مطالب حوزه فناوری

برای پدیده واکسیناسیون نمایشی عجله نمی‌کنیم

وزیر بهداشت با بیان اینکه تا آخر اسفند تعداد قابل توجهی از گروه‌های آسیب پذیر، کادر درمان و بقیه را واکسینه می‌کنیم، گفت: جمهوری اسلامی ایران در بهار آینده یکی از مهم‌ترین و بهترین واکسن سازهای جهان خواهد شد.

آغاز طراحی و ساخت کارخانه تولید انبوه واکسن «فخرا»

مدیر پروژه واکسن فخرا با اشاره به اینکه فرایند تحقیق و توسعه واکسن کووید 19 از اسفند 98 آغاز شد، از شروع طراحی و ساخت کارخانه تولید انبوه این واکسن خبر داد.

شناسایی ۸۳۸۰ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از شناسایی ۸۳۸۰ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

اتکا به منابع و امکانات عمومی در مقابله با بیماری ها ضروری است

معاون کل وزارت بهداشت با بیان اینکه اتکا به منابع و امکانات عمومی در مقابله با بیماری ها ضروری است، گفت: امیدوارم با واکسیناسیون مبتنی بر تولید که از 3 تا 4 ماه آینده آغاز خواهد شد، بر مشکلات فائق بیایم و شرایط مناسبی را برای مردم فراهم کنیم.

کدام ‌سنگ در انگلیس به زمین افتاد؟

سنگی که در انگلیس از آسمان به زمین افتاد، نشانه چیست؟

وضعیت آبرومندی را در بحران کرونا پشت سر گذاشتیم

شهردار تهران با بیان اینکه کرونا نشان داد علیرغم توسعه علم، بشر چقدر در معرض چالش است، گفت: وضعیت آبرومندی را در بحران کرونا پشت سر گذاشتیم.

یکی از سازندگان موفق واکسن کرونا در جهان خواهیم بود

وزیر بهداشت ضمن تاکید بر عدم سفر در نوروز 1400، گفت: امسال در مقایسه با سال گذشته، با مولفه بسیار خطرناک ویروس جهش یافته مواجهیم که قدرت بیماری زایی، سرایت و مرگ و میر بالاتری نسبت به ویروس قبلی دارد.

آخرین آمار کرونا؛ جان باختن ۱۰۰ بیمار

سخنگوی وزارت بهداشت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۰۰ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۶۱ هزار و ۳۳۰ نفر رسید.

نقشه پهنه بندی خطر زلزله دنیا منتشر شدنقشه پهنه‌بندی خطر زلزله دنیا منتشر شد. در تهیه این نقشه متخصصان حدود هفتاد کشور دنیا مشارکت داشته‌اند و از ایران آقای دکتر مهدی زارع عضو اصلی تیم تهیه کننده مدل این نقشه در سال ۲۰۱۸ بوده است.

همدلی، وفاق، برادری و سرمایه ارجمند ملی را باید پاس بداریم

وزیر بهداشت با بیان این که بیش از یکسال از مدیریت کرونا در کشور گذشت و روزهای بسیار بسیار سختی داشتیم، گفت: در تنگنای اقتصادی و معیشت با کمبود ارز و ریال و تحریم های ظالمانه ای که بر مردم این سرزمین اعمال کردند، روبرو بودیم.

ایران برای رسیدن به ایمنی جمعی باید حدود ۵۶ میلیون نفر را واکسینه کند

سخنگوی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه واکسن ورق را برمی‌گرداند چراکه با تولید و تزریق آن می‌توان ایمنی جمعی ناشی از واکسیناسیون را محقق کرد، گفت: ایران برای رسیدن به ایمنی جمعی ناشی از واکسیناسیون باید حدود ۵۶ میلیون نفر را واکسینه کند.

سفرها، عامل اصلی انتقال ویروس است

وزیر بهداشت سفرها را عامل اصلی انتقال ویروس عنوان کرده و گفت: نگرانیم که مردم ویروس را از نقاط آلوده تر به نقاط کمتر آلوده ببرند و گرفتاری تازه ایجاد کنند.

آغاز پویش نوروزی بازی های رایانه ای ایرانیمعاون حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای: از یکم تا بیستم فروردین پویشی با عنوان «بازینو» برگزار می‌کنیم که کاربران می‌توانند ۲۵ بازی با کیفیت ایرانی را به رایگان دریافت و نصب کنند.

پذیرش دانشجو در تحصیلات تکمیلی کیفی‌تر می‌شود

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: برای سال ۱۴۰۰ پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی کیفی‌تر می‌شود.

پوشش بیش از ۹۰ درصدی اینترنت پرسرعت روستایی تا ۱۲ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان همدان اعلام کرد: با نصب ۱۰۸ سایت تلفن همراه تا ۱۲ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰، بیش از ۹۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار این استان به اینترنت پرسرعت همراه مجهز می‌شوند. ​

کرونای انگلیسی در ۲۸ استان کشور به گردش درآمده است

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه در حال حاضر ویروس جهش یافته کرونا یا همان واریانت انگلیسی در ۲۸ استان کشور به گردش درآمده است، نسبت به افزایش خطرات ناشی از این ویروس با آغاز سفرهای نوروزی هشدار داد.

فوت ۷۳ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته در کشور

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از فوت ۷۳ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته در کشور خبر داد.

مراقب عوارض مواد شوینده در خانه تکانی باشید

رییس گروه بهداشت حرفه ای معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: هر ساله با نزدیک شدن ایام پایانی سال بازار فعالیت های مربوط به نظافت منازل و استفاده از مواد شوینده، سفید کننده و جرم گیر داغ می شود که با رعایت نکات و توصیه هایی می توان ضمن حفظ سلامت، ریسک مواجهه با این مخاطرات را به طور قابل ملاحظه ای کاهش داد.

شناسایی و گردش ویروس جهش یافته در ۲۸ استان

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به شناسایی و گردش ویروس جهش یافته در ۲۸ استان از ورود حدود یک میلیون و 260هزار دوز واکسن کرونا به کشور خبر داد.

بومی سازی ۸۵ درصدی قطار شهری با دانش‌بنیان‌ها

تکمیل زنجیره ارزش مترو اعم از طراحی ایستگاه‌ها، ایجاد زیرساخت‌ها و سیستم‌های کنترل ترافیک و طراحی واگن مترو یکی از دستاورد‌های اجرای این طرح است، ضمن آنکه بومی سازی دو فناوری، این نهاد را جزء ۱۰ مجموعه برتر دنیا در این فناوری قرار داد.