مطالب حوزه فناوری

نوروز سفر نروید؛ خطر ویروس کرونای جهش یافته جدی است

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا : سفر به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع و توصیه بر پرهیز از هر گونه سفر غیر ضروری است. واکسیناسیون علیه کرونا تا آخر سال به یک میلیون نفر می رسد.

بهترین راه پیشگیری از کرونا؛ تعطیلی سفر و دورهمی

متخصص بیماری های عفونی : توصیه می‌کنم که برای عید برنامه‌ریزی مسافرت و دورهمی نکنیم، زیرا دوباره وضعیت بیماری مانند قبل افزایش می‌یابد.

معرفی برترین‌های رویداد ملی «استارت آپ شاهد»

تیم‌های برتر نخستین رویداد ملی 'استارت آپ شاهد' با حضور رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران معرفی شدند.

کرونا ۶۱ قربانی دیگر گرفت

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: کرونا ۶۱ قربانی دیگر گرفت.

آغاز تولید مشترک واکسن اسپوتنیک وی تا پایان سال

سخنگوی سازمان غذا و دارو: تولید مشترک واکسن روسی کرونا با نام «اسپوتنیک وی» در ایران، تا پایان سال کلید خواهد خورد.

چگونگی خدمات رسانی مراکز انتقال خون در نوروز 1400

مدیر عامل سازمان انتقال خون چگونگی خدمات رسانی مراکز انتقال خون در نوروز 1400 را تشریح کرد.

پدر خوانده‌های سیاسی راه را برای جوان‌تر ها باز کنند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه عرصه اجرا در کشور نیازمند نیروی جوانانه است گفت: امیدوارم پیرمردها و پدرخوانده‌های سیاسی عرصه مدیریتی کشور را کنار بگذارند و سنگ جلوی پای جوانان نیندازند و اجازه دهند تا جوانان وارد عرصه شوند و با تنگ نظری قطار انقلاب را خلوت و خلوت تر نکنند؛ چون با این رویه در انتها خودشان می‌مانند و قطاری خالی.

اعلام نتایج مرحله یک مطالعاتی واکسن «کُوو ایران برکت»مسئول تیم نظارت بر آزمایش‌های انسانی واکسن «کوویران»: طی چند روز آینده تزریق مرحله یک مطالعاتی روی ۳۲ فرد بالای ۵۰ سال نیز آغاز می‌شود.

وقوع ۹۰ درصد مسمومیت ها در خانه

با توجه به همه گیری بیماری کووید-۱۹ در کشور، اهمیت شستشو و ضدعفونی محیط زندگی و محل کار دوچندان شده است به طوری که با ضدعفونی سطوح و دست ها، رعایت بهداشت، ماندن در منزل و حفظ فاصله فیزیکی با دیگر افراد، می توانیم کمک بزرگی به حفظ سلامت خود و خانواده کنیم.

همه روستاهای بشاگرد تا فروردین به شبکه جهانی اینترنت متصل می شوند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در روستای«وی» از اتصال این روستا به شبکه جهانی اینترنت خبرداد و رضایت مردم را سرمایه اصلی مسئولان دانست.

آزمایش انبوه و گسترده کرونا برای شناسایی سریع بیماران

معاون بهداشت : همه مراجعین به بیمارستان‌ها و مراکز سرپایی باید آزمایش پی سی آر شوند و آزمایش سریع کرونا فقط هنگام مراجعه نیرو‌های بهداشت به درب منازل انجام می‌شود.

نگرانی استاندار تهران از افزایش 11 درصدی بستری های کرونایی زیر 10 سال

استاندار تهران با ابراز نگرانی از افزایش ۱۱.۱ درصدی افراد بستری زیر ۱۰ سال در استان تهران بر ضرورت دقت، مراقبت و رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید کرد.

استارشیپ جدید آماده پرتاب

پس از آزمایش نمونه اولیه استارشیپ که در نهایت روی پد فرود منفجر شد، اکنون اسپیس ایکس خود را برای پرتاب نمونه اولیه بعدی آماده می‌کند.

چند واکسن ایرانی کرونا به مرحله آزمایش انسانی رسیده‌اند؟از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور، شرکت‌های دانش بنیان ایرانی قدم در راه ساخت واکسن کرونا گذاشته و هم اکنون چند واکسن ایرانی کرونا موفق به اخذ مجوز آزمایش انسانی شده‌اند.

نتایج اولیه آزمون استخدامی پیمانی وزارت بهداشت 23 اسفند اعلام می شود

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته، تعامل و همکاری مناسب سازمان سنجش آموزش کشور، نتایج اولیه آزمون استخدامی پیمانی، روز شنبه 23 اسفند اعلام می شود.

۸۰۱۰ بیمار جدید دیگر شناسایی شدند

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از جان باختن ۹۳ بیمار کووید۱۹ در کشور در شبانه روز گذشته خبر داد.

چالش‌های جدی درخصوص تامین و انتقال ارز داریم

فرمانده ستاد مقابله با کرونای کلانشهر تهران گفت: با اینکه ما امسال گرفتار کرونا بوده ایم، اما سهمیه ارز تخصیص یافته به وزارت بهداشت یک میلیارد دلار کمتر از سال گذشته بود.

سامانه RPKI در شرکت ارتباطات زیر ساخت استقرار یافت

به منظور ارتقای امنیت مسیریابی ترافیک داخلی و خارجی در شبکه ملی اطلاعات، سامانه RPKI در شرکت ارتباطات زیر ساخت راه اندازی و استقرار یافت.

آخرین آمار کرونا؛ جان باختن ۸۲ بیمار مبتلا به کرونا

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۸۲ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۶۰ هزار و ۵۹۴ نفر رسید.

ممنوعیت سفر به شهرهای قرمز و نارنجی

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: بر اساس مصوبه‌ ستاد، سفر به شهرهای قرمز و نارنجی کاملا ممنوع است و در سایر شهر‌ها که وضعیت زرد و آبی دارند با رعایت شیوه نامه‌های بسیار سخت گیرانه می‌توانند سفرهای ضروری را انجام دهند.