مطالب حوزه فناوری

سازمان انتقال خون ایران وظیفه تأمین خون 900 بیمارستان و مرکز درمانی را برعهده دارد

سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: امروز دیگر دغدغه تامین خون کافی را در کشور نداریم؛ چراکه با مدیریت شبکه ملی خونرسانی کشور و مدیریت پخش خون و فرآورده های آن نگذاشتیم مشکلی در تامین خون بیمارستان ها و مراکز درمانی داشته باشیم.

آیین رونمایی از کارآزمایی بالینی واکسن رازی کووپارس برگزار شد

آیین رونمایی از کارآزمایی بالینی واکسن رازی کووپارس، اولین واکسن تزریقی - استنشاقی پروتئین نوترکیب کووید ۱۹ صبح امروز در وزارت بهداشت برگزار شد.

شمارش معکوس برای آغاز واکسیناسیون کرونا

نخستین محموله واکسن کرونا از کشور روسیه وارد ایران شد و حالا شمارش معکوس برای آغاز واکسیناسیون در کشور شروع شده است.

ایران، جزو کشورهای پیشرفته علوم و فناوری

دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری‌ نانو گفت: امروز ایران در حوزه علوم و فناوی های پیشرفته، جزو کشورهای پیشگام جهان است.

نخستین محموله واکسن‌های روسی امروز وارد کشور می‌شود

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری: نخستین محموله از واکسن‌های روسی کرونا با نام اسپوتنیک وی توسط این شرکت امروز ساعت ۱۵:۴۰ دقیقه وارد فرودگاه امام خمینی می‌شود.

مشارکت 188 موسسه خیریه بیمارستانی در بحران همه گیری کووید 19

رییس اداره امور مؤسسات خیریه سلامت از تاسیس 70 درصد مؤسسات خیریه حامی بیمارستان در بیمارستان‌ های تابعه دانشگاه‌ های علوم پزشکی کشور از سال 95 خبر داد و گفت: در بحران همه گیری بیماری کووید 19، تعداد 188 مؤسسه خیریه بیمارستانی در 43 دانشگاه علوم پزشکی کشور به عنوان پشتیبان بیمارستان های دولتی در این بحران مشارکت کردند.

تامین نیازهای بیماری کرونا از ماسک تا واکسنرئیس سازمان غذا و دارو : دشمن قصد داشت ملت ایران را در تامین نیازهای بیماری کرونا به زانو در آورد اما زیرساخت هایی که بعد از انقلاب ایجاد شد توانست زمینه تامین نیازها را از ماسک تا واکسن ایرانی کرونا فراهم کند.

تامین نیازهای بیماری کرونا از ماسک تا واکسنرئیس سازمان غذا و دارو : دشمن قصد داشت ملت ایران را در تامین نیازهای بیماری کرونا به زانو در آورد اما زیرساخت هایی که بعد از انقلاب ایجاد شد توانست زمینه تامین نیازها را از ماسک تا واکسن ایرانی کرونا فراهم کند.

دو ترم آموزش مجازی در ایام کرونا مزایا و معایب

شیوع کرونا موجب افزایش اضطراب وکاهـش فعالیت تحصیلی شـده اسـت؛ اما کارشناسان معتقدند می‌تــوان قدرت یادگیری را افزایش داد.

جان باختن ۷۲ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از جان باختن ۷۲ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته خبر داد.

واکسن ایرانی کرونا فروردین به بازار می‌آید

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام گفت: واکسن ایرانی کرونا اواخر فروردین سال آینده به بازار می‌آید و به این ترتیب واکسیناسیون همگانی با واکسن ایرانی آغاز می‌شود.

پروتکل های بهداشتی در جشنواره فجر به درستی رعایت نمی شود

استاندار تهران با هشدار نسبت به افزایش مراجعین سرپایی بر ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی تاکید کرد.

کاهش ۷۵ درصدی مرگ و میر ناشی از کرونا با اجرای طرح شهیدسلیمانی در دو ماه گذشته

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: با اجرای طرح محله محور شهیدحاج قاسم سلیمانی از ابتدای آذرماه تا پایان دی ماه در تهران میزان بستری ها ۶۳ درصد، میزان مرگ و میر ۷۵ درصد و میزان بستری در بخش های ویژه ۴۲ درصد کاهش داشته است.

آخرین آمار کرونا؛ فوت ۷۹ بیمار کووید۱۹

دکتر لاری سخنگوی وزارت بهداشت: از دیروز تا امروز ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۶ هزار و ۵۹۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۸۱۷ نفر از آن‌ها بستری شدند.

نگران بازگشت ایام تلخ موج جدید بیماری در کشور هستیم

وزیر بهداشت گفت: ما و همکاران مان همواره نگران بازگشت ایام تلخ یک موج جدید بیماری در کشور هستیم. این ویروس بسیار پیچیده از خودش چهره های بسیار متفاوت و موذیانه ای بروز می دهد.

ایران دارای مجوز تائید واکسن از سازمان بهداشت جهانی است

معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو گفت: سازمان جهانی بهداشت مجوز تائید واکسن را از ۱۰ سال قبل به سازمان غذا و دارو داده است، به این معنی که اگر ما واکسنی را تایید کردیم، سازمان جهانی بهداشت مجوز مصرف آن را حتی در سایر کشورها علاوه بر ایران داده است.

اسانسی برای نابودی سلول‌های سرطان کولون

نتایج یک مطالعه نشان داد که اسانس گیاه پونه خاصیت آنتی‌اکسیدانی دارد و همچنین می‌تواند در محیط کشت، سلول‌های سرطان کولون(روده بزرگ) را از بین ببرد.

امسال در نمایشگاه کتاب، فضای مجازی در خدمت عدالت فرهنگی قرار گرفت

وزیر ارتباطات پس از شنیدن گزارش برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران ۹۹ از مدیرعامل و کارکنان شرکت ملی پست قدردانی کرد.

شیب پذیرش بیمارستانی بیماران کرونایی تهران رو به افزایش است

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران، از شیب ملایم رو به افزایش پذیرش بیمارستانی بیماران کرونایی در تهران خبر داد و گفت: اگر در روزهای آینده نیز همین الگو تکرار پذیر باشد باید هشدارهای لازم برای تغییر رنگ شهر اعلام شود.

تشدید مراقبت ها در مبادی ورودی کشور

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، از تشدید مراقبت ها در مبادی ورودی کشور خبر داد و جدیدترین مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا را تشریح کرد.