مطالب حوزه فناوری

جلسه اورژانسی برای تصمیم‌گیری درباره وضعیت قرمز پایتخت

معاون درمان ستاد کرونای استان تهران: هم اکنون ۴ هزار و ۴۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های تهران بستری هستند و روزانه حدود ۵ هزار و ۷۰۰ مورد مراجعه به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی را شاهد هستیم که روزانه هزار نفر بستری می‌شوند.

ارسال بیش از ۷۰۰ هزار دز واکسن به کشور

سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: بیش از ۷۰۰ هزار دز واکسن از مسیر آمستردام به مقصد تهران، بارگیری و ارسال شد.

با یکی از سهمگین ‌ترین امواج کرونا مواجه هستیم

وزیر بهداشت ضمن هشدار نسبت به افزایش موارد مثبت کرونا در کشور، گفت: با یکی از سهمگین ‌ترین امواج کرونا مواجه هستیم، برای نظام سلامت ایام پرچالشی را می‌ بینم.

با یکی از سهمگین ‌ترین امواج کرونا مواجه هستیم

وزیر بهداشت ضمن هشدار نسبت به افزایش موارد مثبت کرونا در کشور، گفت: با یکی از سهمگین ‌ترین امواج کرونا مواجه هستیم، برای نظام سلامت ایام پرچالشی را می‌ بینم.

با یکی از سهمگین ‌ترین امواج کرونا مواجه هستیم

وزیر بهداشت ضمن هشدار نسبت به افزایش موارد مثبت کرونا در کشور، گفت: با یکی از سهمگین ‌ترین امواج کرونا مواجه هستیم، برای نظام سلامت ایام پرچالشی را می‌ بینم.

خواص بی نظیر بهار نارنج برای بدن انسانبهار نارنج، شکوفه درخت نارنج است که در عطرسازی و ساختن اسانس و تولید انواع نوشیدنی‌های فصلی و عرقیات و … کاربرد بسیار دارد. شکوفه درخت نارنج در فصل بهار درخت را زینت و در پاییز و زمستان، جای خود را به میوه نارنج می‌دهد.

واکسیناسیون همگانی در کشور از مهر

رئیس کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا با اشاره به تاثیر تحریم‌ها بر تولید واکسن‌های ایرانی کرونا، گفت: با این حال پیش‌بینی ما برای آغاز واکسیناسیون همگانی کرونا حدود مهر امسال است.

ضرورت توقف یک هفته ای ایاب و ذهاب از طریق مرزهای هوایی و زمینی با کشور ترکیه

وزیر بهداشت با توجه به شیوع گسترده بیماری کووید 19 در کشور ترکیه با ویروس موتاسیون یافته، در نامه ای به وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد مبارزه با بیماری کرونا، بر ضرورت توقف یک هفته ای ایاب و ذهاب از طریق مرزهای هوایی و زمینی با کشور مذکور و لزوم همکاری استانداران در این زمینه، تاکید کرد.

نگاهی به آخرین وضعیت کرونا در کشور

برنامه «نگاه یک» امشب میزبانمعاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور است.

بیش از 541 شرکت فناور در سه پارک علم و فناوری در استان فعالیت دارند

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان با اشاره به کشیده شدن بیش از دو هزار و 600 کیلومتر فیبر نوری، در این استان گفت: استان اصفهان یکی از زیرساختی ترین استان¬های کشور است.

تاخیر در واکسیناسیون به علت بدعهدی شرکت‌های سازنده واکسن

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: باتوجه به بدعهدی شرکت‌های سازنده واکسن، واکسیناسیون نیرو‌های درمانی با تاخیر همراه شده است.

فراهم کردن زیرساخت‌های ادامه دورکاری با توسعه دولت الکترونیک

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از برنامه‌های دولت در زمینه اینترنت‌رسانی به تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار و فراهم کردن بستر توسعه تجارت الکترونیک و ادامه دورکاری و حذف فیلترینگ در آینده گفت.

نگران موج جدید بیماری کرونا هستیم

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با افزایش سفر‌های نوروزی؛ نگران موج جدید بیماری کرونا هستیم.

1868 مدرسه شهری و روستایی به شبکه ملی اطلاعات متصل هستند

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل با اشاره به گزارشی از اقدامات و عملکرد اداره کل ارتباطات این استان، طی 9 ماهه نخست سال جاری گفت: بیش از یک هزار و 327 روستای استان تحت پوشش تلفن همراه و یک هزار و 117 روستا هم به اینترنت پرسرعت سیار و ثابت دسترسی پیدا کرده اند.

شهروندان تهران جشن نیمه شعبان را بدون تجمع و در منزل برگزار کنند

استاندار تهران گفت: برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و در راستای عمل به توصیه ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت از مردم شریف استان انتظار می‌رود که امسال جشن نیمه شعبان را بدون تجمع در مکان های عمومی و صرفا در کنار اعضای خانواده به نحو مناسب برگزار کنند.

وضعیت کرونا در تهران نارنجی است

فرمانده عملیات ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلان شهر تهران با اشاره به این که بر اساس رنگ بندی شرایط کرونا در تهران از زرد به نارنجی تغییر یافته، گفت: این موضوع که از هرسه بیمار مبتلا به کووید یک نفر با علائم حاد به بخش مراقبت ویژه منتقل می شود بسیار نگران کننده است.

فوت ۶۵ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از فوت ۶۵ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته خبر داد.

قدردانی وزیر بهداشت از تلاشگران مسیر کنترل کرونا

وزیر بهداشت از تمام دست اندرکاران و تلاشگران عرضه مدیریت بیماری کرونا تشکر و قدردانی کرد.

شواهدی از یک اقیانوس باستانی کشف شد

شواهدی از اقیانوس باستانی ماگما در گرینلند کشف شده است.

ورود ۹۲۰ هزار دُز واکسن کرونا از دو کشور

سخنگوی سازمان غذا و دارو درباره وضع دسترسی و تامین واکسن کرونا در کشور گفت: تاکنون ۹۲۰ هزار دُز واکسن کرونا از دو کشور روسیه و هند وارد کرده ایم.