مطالب حوزه فناوری

مقابله با سرطان با مصرف چای سبزموسسه پلی تکنیک رنسلیر (RPI) آمریکا، پژوهش جدیدی را نشان می‌دهد که یک آنتی‌اکسیدان موجود در چای سبز می‌تواند در ترمیم آسیب DNA یا تخریب سلول‌های سرطانی، به عنوان 'نگهبان ژنوم' موثر باشد.

هر گونه عادی انگاری شرایط را سخت‌تر می کند

استاندار تهران با اشاره به اینکه در بهمن ماه شاهد افزایش میزان مبتلایان هستیم گفت: هر گونه عادی و ساده انگاری شرایط را سخت خواهد کرد.

افزایش ۲۳ درصدی بیماران سرپایی نسبت به هفته گذشته

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران گفت: ویروس جهش یافته علی‌رغم تمام تفاوت ها شدت کشندگی و انتقال بیشتر به زدن ماسک، ضدعفونی کردن دست ها و سطوح و بحث فاصله گذاری اجتماعی پاسخ می‌دهد.

افتتاح نسل پنجم تلفن همراه توسط وزیر ارتباطات

با حضور محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در ششمین نمایشگاه اینترنت اشیا و نخستین جشنواره اینترنت اشیا، نسل پنجم تلفن همراه به صورت آنلاین در پارک آب و آتش افتتاح شد.

آخرین آمار کرونا؛ جان باختن ۸۳ بیمار کووید۱۹

سخنگوی وزارت بهداشت: در طول ۲۴ ساعت گذشته،۸۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۵۹ هزار و ۲۸ نفر رسید.

افزایش میزان بستری های کرونایی در استان تهران

استاندار تهران با اشاره به افزایش میزان بستری های کرونایی در استان تهران گفت: هرگونه نگاه سطحی و عادی انگاری در مدیریت کرونا باعث شکننده تر شدن مدیریت کرونا در استان تهران خواهد شد.

موتور سواران بدون کلاه ایمنی هزینه‌های سنگینی به نظام سلامت تحمیل می‌کنند

سخنگوی سازمان اورژانس کشور با اشاره به آمار بالای حوادث ترافیکی در موتورسواران اظهار کرد: در تصادفات یکی از مواردی که برای حوزه درمان و اورژانس پیش بیمارستانی هزینه بالایی دارد، هزینه درمان و رسیدگی به موتور سواران است.

تولید انبوه یک میلیون دُز واکسن کرونا

دبیر کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا از تولید انبوه واکسن ایرانی کرونا در اواخر خرداد۱۴۰۰ خبر داد.

دکتر جهانپور: جمعیت تحت پوشش بیمه های درمان از 34 به بیش از 95 درصد رسیده است

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: جمعیت تحت پوشش بیمه های درمان از 34 درصد در ابتدای انقلاب به 90 درصد در سال 1391 و 95 درصد در سال 1398 رسیده است و موضوع بیمه سلامت همگانی همچنان در دستور کار دولت و نظام سلامت قرار دارد.

واکسیناسیون علیه بیماری کرونا ؛ نخستین تزریق به فرزند وزیر بهداشت

با دستور رئیس جمهور و با حضور وزیر بهداشت، واکسیناسیون علیه بیماری کرونا با تزریق واکسن اسپوتنیک وی به گروه درمانی بخش مراقبت های ویژه بیمارستان امام خمینی(ره) آغاز و نخستین تزریق به فرزند وزیر بهداشت انجام شد.

روند افزایشی مراجعین کرونایی به بیمارستان ها با شیب ملایم در استان تهران

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران با اشاره به روند افزایشی مراجعین کرونایی به بیمارستان ها با شیب ملایم در استان تهران گفت: مسافرت ها ودورهمی ها محل شیوع کرونا است که باید دقت داشت به ویژه در تعطیلات پیش رو تا شاهد پیک دیگری نباشیم.

آخرین آمار کرونا؛ جان باختن ۶۷ بیمار کرونایی دیگر

سخنگوی وزارت بهداشت: تاکنون یک میلیون و ۴۷۳ هزار و ۷۵۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۶۷ نفر از بیماران مبتلا به کرونا تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۵۸ هزار و ۵۳۶ نفر رسیده است.

رونمایی از محصولات جدید و شتابدهنده سلول های بنیادیدر مراسمی با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از محصولات جدید سلولی و شتابدهنده این حوزه رونمایی شد.

تا پایان اردیبهشت صد در صد روستاهای زنجان به شبکه ملی اطلاعات متصل می‌شوند

وزیر ارتباطات در شورای اداری استان زنجان با اشاره به تأکیدات امام (ره) درباره نقش مردم در انقلاب و کشور، تصریح کرد: ما به این مردم بدهکار هستیم.

همکاری شرکت های ایرانی و روسی در زمینه صادرات دارو و انتقال تکنولوژی

معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو از همکاری مشترک شرکت های ایرانی و روسی در زمینه صادرات و انتقال تکنولوژی تولید دارو و واکسن خبر داد.

آغاز واکسیناسیون کرونا در کشور؛ فردا

با ورود نخستین محموله واکسن روسی کرونا با نام اسپوتنیک وی به کشور و به گفته مسئولان وزارت بهداشت، از فردا واکسیناسیون گروه‌های اولویت دار آغاز می‌شود.

روغن خوراکی با عنوان «روغن سه کاره» وجود ندارد

مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: سازمان ملی استاندارد هیچگونه تاییدیه ای به «روغن مصرفی سه کاره» نداده است و این عبارت که باعث القاء شبهه در کیفیت و مصرف برای مصرف کنندگان شده است، به هیج وجه مورد تایید نیست.

سرمایه گذاری قارچ گونه برای انحصارگری نوین در حوزه استارت آپ ها

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع شتاب دهنده ها و استارت آپ ها با اشاره به افزایش قارچ گونه سرمایه گذاری از طرف نهادها و دستگاه های مختلف از تقسیم استارت آپ ها به خوب و بد همچنین ایجاد فضای انحصارگری نوین خبر داد.

موسسه رازی یکی از مهمترین مراکز تحقیقاتی خاورمیانه است

وزیر جهاد کشاوری با بیان اینکه واکسن سازی رازی یکی از مهمترین مراکز تحقیقاتی خاورمیانه است، گفت: تولید واکسن کرونا در موسسه رازی یک پروژه کامل علمی است که با وسواس دنبال می شود.

کشورهای خارجی متقاضی خرید نخستین واکسن ایرانی کرونا

سخنگوی ستاد اجرایی فرمان امام از تقاضای کشور‌های دیگر برای خرید نخستین واکسن ایرانی کرونا با نام کوو ایران برکت خبر داد.