مطالب حوزه فناوری

واردات، تولید مشترک و تولید داخلی بیش از 180 میلیون دوز واکسن کرونا در یکساله نخست واکسیناسیون همگانی علیه کووید19 در کشور

سخنگوی سازمان غذا و دارو از واردات، تولید مشترک و تولید داخلی بیش از 180 میلیون دوز واکسن کرونا در یکساله نخست واکسیناسیون همگانی علیه کووید19 در کشور خبر داد.

پردازش زبان اشاره از سوی مغز

محققان، پردازش زبان اشاره از سوی مغز را بررسی کرده‌اند.

فوت 30 بیمار از 70 بیمار اینتوبه در بیمارستان های خوزستان در یک شبانه روز

وزیر بهداشت گفت: ویروس جهش یافته متاسفانه همانگونه که پیش بینی می کردیم، چهره ای متفاوت از ویروس ووهان از خود نشان می دهد که گرفتار کننده تر است و به سرعت، شدت بیماری افزایش پیدا می کند و به شدت بیماران بدحال و جوانترها بیشتر گرفتار می شوند.

شناسایی ۸۵۲۵ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به شناسایی ۸۵۲۵ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور، گفت: تا کنون 11 میلیون و ۳۲ هزار و۳۱۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

آنچه درباره واکسیناسیون علیه کرونا در ایران باید بدانید

چگونگی واکسیناسیون علیه کرونا در ایران و اینکه کدام واکسن ها با چه اولویت هایی آماده شده، از پرسش های این روزهای مردم است.

کنترل بیشتر تردد در مبادی ورودی کشور با استقرار جمعیت هلال احمر

بر اساس مصوبات پنجاه و نهمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با هماهنگی جمعیت هلال احمر و وزارت راه و شهرسازی موظف به تدوین دستورالعمل اجرایی چگونگی استفاده از ظرفیت جمعیت هلال احمر برای استقرار در مبادی مرزهای زمینی، ریلی، هوایی و دریایی و کنترل مترددین شده است.

سال ۱۴۰۰ آغاز قرن ۱۵ نیست!

به گفته استاد محقق، چون آغاز قرن اول هجری از آغاز فروردین سال یکم هجری شروع شده پس سده دوم هجری از سال ۱۰۱ هجری شروع شده است پس لاجرم قرن ۱۵ هجری هم از سال ۱۴۰۱ شروع می‌شود و این یک قرار داد است.

رشد سبز باید بتواند شاخص ‌های زیست محیطی را تضمین و تامین کند

وزیر بهداشت با بیان اینکه رشد سبز، رشدی است که بتواند شاخص ‌های زیست محیطی را تضمین و تامین کند، گفت: اقتصاد سبز پرهزینه بوده و بدون حمایت دولت ‌ها برای فعالان اقتصادی جامعه میسر نیست.

جان باختن ۸۶ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از جان باختن ۸۶ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته خبر داد.

تجهیز بخش‌های تصویربرداری، ICU ویژه، ICU نوزادان و بخش‌های زنان بیمارستان جدید الاحداث صدقیانی ارومیه

بخش‌های تصویربرداری ، ICU ویژه، ICU نوزادان و بخش‌های زنان و زایمان بیمارستان صدقیانی ارومیه با حمایت‌های هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران تجهیز و به بهره‌برداری رسیده است.

همه چیز درباره واریانت جهش یافته برزیلی

سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: کرونا ویروس مانند همه ویروس های RNA دار ریسک جهش مکرر دارد و واریانت انگلیسی اولین جهش اساسی یا آخرین آن نخواهد بود و در هر جمعیتی احتمال بروز و شیوع واریانت های جدید با رفتار متفاوت قابل پیش بینی است.

کرونا نه ضعیف شده و نه از بین رفته است

معاون وزیر بهداشت و سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: پاندمی کرونا، یک نبرد واقعی است. آینده در مورد این پاندمی بهتر قضاوت خواهد کرد. قطعا در آینده یکی از شاخص های موفقیت کشورها، مدیریت رهبران کشورها در بیماری کووید19 است.

امکان افزایش طول عمردریچه‌های بیولوژیکی قلب فراهم شدمحققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر در راستای درمان بیماری‌های قلبی و بررسی بافت‌های پریکارد تثبیت شده شیمیایی جهت ساخت دریچه‌های استنت دار بیولوژیکی امکان افزایش طول عمر دریچه‌های بیولوژیکی قلب را فراهم آوردند.

جزئیات ادغام فاز‌های مطالعاتی واکسن‌های ایرانی کرونا

سخنگوی سازمان غذا و دارو با اشاره به جزئیات ادغام فاز‌های مطالعاتی واکسن‌های ایرانی کرونا درباره ادعاهایی که در مورد انحراف وزارت بهداشت از سند کشوری واکسیناسیون کرونا مطرح می شود، توضیح داد.

مرحله نخست آزمایش انسانی واکسن رازی کووپارس آغاز شد

کارآزمایی بالینی واکسن رازی کووپارس موسسه رازی که نخستین واکسن تزریقی- استنشاقی پروتئین نوترکیب کرونا است، با تزریق مرحله اول آزمایش انسانی به ۲ داوطلب آغاز شد.

بارگیری و ارسال محموله 250 هزار دوز واکسن کرونا اهدایی دولت و مردم چین به ایران

سخنگوی سازمان غذا و دارو از بارگیری و ارسال محموله 250 هزار دوز واکسن کرونا اهدایی دولت و مردم چین به ایران خبر داد و گفت: در چارچوب همکاری ها و کمک های ارسالی دولت و ملت چین محموله 250 هزار دوز واکسن کرونا اهدایی کشور چین بارگیری و ارسال شده و ظرف امشب و فردا به تهران خواهد رسید.

فوت ۸۱ بیمار و شناسایی ۷۹۷۵ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از فوت ۸۱ بیمار و شناسایی ۷۹۷۵ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور خبر داد.

تولید نانو ذرات داروی ضد سرطان در کاشان

تیم تحقیقاتی دانشگاه کاشان با استفاده از فناوری دی اکسید کربن فوق بحرانی و امواج فراصوت، نانو ذرات داروی ضدسرطان را با موفقیت تولید کردند.

در وزارت بهداشت اولویتی مهمتر از کرونا نداریم

وزیر بهداشت گفت: مهمترین کار و اولویت وزارت بهداشت در حال حاضر، مدیریت کووید19 است و فعلا اولویتی مهمتر از کرونا نداریم. باید به شدت مراقب باشیم که بیماری کووید19، آتش دوباره در کشور ایجاد نکند.

جامعه روحانیت کمک‌های بسیار ارزشمند و زیادی به ما داشتند و دارند

وزیر بهداشت در جلسه شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم حضور یافت و به بیان آخرین وضعیت مدیریت بیماری کووید19 در کشور و طرح سردار شهید حاج قاسم سلیمانی پرداخت.