۱۴۰۰/۵/۱۳ - ۱۸ : ۱۶

303 خانه امداد در محلات محروم شهرهای مختلف کشور راه‌اندازی شد

303 خانه امداد در محلات محروم شهرهای مختلف کشور راه‌اندازی شد

به گزارش جهانی پرس از پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری با بیان اینکه 303 خانه امداد در محلات آسیب‌خیز شهرهای مختلف با کمک مردم راه‌اندازی شده است، گفت: این اقدام ابتکاری با همکاری کمیته امداد، هلال احمر، ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، پایگاه‌های بسیج و شهرداری در محلاتی که آسیب‌‌های اجتماعی بیشتری دارد، اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اجرای موفقیت‌آمیز پایلوت طرح خانه‌های امداد در پنج محله شهر تهران، ادامه داد: این خانه‌ها در راستای ماموریت‌های کمیته امداد راه‌اندازی می‌شود زیرا حضور در محلاتی که دچار مشکل هستند وظیفه همه ما است و باید آسیب‌های اجتماعی در این محلات را برطرف کرد.
 
رئیس کمیته امداد با تاکید بر اینکه بیش از 30 خانه امداد در این مرحله در شهر تهران به بهره‌برداری می‌رسد، اظهار کرد: مراکز نیکوکاری در راه‌اندازی این مراکز نقش موثری دارند و تجربیات کمیته امداد نیز نشان داده است هر کجا مردم وارد میدان شدند موفق و سربلند بودیم.
 
بختیاری با اشاره به ضرورت وحدت رویه در فعالیت 303 خانه امداد در محلات مختلف سراسر کشور، خاطرنشان کرد: این خانه‌های امداد در 2020 محله سراسر کشور راه‌اندازی می‌شود.
 
وی با بیان اینکه بیش از چهار میلیون و ۶۰۰ هزار پرس غذای گرم به صورت کاملا مردمی در عید غدیر میان نیازمندان توزیع شد، گفت: تکانه‌های اقتصادی سفره مردم را کوچک کرده است و امروز نمی‌توانیم نسبت به مشکلات نیازمندان بی‌تفاوت باشیم و باید با تمام توان در کنار دولت مردمی به آنها خدمات‌رسانی کنیم.