۱۳۹۹/۸/۸ - ۱۲ : ۲۷

خودکفایی جزیره قشم در تولید برق

خودکفایی جزیره قشم در تولید برق

به‌گزارش جهانی خبر_وزارت نیرو (پاون)، روح اله اسپنانی، مجری طرح‌ نیروگاه‌های خصوصی شرکت برق حرارتی با اشاره به افتتاح واحد 175 مگاواتی نیروگاه قشم، گفت: در راستای توسعه تولید برق در جنوب شرق کشور و پاسخگویی به رشد مصرف در منطقه، نیروگاه سیکل ترکیبی قشم به ظرفیت 500 مگاوات شامل دو گازی 175 مگاواتی و یک واحد بخار 160 مگاواتی در حال احداث است که دومین واحد گازی این نیروگاه صبح امروز به صورت ویدیو کنفرانس توسط رئیس‌جمهور افتتاح رسمی شد.
وی ادامه داد: راندمان بخش گاز این نیروگاه 33 درصد و راندمان سیکل ترکیبی آن بیش از 49 درصد است که حدود 500 نفر در زمان احداث و یکصد نفر نیز در زمان بهره‌برداری این نیروگاه مشغول به کار خواهند بود.
اسپنانی افزود: سوخت اصلی نیروگاه گاز بوده و میزان مصرف گاز هر واحد نیز حدود 45 هزار مترمکعب در ساعت خواهد بود. همچنین با توجه به نیاز آبی جزیره قشم این واحد قادر به تولید روزانه هشت هزار مترمکعب آب شیرین خواهد بود.
مجری طرح‌ نیروگاه‌های خصوصی شرکت برق حرارتی تاکید کرد: با اجرا و احداث این نیروگاه نه تنها نیاز الکتریکی جزیره توسط واحدهای مستقر در منطقه قشم به طور کامل برطرف خواهد شد، بلکه بخشی از تولید برق این جزیره به سرزمین اصلی نیز انتقال پیدا خواهد کرد.
نیروگاه سیکل ترکیبی قشم با سرمایه‌‌گذاری 60 درصدی شرکت برق و انرژی غدیر و مشارکت 40 درصدی گروه مپنا در حال ساخت است.