آخرين مطالب

حذف ویروس در مدت ۳۰ ثانیه با ضدعفونی‌کننده نانویی دوستدار محیط زیست

گروهی از محققان کشور با استفاده از نانو ذرات نقره ضدعفونی‌کننده‌ای را عرضه کردند که بر اساس نتایج تست‌های انجام شده قدرت از بین برندگی ویروس در مدت ۳۰ ثانیه را دارد، ضمن آنکه دوستدار محیط زیست است.

مراکز ۲۴ ساعته واکسیناسیون دانشگاه علوم پزشکی ایرانمعاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه سعی ما این است که تا اواسط یا اواخر آبان ماه برای کل جمعیت تحت پوشش دانشگاه، واکسیناسیون‌ را کامل کنیم، در عین حال مراکز ۲۴ ساعته واکسیناسیون تحت پوشش این دانشگاه را اعلام کرد.

پیش شرط‌های بازگشایی مدارس

دومین سال تحصیلی کرونایی نزدیک است و بازگشایی مدارس با سناریوهای متفاوتی که برای آن چیده شده همچنان با ابهاماتی در برگزاری حضوری یا غیرحضوری مواجه است. وزارت آموزش و پرورش اخیرا اعلام کرده است که بازگشایی مدارس به صورت حضوری را به صورت تدریجی و برحسب جمعیت مدارس در دستورکار دارد و با الگوی واحدی برای همه کشور اقدام به بازگشایی حضوری نخواهد کرد.

آلبوم موسیقی «نوشتم دوستت دارم» برای کودکان

آلبوم موسیقی کودک «نوشتم دوستت دارم» با آهنگ‌سازی و تنظیم صابر جعفری با پایان یافتن مراحل فنی، از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان عرضه می‌شود.

بهروز رضویی روایتگر' القصه' رادیو صبا می شود

برنامه جدید 'القصه' با شعار کتاب را در رادیو ورق بزن با روایتی از بهروز روضوی راهی آنتن صبا میشود .

بررسی آخرین وضعیت بازگشایی مدارس و اجرای طرح ملی واکسیناسیون در کشور

بابک دین پرست معاون وزیر کشور و دبیر قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا از برگزاری بیستمین جلسه این قرارگاه با حضور وزیر کشور خبر داد.

«تالار آیینه» برنامه تخصصی کتاب در رادیو ایران

رادیو ایران با برنامه «تالار آیینه» به آموزش فرهنگ کتابخوانی می پردازد.

گزارش مشروح اختتامیه نخستین جایزه کتاب «روایت پیشرفت»

مراسم اختتامیه نخستین جایزه کتاب «روایت پیشرفت» در پنج موضوع برگزار شد.

ضرورت تقویت هم‌افزایی میان نیروهای مسلح و شهرداری تهران

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح بر اهمیت همکاری و تعامل میان شهرداری تهران و نیروهای مسلح در اداره موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تاکید کرد و گفت: باید نسبت به نشر و ترویج فرهنگ دفاع مقدس با بهره‌گیری از روش‌های نوین هنری توجه داشته باشیم.

داوری‌ بازی‌های رایانه‌ای حوزه کودک و نوجوان از سوی کانون

برترین‌ بازی‌های رایانه‌ای حوزه کودک و نوجوانِ پنجمین جشنواره بازی‌های جدی بنیاد بازی‌های رایانه‌ای، از سوی کانون پرورش فکری داوری می‌شود.

ایجاد هویت ایرانی اسلامی از اولویت‌های مهم شهرداری تهران است

«علیرضا زاکانی» شهردار تهران صبح امروز (دوشنبه) در هشتمین نشست هیأت امنای موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس که در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص شهر تهران اظهار داشت: حضرت امام خامنه‌ای فرمودند که تهران فقط یک کلانشهر نیست، بلکه مرکز است و نسخه معیار و میزان برای اداره شهری سراسر کشور است. این شهر به تنهایی یک کشور است؛ اگر بشود این شهر را خوب اداره کرد خوب ساخت و خوب توسعه داد یک الگوی عملی برای نظام اسلامی خواهد بود.

تصویب کلیات ۴ آیین‌نامه‌ی اداره موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در تشریح جزئیات هشتمین نشست هیأت امنای موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: اعضای هیأت امنای موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس کلیات چهار آیین‌نامه‌ای که در اداره این موزه مؤثر است، را تصویب کردند.

بدرالملوک امام جزو صد زن نامدار ایران در صد سال اخیر شد

بدرالملوک امام، عضو هیات امنا و هیات مدیره و از بنیانگذاران موسسه‌ی دارالاکرام، مشهور به مادر خیریه‌های ایران، بانوی ۹۶ ساله‌ی نیکوکاریست که جزو صد زن نمونه‌ی قرن در ایران شناخته شد.

یکی از دغدغه‌های جامعه و مسئولان،مدیریت کرونا در نظام آموزشی کشور است

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: با تعطیلی مدارس فرآیند تربیتی هم کاملا متوقف شده بود و باید بر این نکته تاکید کرد که هیچ چیز جایگزین مدرسه و نقش معلم در آموزش نمی‌شود.

مستند فرهنگ روایتگر فعالیت پزشکی از کرمانشاه می شود

برنامه « مستند فرهنگ» دوشنبه ۲۲ شهریورماه به روایت زندگی حرفه ای دکتر مهرداد پاینده فوق تخصص خون و سرطان اختصاص دارد .

پدر سمفونی ایران : اگر پزشک می شدم یک پزشک معمولی بودم

رادیو صبا در برنامه موسیقی محور صباهنگ با شاهین فرهت پدر سمفنونی ایران گفتگو صمیمی داشت.

امکانات متنوع و بهبود عملکرد در نسخه جدید اندروید آیگپ

شبکه تمام خدمات اجتماعی آیگپ، پیام‌رسانی با امکانات متنوع و کاربردی است که به تازگی از نسخه جدید اندروید خود رونمایی کرده‌است.

بررسی آگهی فروش واکسن و داروهای کمیاب در رادیو

برنامه 'کافه خبر' روز سه شنبه ۲۳ شهریور ماه به تهیه کنندگی سهیلا باقری موضوع آگهی فروش واکسن و داروهای کمیاب را مورد بررسی قرار می دهد.

پیام تسلیت دبیر فدراسیون تشکل‌های صنایع غذایی کشاورزی ایران به آقای خوش فطرت

دبیر فدراسیون تشکل‌های صنایع غذایی کشاورزی ایران برای مدیر عامل محترم صنایع غذایی مشکات پیام تسلیتی منتشر کرد.

خمیر مایه اصلی حوزه کسب و کار برگرفته ازدانش موجود در دانشگاه است

رئیس پارک علم و فناوری استان قم دانش موجود در دانشگاه ها را خمیر مایه اصلی حوزه کسب و کار برشمرد و از حرکت دانشگاه آزاد اسلامی قم به سمت توسعه و تقویت تجاری سازی ابراز خرسندی کرد.