۱۴۰۰/۶/۲۵ - ۱۳ : ۳۷

واکنش تند هواداران پورتو به تصمیم داور علیه طارمی

واکنش تند هواداران پورتو به تصمیم داور علیه طارمی

به گزارش  جهانی پرس از"ورزش سه"، هشتاد دقیقه از تلاش اتلتیکو مادرید برای باز کردن دروازه میهمان خود پورتو می گذشت و این تیم هنوز نتوانسته بود در حضور تماشاگران پر سر و صدای خودی به هدفش دست پیدا کند؛ تعویض های سیمئونه هم کارساز نبود و یک تساوی و کلی انتقاد، انتظار این مربی آرژانتینی را می کشید. در حالی که سیمئونه در حالی تهییج هواداران برای بیشتر کردن تشویق ها بود، مهدی طارمی با هوشیاری هر چه تمام تر دروازه اتلتیکو را باز کرد تا سکوت محض ورزشگاه واندا متروپولیتانو فرا بگیرد.

 

مهدی طارمی روی پاس به عقب مدافع تیم پورتو با تیز هوشی تمام مسیر توپ را تعقیب کرده و با یک ضربه آرام و دقیق آن را از خط دروازه اتلتیکو عبور داد؛ مهاجم پورتو پس از زدن ضربه به توپ با برخورد به دروازه بان حریف نقش بر زمین شد اما سریعا برخاسته و شروع به انجام شادی گل کرد؛ این شادی گل اما چند ثانیه دوام نداشت چرا که اویدیو هاتگان، داور رومانیایی بازی تصمیم به بررسی صحنه به کمک VAR گرفت؛ پس از بررسی صحنه در میان استرس شدید اعضای تیم پورتو، گل طارمی به دلیل برخورد توپ به دست این بازیکن پیش از ورود به دروازه مردود اعلام شد.

 

اعتراض شدید اعضای تیم پورتو در میان بهت مهدی طارمی تاثیری روی تغییر تصمیم داور نداشت. به این ترتیب یکی از مهمترین گل های ملی پوش ایرانی پورتو توسط VAR مردود شد تا بسیاری از کابران توئیتر با سوژه قرار دادن آن از دزدیده شدن گل طارمی صحبت کنند. در ادامه نگاهی داریم به توئیت های جالب در این خصوص البته آنهایی که قابلیت نوشتن و درج تصاویرشان وجود دارد.این اعترضات در حالی صورت گرفته که طبق قوانین جدید فیفا توپ اگر به دست بخورد در هر شرایطی خطای هند صورت گرفته است و به نظر می رسد که داور رومانیایی با استناد به آن چنین تصمیم بحث برانگیزی را اتخاذ کرده است. البته موضع سرمربی پورتو هم در این خصوص قابل تامل است. او که بلافاصله پس از رد گل طارمی از کوره در رفت و شدیدا عصبانی بود، در نشست خبری پس از بازی اعلام کرد که اگر قرار بر هند طارمی باشد، داور باید قبل از آن خطای اوبلاک روی وی را اعلام و یک پنالتی برای پورتو می گرفت.