین فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان بیان داشت: سوداگران مرگ که خود را در محاصره پلیس دیدند با تیراندازی به سمت مأموران قصد فرار از محل را داشتند که بر اثر آتش پرحجم تکاوران پلیس، عرصه را برخود تنگ دیدند و با رها کردن خودروها به سمت ارتفاعات منطقه متواری شدند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: طی این عملیات در بازرسی از خودروهای توقیف شده از قاچاقچیان 856 کیلو و 260 گرم تریاک کشف شد.

سردار طاهری خاطرنشان کرد: در ادامه این عملیات، شب گذشته مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان "ایرانشهر" نیز با پشتیبانی اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان، یک تیم دیگر از اعضای این باند حرفه ای قاچاق مواد افیونی را که به وسیله 2 دستگاه خودروی پژو 405 در محور فرعی "مهرستان-ایرانشهر" در حال انتقال مقادیر قابل توجه مواد افیونی بودند، شناسایی و تحت نظر قرار دادند.

وی بیان کرد: سوداگران مرگ با ورود به منطقه کمین پلیس به سمت مأموران انتظامی تیراندازی و پس از یک ساعت درگیری شدید، با رها کردن خودروها و استفاده از تاریکی شب به سمت ارتفاعات منطقه متواری شدند.

جانشین فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان افزود: در این عملیات، جان برکفان پلیس مبارزه با مواد مخدر با تلاش و سرعت عمل خود، یک نفر از قاچاقچیان را دستگیر و در بازرسی از خودروهای توقیفی 576 کیلو و 900 گرم مواد افیونی را شامل 490کیلو  و 900 گرم تریاک و 86 کیلو حشیش به همراه یک قبضه سلاح کلاش و مقادیری مهمات جنگی کشف کردند.

سردار طاهری با اشاره به اینکه در نتیجه دستگیری اعضای هر 2 تیم از این باند سازمان یافته، در مجموع یک تن و 432 کیلو و 160گرم انواع مواد مخدر کشف شده است، خاطر نشان کرد: متهم دستگیر شده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.