مطالب حوزه فناوری

فوت ۸۲ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته در کشور

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از فوت ۸۲ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته در کشور خبر داد.

واکسن کُوو ایران برکت، ویروس کرونای انگلیسی را خنثی کرد

مسئول گروه تحقیقاتی تولید واکسن در ستاد اجرایی فرمان امام : پلاسمای داوطلبانی که واکسن ایرانی کرونا را تزریق کرده اند توانست به طور کامل ویروس جهش یافته کرونای انگلیسی را خنثی کند.

مرجع تایید واکسن های کرونا، سازمان غذا و داروست

سخنگوی سازمان غذا و دارو در واکنش به اظهارات یکی از متخصصان داخلی در خصوص واکسن های وارداتی تاکید کرد: تنها مرجع صلاحیت دار برای تایید واکسن های داخلی و خارجی سازمان غذا و داروست.

سواد برای نوشتن؛ پهن‌باند برای معیشت و اقتصاد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: «در دنیای امروز همان‌طور که سواد برای نوشتن ضروری است؛ پهن‌باند هم برای رشد اقتصادی پیش‌نیاز است! کسی که با پهن‌باند مخالفت می‌کند؛ در حقیقت در حال مخالفت با رشد اقتصادی و معیشت مردم است.»

شبکه لینک‌نت امکان اتصال طیف وسیعی از تجهیزات را برای هوشمندسازی ساختمان‌ها فراهم می‌کند

رویداد رونمایی از شبکه لینک‌نت، صبح روز پنجشنبه ۹ بهمن‌ماه ۹۹، در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست‌جمهوری برگزار شد.

واکسن سوئدی کرونا به زودی وارد ایران می‌شود

مسئول ارزیابی واکسن ایرانی کرونا گفت: واکسن سوئدی وارداتی با فناوری Recombinant ساخته شده و مورد تأیید است.

شیب ملایم افزایش مبتلایان کرونایی در استان تهران

استاندار تهران با اشاره به شیب ملایم افزایش مبتلایان کرونایی در استان تهران بر لزوم پرهیز از عادی انگاری به عنوان مهم ترین رویکرد در مقابله با کرونا تاکید کرد.

موتور قطب دیتا سنتر کشور در ماه جاری روشن می شود

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام از راه اندازی مرکز دیتا سنتر پردیس وابسته به شرکت ارتباطات زیرساخت در آینده نزدیک خبر داد.

۲۷ دسامبر هر سال به عنوان روز بین المللی آمادگی برای همه گیری اعلام شد

به موجب قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در زمینه 'روز بین المللی آمادگی برای همه گیری'، ۲۷ دسامبر هر سال به عنوان روز بین المللی آمادگی برای همه گیری اعلام شده است.

۲۷ دسامبر هر سال به عنوان روز بین المللی آمادگی برای همه گیری اعلام شد

به موجب قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در زمینه 'روز بین المللی آمادگی برای همه گیری'، ۲۷ دسامبر هر سال به عنوان روز بین المللی آمادگی برای همه گیری اعلام شده است.

تصمیم‌گیری‌ها در معاونت فرهنگی و دانشجویی مبتنی بر خرد جمعی است

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در نشست 'روسای کارگروه مشورتی امور فرهنگی و دانشجویی ستاد وزارت بهداشت' ضمن اشاره به افزایش وام دستیاری در سال آینده، گفت: تلاش ما این است که در تصمیم‌گیری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها به نیازهای بومی و منطقه‌ای توجه داشته باشیم و تجارب و نظرات کارشناسی را در سطوح سه‌گانه ستاد وزارت بهداشت، مناطق جغرافیایی و دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور توزیع و تقسیم کنیم و همه تصمیمات مبتنی بر خردجمعی گرفته شود.

لاریجانی: بایدن و چالش‌های پیش رورئیس مرکز پژوهشگاه دانش‌های بنیادی گفت: بایدن، روش و سیاست خودش را پیش خواهد برد و به نحوی فرد معقول تری در تصمیم گیری به نفع منافع ملی خودشان است.

زنگ خطر کاهش رعایت فاصله گذاری اجتماعی در تهران

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به افزایش تعداد بستری ها در بخش های کرونایی و افزایش میزان مراجعات سرپایی به بخش های بهداشتی و درمانی استان در روزهای اخیر، هشدار داد: هرگونه شتاب در بازگشایی ها می تواند سناریوی تلخ اردیبهشت ماه را مجددا تکرار کند.

رشد 20 درصدی نسبت پرستار به تخت های فعال بیمارستانی در کشور

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت گفت: در این دو سال که مهمان لطف و کرامت همکاران حوزه سلامت بودم، همچون مسئولیت های قبلی، اولویت اولم توجه به «نیروی انسانی» بوده است.

بازیابی عناصر با ارزش از لجن آندی مسمحققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر طی ۳ طرح، دانش فنی تولید رنگدانه از خاک هرمز و لجن خودروسازی،همچنین بازیابی عناصر با ارزش از لجن آندی مس را به دست آوردند.

امکان پذیرش مجازی بیماران در بیمارستان توانبخشی رفیده فراهم شد

امکان پذیرش بیماران به صورت مجازی در بیمارستان توانبخشی رفیده با ایجاد صفحات «ارجاع از طرف پزشک متخصص» و «ارجاع از طرف بیمار» در وب سایت این بیمارستان، به صورت مجازی فراهم شد.

کارآزمایی بالینی فاز 1/2 سومین واکسن ایرانی کرونا آغاز شد

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در توییتی از آغاز کارآزمایی بالینی سومین واکسن ایرانی کرونا خبر داد.

جزئیات ساخت انواع واکسن کرونا در ایران

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری و عضو کمیته ملی واکسن کرونا : ایران زیرساخت های تولید واکسن کرونا را دارد و کشور ما، بخش عمده ای از نیاز به واکسن کرونا را از طریق تولید داخلی تامین خواهد کرد.

موثرترین راه برای کنترل کرونا رعایت «فاصله اجتماعی» است

معاون درمان وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه موثرترین راه برای کنترل بیماری کرونا رعایت «فاصله اجتماعی» است، گفت: در هر تجمعی که فاصله ها رعایت نشود حتی اگر افراد از ماسک هم استفاده کرده باشند بازهم، بیماری منتشر خواهد شد.

اجرای گام چهارم 'پویش ملی اطلاع رسانی مبارزه با کرونا؛' از 12 بهمن ماه

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: همزمان با 12 بهمن ماه، آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی، گام چهارم پویش ملی اطلاع رسانی مبارزه با کرونا، اجرا خواهد شد.