مطالب حوزه فناوری

جزئیات آزمایش انسانی واکسن کرونای تولید ایرانمرکز ثبت کارآزمایی بالینی ایران جزئیات کارآزمایی بالینی بررسی بی‌خطری و ایمونوژنیسیتی واکسن غیر فعال کرونا (COVID-۱۹) تولید شده در ایران را منتشر کرد.

ثبت نام آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی آغاز شد

ثبت نام چهل و هشتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی از ۶ دی ماه آغاز شد.

محدودیتی در تهیه کیت‌های تشخیص سریع کرونا نداریم

معاون اجرایی معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بازدید از برخی دانشگاهها و دانشکده های کلان منطقه پنج علوم پزشکی در اجرای طرح شهید سلیمانی اظهارداشت: این وزارتخانه هیچ مشکل و محدودیتی در تهیه کیت‌های تشخیص سریع کرونا ندارد و هر تعداد که نیاز باشد در اختیار دانشگاههای علوم پزشکی قرار خواهد گرفت.

محققان فرانسوی علل ابتلای کادر درمان به 'کروناویروس' را اعلام کردند

محققان فرانسوی در مطالعه اخیرشان اظهار کرده‌اند نیمی از نمونه‌های هوایی جمع آوری شده از راهروهای بیمارستان و یک پنجم نمونه‌های هوایی جمع آوری شده از سرویس‌های بهداشتی(bathrooms) دارای مقادیر زیادی از ویروس کرونا است.

وحشت رسانه‌ها از نوع جدید ویروس کرونا

شیوع نوع جدید کروناویروس در انگلیس موجب بسته شدن مرزهای این کشور و وحشت جهانی شده است؛ موضوعی که در رسانه‌های جهان به آن پرداخته‌اند.

«سینما ملت» با موضوع «صف امید» می آید

مستند تلویزیونی «سینما ملت» به تهیه کنندگی محمد هادی نعمت اللهی دوشنبه‌ها از شبکه افق پخش خواهد شد.

گرم شدن کره زمین و ظهور عفونت‌های قارچی نوپدید

پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی شیراز با انجام مطالعه‌ای نقش احتمالی گرم شدن کره‌زمین در بیماری‌زا شدن قارچ «کاندیدا اوریس» را مورد بررسی قرار دادند.

احتمالا واکسن کرونا فصلی خواهد بود

ایوان هونگ، متخصص بیماری‌های عفونی گفت که احتمالا افراد ازاین‌پس هرسال باید علیه کووید-۱۹ واکسینه شوند.

موفقیت آزمایش مرحله حیوانی سه طرح واکسن کرونارئیس ستاد مقابله با کرونای تهران گفت: از ۱۲ طرح موجود در حوزه تولید واکسن کرونای داخلی، سه طرح پیشرو‌تر است که آزمایش مرحله حیوانی آن‌ها با موفقیت انجام شده است.

محدودیتی در ساخت قطعات خودرو توسط شرکت‌های دانش بنیان نیست

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور گفت: هیچ محدودیتی در ساخت قطعات موردنیاز تولید خودرو توسط شرکت‌های دانش بنیان وجود ندارد.

اولویت‌گذاری تزریق واکسن کرونا ، گروه‌های پرخطر

سخنگوی وزارت بهداشت : هنوز واکسن های سازو کار کواکس در دسترس و قابل توزیع در کشور نیست اما در هر صورت اولویت وزارت بهداشت در تزریق واکسن گروههای پرخطر هستند.

سامانه تسهیلات و سرمایه گذاری شهرداریهای کشور راه اندازی شد

معاون هماهنگی و سخنگوی وزارت کشور از راه‌اندازی و آغاز به کار سامانه تسهیلات و سرمایه گذاری شهرداری های کشور خبر داد.

بخش پت سی تی بیمارستان قلب شهید رجایی راه اندازی شد

بخش پت سی تی بیمارستان قلب شهید رجایی با کمک هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران در راستای ارائه خدمات ویژه به بیماران راه‌اندازی شد.

همه چیز درباره واکسن کرونای ایرانی؛ دکتر مینو محرز در بدون تعارفبدون تعارف این هفته با خانم دکتر مینو محرز مسئول ارزیابی علمی واکسن کرونا تولید ایران گفتگو کرده و به پرسش های مختلف درباره این دستاورد دانشمندان کشورمان پاسخ داده شده است.

آغاز ساخت فاز اول ماهواره امیرکبیر ۲/پیشرفت خوبی در پرتاب ماهواره بدست آوردیم

رئیس دانشگاه امیرکبیر از آغاز ساخت فاز اول ماهواره امیرکبیر ۲ خبر داد و گفت: در صورتی که هزینه و بودجه ساخت آن تامین شود، تا سه سال آینده آماده خواهد بود.

واکسن ایرانی کرونا مشابه چین و روسیه / احتمال دسترسی به واکسن تا تیرماه

دکتر مینو محرز - محقق اصلی پروژه تولید واکسن کرونای ایرانی و عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به جزییات روند تولید واکسن کرونای ایرانی که به تازگی مجوز سازمان غذا و دارو و کمیته اخلاق را برای ورود به فاز مطالعات انسانی دریافت کرده است، گفت: اگر نتایج مطالعات انسانی این واکسن هم مانند فاز حیوانی آن خوب و موفقیت‌آمیز باشد، امیدواریم تا اواخر تیر ماه به تولید برسد.

داروی آزمایشی که از تکثیر 'کروناویروس' جلوگیری می‌کند

محققان 'دانشگاه ایالتی جورجیا' (Georgia State University) اخیرا اظهار کرده‌اند داروی آزمایشی 'مولنوپیراویر' (Molnupiravir ) می‌تواند از تکثیر ویروس‌هایی مانند ویروس کرونا جلوگیری کند و مانع از پخش شدن ویروس در بدن شود.

تکذیب ارتباط شرکت توسکا با شبکه هوشمند بایا

شرکت توسعه کسب و کار توسکا هر نوع ارتباط با شبکه هوشمند بایا را تکذیب کرد.

وضعیت تهران هنوز نارنجی نشده است

رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری : تهران را نباید از وضعیت قرمز به نارنجی تغییر می‌دادند؛ خطرناک است.

جزئیات آزمایش انسانی نخستین واکسن کرونا تولید ایران

سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت : یک الی دو ماه بعد از آغاز آزمایش انسانی نخستین واکسن کرونا تولید ایران، نتایج اولیه مرحله مطالعه بالینی را در اختیار خواهیم داشت.